,,Tacy sami w różnorodności – różni w jednorodności”, ale zawsze na podium!

Za nami wyniki kolejnych powiatowych zmagań i kolejne osiągnięcia naszych ósmoklasistów! W kolejnym finale Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. „Tacy sami w różnorodności – różni w jednorodności” w kategorii prac literackich I miejsce zdobyła Hania Kałużka, zaś II miejsce, w kategorii prac plastycznych, otrzymał Karol Zawis. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nieprzerwane pasmo sukcesów

Dnia 11.04.2022 r. zostały ogłoszone wyniki  XV Powiatowego Konkursu Literackiego pod hasłem „Piszę, bo lubię”. Mamy ogromną przyjemność zakomunikować, że po raz kolejny uczennice z naszej szkoły odniosły w nim ogromny sukces!

W KATEGORII PROZA klasy VII-VIII  – I miejsce zajęła Linda Jasic, zaś w KATEGORII POEZJA klasy VII-VIII – II miejsce przyznano Hannie Kałużce.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej twórczości, a tym samym do rozwijania uzdolnień!

Trzy miejsca na podium dla uczniów ZSP!!!

  Dziś zostaliśmy powiadomieni o ogromnym sukcesie naszych uczniów!

W XVIII edycji Powiatowego Konkursu Poprawności Językowej ,,Licz się ze słowami” okazali się bezkonkurencyjni. Zdobyli wszystko, co było do zdobycia, choć na etapie powiatowym musieli stanąć w szranki z 52 innymi utalentowanymi polonistycznie zawodnikami.

 A oto laureaci etapu finałowego XVIII Powiatowego Konkursu Poprawności Językowej:
I miejsce – Linda Jasic
II miejsce – Hanna Dziuńko
III miejsce – Karol Zawis

Szczerze gratulujemy zwycięzcom oraz ich nauczycielom!

Warsztaty mydlarskie w klasie 3b!


7 kwietnia klasa 3b wzięła udział w warsztatach mydlarskich.
Ukazały one dzieciom , iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki. Uczniowie poznali sposób wykonania mydła- rozgrzewania i roztapiania wielkich bezbarwnych, bezzapachowych kostek gliceryny. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i polegały na samodzielnym wykonaniu przez nie pachnących, kolorowych kostek. Do wyboru miały kilkanaście wzorów mydełek, wspaniałe owocowe i kwiatowe zapachy, niesamowite ozdoby, które zatapiały w swoim mydełku. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał dwa mydełka o różnych kształtach, zapachach i kolorach. Wrażeniom sensorycznym podczas wykonywania mydełek nie było końca. W warsztatach brała również udział Weronika, cała klasa ucieszyła się z jej obecności.

„Piękna i rodzinna jest polska Wielkanoc,
A każdy jej obyczaj ma magiczną moc”.
Czekając na Święta Wielkanocne uczniowie klasy III przygotowali i zaprezentowali podczas Jarmarku wielkanocnego w Radwanicach inscenizację, która miała na celu przybliżyć tradycje i obyczaje świąteczne. Dzieci ubrane w piękne ludowe stroje, podczas swojej prezentacji przypomniały znaczenie palm wielkanocnych, pisanek i baranka, a także elementy dekoracji stołu świątecznego. Opisały obyczaj związany z polewaniem się wodą w poniedziałkowy poranek czyli śmigus – dyngus. Przypomniały o wielkanocnych dyngusiarzach, siudych babach. Przybliżyły także nieco zapomniany już zwyczaj chodzenia po domach z kurkiem czyli kogucikiem oraz z kolorowym gaikiem. Wiersze przeplatane były śpiewem piosenek o pisankach, stroiku wielkanocnym oraz koguciku. Podczas prezentacji nie zabrakło wiosennych akcentów.
Nasze tradycje wielkanocne są tak bogate i oryginalne, że warto poznać je i kultywować wszystkie.

Z ekologią za pan brat

  21 i 22 marca w klasach drugich odbyły się klasowe eliminacje do konkursu „Mały Ekolog”. W ich wyniku wyłoniono uczestniczki etapu powiatowego, którymi zostały: Anna Maćkowiak z klasy II a oraz Amelia Ralcewicz z klasy IIB. 
24 marca odbył się etap powiatowy konkursu, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas II z terenu powiatu polkowickiego. Uczennica klasy II b Amelia Ralcewicz zajęła I miejsce. 
Gratulijemy!
WSTECZ