16. drużyna harcerska „Tajemnica”. Pasmo sukcesów

Rok szkolny 2021/22 przepełniony był samymi sukcesami. 16-stka zdobyła I miejsce w grze terenowej „Harcerski Start”, w grze terenowej podczas Zlotu „Twierdza”, a także I miejsce w Dolnośląskim Festiwalu Kultury Harcerskiej „Parasol” w Mok-u, w Głogowie oraz w grze terenowej podczas biwaku „HARCART”.

W maju podczas biwaku „LasART” 18-ście harcerek i harcerzy z naszej szkoły złożyło przyrzeczenie harcerskie. Był to czas pięknych przeżyć, radości, pozytywnych emocji, ale również pełnej świadomości bycia harcerką i harcerzem.

Harcerze byli inicjatorami wielu świadomych działań ukierunkowanych na niesienie pomocy i radości innym. Przygotowali Jasełka, dzięki którym cała społeczność szkolna przeniosła się w enigmatyczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W tym niezwykłym przedstawieniu przypomnieli o najważniejszym aspekcie tego Święta- rodzącej się Dobrej Nowinie. Jej symbolem było przekazanie przez harcerki i harcerzy Światełka Pokoju i Braterstwa. I tak nasza 16. drużyna niesie to światło na co dzień. Była inicjatorem akcji charytatywnej „Pomaga-MY harcerki i harcerze, dołącz i ty- Pomoc Ukrainie”, w ramach której zebrano 2143zł. Pieniądze zostały przekazane na bieżące potrzeby dla uchodźców z Ukrainy w naszej gminie. Pod kierunkiem druhny Anny Trochanowskiej harcerze zorganizowali wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego dla zuchów, podczas której prowadzili dla nich gry i zabawy. Dzięki temu zdobyli trop- Ojczyzna i wykonali zadania w ramach tropu-Inicjatywa. 

Życie harcerskie w naszej gminie nabiera tempa. W kwietniu do naszej 16. drużyny dołączył zastęp z Rzeczycy i Głogowa. Ta innowacja przyczyniła się do powiększenia naszej drużyny o kolejne druhny i druhów. Obecnie drużyna liczy 30 osób. W niedalekiej przyszłości planujemy zadania ukierunkowane na trop- inicjatywa, czyli poprowadzenie zajęć w domu dziecka. Również we wrześniu czeka nas rajd „GRANICA”. Mamy nadzieję, że nasze zastępy 16. drużyny harcerskiej „TAJEMNICA” pod dowództwem drużynowej Anny Trochanowskiej jeszcze niejednokrotnie rozpalą pozytywnie serca Radwaniczan.

WSTECZ