Pasje i sukcesy Marcina

Marcin Waligóra  z klasy 7a zdobył II miejsce w konkursie pt.: „Kolej na naukę”.  Nasz szkolny miłośnik kolei wziął udział w XXIV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski, przygotowując film pt. „Nauka na szynach, czyli szyny i…”. Jako nagrodę Marcin wybrał sesję na symulatorze, który  jest odzwierciedleniem elektrycznego zespołu trakcyjnego”. Całość szkolenia odbyła się  pod okiem profesjonalnego instruktora dbającego o  podnoszenie kwalifikacji i kompetencji maszynistów Kolei Dolnośląskich.  

Marcin był zachwycony realnością symulatora. Wirtualizacją bowiem, objęte są: tory, wskaźniki, budynki, dworce i perony. Całość wyświetlana jest  w 4K na ekranach kabiny maszynisty.

Marcinowi gratulujemy i życzymy sukcesów. 

autor: R. Waligóra

WSTECZ