POLICJANT Z KOMISARZEM LWEM W PRZEDSZKOLU W RADWANICACH

Bezpieczeństwo to ważne zadanie do przestrzegania zarówno w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy jak i w przedszkolu. 9 maja 2022 r. dzieci i nauczyciele mogli czuć się bardzo bezpiecznie, kiedy radwanickie przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pan policjant mł. asp. Adrian Pachała oraz Komisarz Lew. Obecność maskotki Komisarza Lwa Leona zaskoczyła i wzbudziła radość na twarzach przedszkolaków. Pan policjant podzielił się z dziećmi ciekawymi informacjami na temat pracy policji. Pokaz kajdanek, kamizelki odblaskowej, odblasków, munduru i czapki utwierdzał najmłodszych jak ważna jest rola policjanta. Dzieci mogły zaprezentować swoją wiedzę na temat znajomości zasad ruchu drogowego podczas quizu o bezpieczeństwie na temat jazdy na rowerze i przechodzeniu przez drogę. Bezpieczeństwo ruchu drogowego, zasady bezpieczeństwa to jeden z priorytetów zadań profilaktycznych i wychowawczych przedszkola. Do rozwiązania testu zapraszamy: 1. Jak nazywa się inaczej przejście dla pieszych? W co należy wyposażyć rower? Okazuje się, że dzieci 3 – letnie już wiedzą, że ważny jest hamulec w rowerze, światła odblaskowe, a światło zielone zaprasza nas, że należy przejść na drugą stronę jezdni.

Miłym akcentem dla zaproszonych gości była niespodzianka w postaci zaśpiewania przez dzieci piosenki „Halo, Panie Policjancie”. Najwięcej frajdy sprawiły uściski i przytulania z maskotką Komisarzem Lwem oraz nagrody od pana policjanta – opaski odblaskowe. Spotkanie zakończyło się prezentacją radiowozu, co wprawiło maluchy w zachwyt, kiedy mogły wejść do środka i posłuchać sygnału syreny. Na zakończenie każda grupa wykonała pamiątkowe zdjęcie z bohaterami tego dnia. Serdecznie im podziękowaliśmy wręczając dyplomy! Mimo, że Święto Policji ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 24 lipca 1995 roku, to pamiętajmy o ich bohaterskiej, odpowiedzialnej pracy cały rok.

Dziękujemy panu insp. Waldemarowi Cichockiemu Komendantowi Policji w Polkowicach oraz pani Karolinie Mikołajewicz, mamie Mai z grupy „Rybki” za zorganizowanie spotkania z policjantem, a panu policjantowi Adrianowi Pachale za wspaniałą lekcję o bezpieczeństwie oraz niespodzianki – opaski odblaskowe, które przypomną jak należy bezpiecznie zachować się na drodze. Dziękujemy panu Adrzejowi Baładze za niezwykłe zaangażowanie, które uwieńczył przebraniem za Komisarza Lwa.

WSTECZ