18 lutego już po raz trzeci odbył się w naszej szkole szkolny etap konkursu historycznego „Znam historię polskich symboli narodowych”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 93 im. Tradycji Orła Białego w Wrocławiu. Do zmagań na szczeblu szkolnym przystąpiło 13 uczniów z klas V-VI. Byli to:

 1. Blanka Waliszewska
 2. Oliwia Skrzypczak
 3. Jakub Kałapus
 4. Antonina Niemczyk
 5. Amelia Tychańska
 6. Szymon Leitan
 7. Gabriela Kukła
 8. Sylwia Kobzda
 9. Natalia Kumniek
 10. Kaja Majchrowicz
 11. Aleksandra Stemplewska
 12. Weronika Woźniak
 13. Roksana Żerebecka

Pięć uczestniczek zdobyło maksymalną liczbę punktów (15): Sylwia Kobzda, Kaja Majchrowicz, Aleksandra Stemplewska, Weronika Woźniak, Roksana Żerebecka. 19 lutego wzięły one udział w dogrywce, która wyłoniła dwie finalistki: Aleksandrę Stemplewską i Roksanę Żerebecką.

Dziewczęta przeszły I etap konkursu wojewódzkiego, który polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej. Ola wybrała temat „Polscy patrioci XIX wieku”, a Roksana – „170. rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza”. Dzięki temu znalazły się wśród 32 uczestników etapu wojewódzkiego. 15 marca udały się na rozstrzygające starcie do SP nr 93 we Wrocławiu. Ten etap składał się z części testowej i pytania otwartego. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę

.