„Sport to zdrowie”- turniej klas 1-3

31 maja w ramach innowacji pedagogicznej- WF z elementami j.niemieckiego- odbył się turniej sportowy klas 1-3. Turniej był okazją do rywalizacji, ale również dobrej zabawy. W ramach turnieju dzieci uczestniczyły w rozgrzewce do utworu w j.niemieckim „Hände waschen”. Następnie przystąpiły do sztafety, wyścigów rzędów oraz rozgrywek w „Dwa ognie”. Każda klasa wykonała transparent, który przekazywał magiczną moc wygranej. Mocny doping dodatkowo pobudzał do walki, a zasada fair play towarzyszyła każdej konkurencji. Turniej miał charakter otwartej formy, co umożliwiło również rodzicom dopingowanie swoich pociech. Wszystkie kasy otrzymały gratulacje i pamiątkowe dyplomy. Cała impreza przebiegła w radosnej i sportowej atmosferze.

W roku szkolnym 2021/22 były prowadzone zajęcia WF w klasach 2-3 w ramach programu WFzAWF. Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych– walka ze skutkami pandemii. Program realizowany jest we współpracy z Akademią Fizyczną w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Natomiast klasy 1 objęte zostały programem „Sprawny Dolnoślązaczek”. Celem programu jest zachęcenie uczniów klas 1-3 szkół podstawowych do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Inicjatywa zakłada również wykonanie pomiarów, które monitują stan fizyczny dzieci. Program, opracowany został przez Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy, a jego partnerem jest „60 minutcodziennie”. Te cenne projekty umożliwiają nauczycielom pozyskanie dodatkowej wiedzy, dzieciom zapewniają dodatkową aktywność fizyczną, natomiast inicjatorom gwarantuje otrzymanie pomiarów, dzięki którym badają bieżący stan fizyczny dzieci.

WSTECZ