ŚWIĄTECZNE WARSZTATY RODZINNE ZORGANIZOWANE PRZEZ STOWARZYSZENIE „BLIŻEJ SIEBIE” W PRZEDSZKOLU

Jesienne popołudnie może być sposobem na spędzenie rodzinnego czasu dla dzieci i rodziców. 17 listopada 2022 Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” zorganizowało bożonarodzeniowe warsztaty w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach z panią Anną Witrykus, pracownikiem DZPK – Piotrowice. Rodzice ze swoimi pociechami z wielkim zaangażowaniem przypomnieli sobie tradycje świąteczne, które pani Ania przedstawiła na obrazkach.

Wszyscy uczestniczymy w świątecznej kolacji wigilijnej, ale rzadko, kto się zastanawia, dlaczego wieniec adwentowy ma 4 świeczki? Wyjaśniła to prowadząca, że jest to związane z 4 ewangelistami oraz z zapalaną kolejno świeczką w 4 niedzielę adwentu. Dzieci mogły się zapoznać także z tradycją kładzenia sianka pod obrus.

Dorośli i ich dzieci swoje ukryte talenty plastyczne mogli rozwijać podczas malowania figurek gipsowych: mikołajów, bałwanków, choinek, pasterzy, gwiazdeczek, bombek, aniołków. Kolorowe rękodzieła wychodziły spod rączek małych przedszkolaków i ich rodzeństwa – uczniów. Wszyscy miło spędzali czas w świątecznej atmosferze słuchając kolęd. Przed wszystkimi czekało jeszcze jedno trudniejsze zadanie – ozdabianie drewnianych plastrów świątecznymi motywami. Ile pięknych malowideł wykonały dzieci i ich rodzice – choinkę, bałwanki, kolorowe bombeczki. Te najpiękniejsze chwile z mamą i tatą na warsztatach będą wspominać zarówno jako rodzinne rozmowy i malowanie, ale również jako lekcja cierpliwości i słuchania siebie nawzajem podczas takich zorganizowanych wydarzeń. W dobie XXI wieku, naszego zabiegania, zatrzymanie się i wykonanie czegoś ciekawego z dzieckiem to wielkie przedsięwzięcie, często dla niektórych niemożliwe.

Każdy mógł również spróbować babeczki czy ciasta i ciasteczka. Zawieszka wykonana przez uczestników będzie piękną dekoracją drzewka świątecznego w domu i dumą rodziny. Nie mogło zabraknąć Podziękowania, upominku oraz gromkich braw dla pani Ani od członków Stowarzyszenia „Bliżej Siebie”, dzieci i rodziców.

Dziękujemy pani Annie Witrykus za prowadzenie warsztatów i piękne dekoracje. Dziękujemy również rodzicom, dzieciom i członkom Stowarzyszenia „Bliżej Siebie” za udział w warsztatach :), a pani Basi za pyszne babeczki.

Czekamy z utęsknieniem na kolejne świąteczne warsztaty….

Spotkanie „Bezpieczny przejazd”

15 listopada uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach w ramach programu „Bezpieczny przejazd”. Podczas spotkania oglądali filmy związane z tematem, brali udział w quizie oraz wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa. Poznali zawód pracownika kolei oraz pracownika Służby Ochrony Kolei. Ogromną radość sprawiło dzieciom przymierzanie elementów ubioru i wyposażenia SOK. Dzieci otrzymały od gości upominki, a im wręczyły własnoręcznie wykonane karteczki z życzeniami. Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu p. Katarzyny Kędzierskiej, która jest Ambasadorką Bezpieczeństwa.

Migowy dla dzieci

Uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowa im. M. Falskiego w Radwanicach z zaciekawieniem poznają tajniki języka migowego w ramach @Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny – Migowy dla dzieci, organizowanego przez @MiguMig – zabawy z językiem migowym. Uczniowie zrealizowali Moduł I, w którym ekspertem była Pani Dobrosława Horbacz @Paluszkowe Rozśpiewanki. Było kolorowo i emocjonująco 🔴🟠🟡🟢🔵🟣⚪️

Szkolne eliminacje konkursu „Srebrna Muza” już za nami!

W dniu 9 listopada 2022 roku w ZSP w Radwanicach odbyły się szkolne eliminacje do XXVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Srebrna Muza” dla klas 4-8. W tym roku tematem przewodnim konkursu jest poezja romantyczna, która wzrusza i przenosi nas w świat nieszczęśliwej miłości, tajemniczych wydarzeń, ale także świat walki o niepodległość i wielkiej tęsknoty za Ojczyzną. Wszyscy recytatorzy biorący udział w eliminacjach zaprezentowali bogaty wachlarz emocji i przeżyć, a ich piękne recytacje zdobyły uznanie jury i publiczności. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali wejściówki na spotkanie i warsztaty teatralne ze znanym aktoremArturem Barcisiem ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach.

Recytacje oceniało jury w składzie:

Renata Bogusz – Fedro – przewodnicząca, nauczyciel

Renata Kałużka – członek jury, nauczyciel

Sylwia Stachowicz – członek jury, animator kultury w GOK w Radwanicach

A oto przyznane miejsca w etapie szkolnym konkursu:

Kategoria klasy 4-6

I miejsce – Weronika Bisikierska, kl. 4b

Kategoria klasy 7-8

I miejsce – Alicja Stemplewska, kl. 8b

II miejsce – Vanessa Wójcik , kl. 8b i Tymoteusz Żydziak, kl. 7a

III miejsce – Laura Tarkowska, kl. 8a i Klaudia Wójcik, kl. 8b

Nasi wspaniali recytatorzy w dniach 22 i 23 listopada 2022 roku będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym konkursu „Srebrna Muza” w Centrum Kultury w Polkowicach.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!

Święto Niepodległości – 11 Listopada w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach

W dniu 09.11.2022 roku w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach grupa „Gumisie” wystąpiła dla swoich kolegów i koleżanek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zerówkowicze bardzo się starali, aby jak najlepiej zaprezentować się przed publicznością. Celem spotkania było przede wszystkim poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat Ojczyzny oraz kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych. Dzieci mogły również doskonalić swoje umiejętności artystyczne oraz mogły zmierzyć się ze stresem, który im towarzyszył w trakcie wystąpienia. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu uroczyście uczciły Święto Narodowe poprzez galowy ubiór z kotylionem biało – czerwonym oraz odśpiewanie Hymnu Narodowego. Spotkanie było bardzo wzruszające, ponieważ dzieci bardzo pięknie przedstawiły historię odzyskania niepodległości poprzez recytację pięknych wierszy polskich poetów. Na zakończenie zaśpiewały piosenki pt.: „Co to jest niepodległość?” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

B. Pracowita

Wyniki przedszkolnego etapu konkursu plastycznego „Chrońmy przyrodę ojczystą”

4-latki

I m. – Ignacy Pęczek

II m. – Elena Hofmańska

III m. – Leon Widawski

5-latki

I m. – Gabriela Bąk

II m. – Amelia Janicka

III m. – Łucja Olszewska, Blanka Klepusiewicz

Wyróżnienia: Marcel Bielawski, Aleksander Koliński, Aleksandra Humieja, Alicja Kurek, Maja Smulska, Oliwia Ryżyk, Szymon Andrzejewski, Florentyna Steciąg, Kaja Loret, Gabriela Remiszewska, Hanna Wołoszyn, Maja Mikołajewicz

6-latki

I m. – Iga Pulkowska, Aleksandra Kulczyk

II m. – Nikola Szulc, Jan Żyta

III m. – Jula Jarząbek, Karol Fiedorec

WSTECZ