Za nami wyniki kolejnych powiatowych zmagań i kolejne osiągnięcia naszych ósmoklasistów! W kolejnym finale Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. „Tacy sami w różnorodności – różni w jednorodności” w kategorii prac literackich I miejsce zdobyła Hania Kałużka, zaś II miejsce, w kategorii prac plastycznych, otrzymał Karol Zawis. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum wpisów według miesięcy: kwiecień, 2022
Nowy numer już jutro!
Nieprzerwane pasmo sukcesów
Dnia 11.04.2022 r. zostały ogłoszone wyniki XV Powiatowego Konkursu Literackiego pod hasłem „Piszę, bo lubię”. Mamy ogromną przyjemność zakomunikować, że po raz kolejny uczennice z naszej szkoły odniosły w nim ogromny sukces!
W KATEGORII PROZA klasy VII-VIII – I miejsce zajęła Linda Jasic, zaś w KATEGORII POEZJA klasy VII-VIII – II miejsce przyznano Hannie Kałużce.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej twórczości, a tym samym do rozwijania uzdolnień!
Zajęcia CMI w czasie przerwy świątecznej
Trzy miejsca na podium dla uczniów ZSP!!!
Dziś zostaliśmy powiadomieni o ogromnym sukcesie naszych uczniów! W XVIII edycji Powiatowego Konkursu Poprawności Językowej ,,Licz się ze słowami” okazali się bezkonkurencyjni. Zdobyli wszystko, co było do zdobycia, choć na etapie powiatowym musieli stanąć w szranki z 52 innymi utalentowanymi polonistycznie zawodnikami. A oto laureaci etapu finałowego XVIII Powiatowego Konkursu Poprawności Językowej: I miejsce – Linda Jasic II miejsce – Hanna Dziuńko III miejsce – Karol Zawis Szczerze gratulujemy zwycięzcom oraz ich nauczycielom!
Warsztaty mydlarskie w klasie 3b!
7 kwietnia klasa 3b wzięła udział w warsztatach mydlarskich.
Ukazały one dzieciom , iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki. Uczniowie poznali sposób wykonania mydła- rozgrzewania i roztapiania wielkich bezbarwnych, bezzapachowych kostek gliceryny. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i polegały na samodzielnym wykonaniu przez nie pachnących, kolorowych kostek. Do wyboru miały kilkanaście wzorów mydełek, wspaniałe owocowe i kwiatowe zapachy, niesamowite ozdoby, które zatapiały w swoim mydełku. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał dwa mydełka o różnych kształtach, zapachach i kolorach. Wrażeniom sensorycznym podczas wykonywania mydełek nie było końca. W warsztatach brała również udział Weronika, cała klasa ucieszyła się z jej obecności.
„Piękna i rodzinna jest polska Wielkanoc,
A każdy jej obyczaj ma magiczną moc”.
Czekając na Święta Wielkanocne uczniowie klasy III przygotowali i zaprezentowali podczas Jarmarku wielkanocnego w Radwanicach inscenizację, która miała na celu przybliżyć tradycje i obyczaje świąteczne. Dzieci ubrane w piękne ludowe stroje, podczas swojej prezentacji przypomniały znaczenie palm wielkanocnych, pisanek i baranka, a także elementy dekoracji stołu świątecznego. Opisały obyczaj związany z polewaniem się wodą w poniedziałkowy poranek czyli śmigus – dyngus. Przypomniały o wielkanocnych dyngusiarzach, siudych babach. Przybliżyły także nieco zapomniany już zwyczaj chodzenia po domach z kurkiem czyli kogucikiem oraz z kolorowym gaikiem. Wiersze przeplatane były śpiewem piosenek o pisankach, stroiku wielkanocnym oraz koguciku. Podczas prezentacji nie zabrakło wiosennych akcentów.
Nasze tradycje wielkanocne są tak bogate i oryginalne, że warto poznać je i kultywować wszystkie.
Z ekologią za pan brat
21 i 22 marca w klasach drugich odbyły się klasowe eliminacje do konkursu „Mały Ekolog”. W ich wyniku wyłoniono uczestniczki etapu powiatowego, którymi zostały: Anna Maćkowiak z klasy II a oraz Amelia Ralcewicz z klasy IIB.
24 marca odbył się etap powiatowy konkursu, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas II z terenu powiatu polkowickiego. Uczennica klasy II b Amelia Ralcewicz zajęła I miejsce.
Gratulijemy!