Nasi uczniowie podbili Legnicę

Konkurs plastyczny i fotograficzny „Chrońmy przyrodę ojczystą” organizowany przez Oddział Okręgowy TPD w Legnicy zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Tak było i w tym roku. Laureaci etapu szkolnego zostali zauważeni w Legnicy.

W konkursie fotograficznym 2 miejsce zajął Mateusz Węgrzynek. Wyróżnienia zdobyli:

Hanna Frankowska

Oskar Olszewski

Natalia Walacik

Miłosz Burzyński

Marcin Waligóra

W konkursie plastycznym nasi wychowankowie i uczniowie zdobyli wyróżnienia. Oto oni:

4-6 lat

Helena Chalaba Jagoda Żyta

7-9 lat

Izabela Murjas

Martyna Mikołajewicz

Klaudia Dziekan

Nina Olewnik

10-14 lat

Marcel Baranowski

Szanowni Rodzice, Opiekunowie Prawni – wspieramy dzieci z oddziału pediatrycznego Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Nowej Soli.

NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W AKCJI „KSIĄŻKA DLA SZPITALA”OBJĘTEJ PATRONATEM FUNDACJI ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM ORGANIZOWANEJ PRZEZ STOWARZYSZENIE „BLIŻEJ SIEBIE” I PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W RADWANICACH.

Dzieciństwo to czas radości, miłości ale dla małych pacjentów to czas nadziei na wyleczenie….Podarujmy im uśmiech na Boże Narodzenie.

  • Aby czytać – potrzebne są książki…
  • Aby rysować – trzeba mieć kredki, mazaki, farby…
  • Aby się bawić – przydałyby się klocki, lalki, pluszaki…
  • Aby wspierać małych pacjentów – wystarczy odrobina dobrej woli!

Prosimy: – o nowe książeczki , – o nowe zabawki, – artykuły szkolne – zbiórka w przedszkolu u p. I. Derkacz od 29.11.2021 do 17.12.2021.

Włączamy się do akcji Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Podaruj prezent na święta

Ponad 1000 gier, książek, klocków i innych zabawek otrzymali od Was mali pacjenci Przylądka Nadziei w ubiegłym roku. Wszystkie trafiły pod właściwy adres – dały ogromną radość, uśmiech i siłę. To dzięki Wam i Waszym wielkim sercom, nasi wolontariusze spędzili tysiące na zabawie z dziećmi, które nawet święta spędzają w szpitalu. Te uśmiechy są bezcenne! Powtórzmy to i w te święta!

1

Kup grę planszową, klocki LEGO, książkę dla dziecka chorego na raka.
Listę prezentów, rekomendowanych przez psychologów dziecięcych znajdziecie na stronie https://podarujprezent.naratunek.org/

2

Możesz zrobić sobie zdjęcie z prezentem i zamieścić je na swoim Instagramie.
Jeśli oznaczysz zdjęcie hashtagiem #podarujprezentnaswieta pojawi się ona na stronie https://podarujprezent.naratunek.org/

3

Podarunek przynieś do sali nr 6 w „małej szkole” do 10 grudnia

4

Możesz też zrobić sobie zdjęcie z prezentem i przesłać p. Izabeli Jokiel, która umieści je w galerii na fb TPD Radwanice

Koło Przyjaciół Dzieci

Szkolny Klub Wolontariatu

Spotkanie na szczeblu samorządowym

19 listopada uczniowie klasy 2 b udali się z wizytą do Urzędu Gminy Radwanice. Przez kilka dni wcześniejszych dzieci realizowały tematykę związaną z ojczyzną – tą dużą, ale też i małą. Rozmawiały o stolicach Polski, o Głogowie, który niedawno był celem ich wycieczki oraz o powiecie polkowickim i gminie Radwanice. Na zajęciach pięknie pokolorowały herby powiatu i gminy. Wykonały też kokardy narodowe i wspólnie odśpiewały hymn.

Finałem tych działań było spotkanie z wójtem gminy Radwanice – p. Pawłem Piwko. Pan wójt przyjął uczniów w swoim gabinecie. W spotkaniu uczestniczyła również zastępczyni wójta – p. Małgorzata Stroka. Dzieci zadawały pytania dotyczące pracy wójta i urzędników. Bardzo chętnie zabrały głos w temacie gminnych inwestycji. Na dziecięcej liście znalazły się: basen, galeria handlowa, McDonald’s, a nawet hotel. Ciekawe, czy któreś z tych propozycji zostaną zrealizowane? Uczniowie wręczyli p. wójtowi kolorowanki z herbami wykonane na zajęciach. Otrzymały też upominki, które sprawiły im mnóstwo radości: czekolady, linijki, ołówki i kolorowe baloniki.

Gospodarze obiektu zaprosili dzieci na krótki spacer po budynku. Goście zajrzeli do kilku gabinetów oraz do sali narad. Tutaj dowiedzieli się, czym jest Rada Gminy.

Po powrocie do szkoły dzieci jeszcze długo dzieliły się wrażeniami ze spotkania.

Wyniki przedszkolnego etapu konkursu „Chrońmy przyrodę ojczystą”

Konkurs plastyczny

4-latki

I miejsce – Natan Zakrzewski

II miejsce – Łucja Olszewska

III miejsce – Hanna Wołoszyn

Wyróżnienie: Maja Mikołajewicz

5-latki

I miejsce – Helena Chalaba

II miejsce – Iga Pulkowska

III miejsce – Karol Fiedorec

Wyróżnienie: Daniel Dyka

6-latki

I miejsce – Jagoda Żyta

II miejsce – Adam Zakrzewski

III miejsce – Kaja Konieczna

Wyróżnienie: Michał Barszczyk

Konkurs fotograficzny

I miejsce – Iga Pulkowska

II miejsce – Gaja Steciąg

III miejsce – Florentyna Steciąg

Wyniki szkolnego etapu konkursu „Chrońmy przyrodę ojczystą”

Klasy I-III

Konkurs plastyczny

Klasy I

I miejsce – Klaudia Dziekan i Martyna Mikołajewicz

II miejsce – Nina Olewnik i Szymon Barszczyk

III miejsce – Hanna Bendyk, Julia Błaszak i Zuzanna Kawałko

Wyróżnienia:Filip Chodorowski

Klasy II

I miejsce – Alicja Ciosek i Kacper Ciosek

II miejsce – Izabela Murjas i Viktoria Herman

III miejsce – Wilhelm Dąbrowski i Jakub Kwiatkowski

Wyróżnienia: Natalia Jurczyk, Paulina Ciciła, Lena Górkiewicz,

Hanna Banaszak i Oliwia Konieczna

Klasy III

I miejsce – Dominik Tatarynowicz

II miejsce – Emila Korościel i Bartosz Turkiewicz

III miejsce – Hanna Frankowska, Hubert Jurczyk i Kacper Żurowski

Wyróżnienia: Maja Chodorowska, Marcelina Wołoszyn, Michalina Bienia, Oskar Ograbek, Jakub Kucharski, Dawid Kołodziej, Jakub Loreth, Nel Maciejewska, Mieszko Ściernicki, Wiktor Płóciennik, Jakub Andrzejewski, Zofia Olejnik, Maja Struska, Szymon Chrostowski, Filip Szymorek, Aleksandra Kosidło, Maja Kuczer, Nikola Dziedzic, Mateusz Dziekan

Konkurs fotograficzny

I miejsce – Lena Górkiewicz i Michalina Bienia

II miejsce – Hanna Frankowska

III miejsce – Edward Bizukojć

Wyniki szkolnego etapu konkursu „Chrońmy przyrodę ojczystą”

Klasy IV-VIII

Konkurs plastyczny

I miejsce – Marcel Baranowski

II miejsce – Natalia Walacik

III miejsce – Oliwia Krutkopad, Lena Widawska i Kryspin Błaszak

Konkurs fotograficzny

I miejsce – Hanna Kałużka i Marcin Waligóra

II miejsce –Miłosz Burzyński, Mateusz Węgrzynek

III miejsce – Lena Widawska, Bartosz Pulkowski, Karol Zawis,

Maksymilian Błaszak

Wyróżnienia: Amelia Bienia, Natalia Walacik, Marcel Baranowski,

Oskar Olszewski, Błażej Fudali, Mikołaj Ratka, Antoni Janas

CHÓR „RYBAŁCI” WYŚPIEWAŁ STATUETKĘ NA III WIELKOPOLSKIM KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ W RAWICZU

Miesiąc listopad to czas wielkiej pamięci o bohaterach narodowych, którzy wpisali się szczególnie w historię Polski jako walczących o wolność. W szkołach, przedszkolach, domach kultury trwają lekcje wspomnień o drodze do niepodległości. W tym roku 11 listopada minęła bowiem 103 rocznica odzyskania wolnej ojczyzny.

Dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach z klas I – IV należące do Chóru „Rybałci” pod kierownictwem pani Aleksandry Stramy mogły upamiętnić Narodowe Święto Niepodległości śpiewająco prezentując się 6.11.2021 w Domu Kultury w Rawiczu podczas III Wielkopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. W tym roku odbył się przegląd chórów bez przyznania miejsc laureatom ze względu na czas pandemii w związku z COVID – 19 .

Z naszej placówki w chórze „Rybałci” zaśpiewali piosenki „Legendę o smoku” i „Księżycowy kamień”: Aleksandra Kosidło, Zofia Olejnik, Marcelina Wołoszyn, Gabriela Hofmańska, Alan Kucharewicz, Helena Pęczek, Hanna Bendyk, Anna Zalas, Martyna Mikołajewicz, Natalia Mikołajewicz, Lena Górkiewicz, Hanna Banaszak, Nina Olewnik, Nela Bajda, Klaudia Dziekan, Patrycja Tesarska, Zuzanna Kawałko, Julia Depta, Aleksandra Polańska i Amelia Ralcewicz. Uczestnicy z Radwanic bardzo ładnie reprezentowali się w eleganckich strojach, wzruszając publiczność do łez, która nagrodziła ich gromkimi brawami. Młode talenty wokalne zauważyli nie tylko dyrygent chóru pani Ola, ale również Dyrektor Domu Kultury w Rawiczu i jury. Cieszymy się, że śpiewacy, którzy w większości rozpoczęli nową przygodę od września br. wystąpili już na przeglądzie chórów w ramach Projektu „Akademia Chóralna Śpiewająca Polska”. Za swój występ otrzymali statuetkę oraz dyplom Podziękowanie.

Dziękujemy pani Aleksandrze Stramie i chórzystom „Rybałci” za reprezentowanie na III Wielkopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej i gratulujemy sukcesu. Rodzicom gratulujemy tak utalentowanych dzieci!

„Szkoła pamięta 2021”. Podsumowanie akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki w Publicznym przedszkolu w Radwanicach

Akcja „Szkoła pamięta” to inicjatywa nawiązująca do Świąt Zadusznych, której celem jest pielęgnowanie pamięci o bliskich ale i o osobach związanych z historią danego regionu i społeczności.

Przedszkolaki w dniu 29.10.2021 w ramach zajęć przedszkolnych oglądały prezentację multimedialną „1 listopada”- i razem z wychowawcami rozmawiały na temat tradycji świąt zadusznych. „Żabki” i „Smerfiki” wykonały prace plastyczne- znicze, lampiony i poznały ich symbolikę- znak pamięci o wszystkich zmarłych. Dzieci dowiedziały się także czym jest cmentarz i jak należy się zachowywać podczas odwiedzania grobów. „Smerfiki” wybrały się na wycieczkę pod krzyż przy kościele w Radwanicach. Dzieci z wychowawcą P. Agnieszką zapaliły znicz pod krzyżem pamiętając o najbliższych- babciach, dziadkach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o Dniu Wszystkich Świętych czy Zaduszkach. Celem spaceru pod krzyż była przede wszystkim pamięć o naszych bliskich, których już z nami nie ma, a o których wciąż pamiętamy. W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. Po powrocie dzieci były trochę zmęczone, ale zadowolone z wyprawy. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego i obywatelskiego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

Przedszkolaki w ramach spacerów często odwiedzają także pomnik Józefa Piłsudskiego, mieszczący się w okolicach budynku Urzędu Gminy w Radwanicach. Podczas tych spacerów nauczyciele opowiadają dzieciom historie związane z Józefem Piłsudskim. Święta Zaduszne przynoszą nam i naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń. Za rok z pewnością ponownie dołączymy do akcji „Szkoła Pamięta”. Zapraszamy do galerii.

Natalia Horoszczak- Bethke

Agnieszka Olchowska

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJE WYMARZONE RADWANICE” DLA DZIECI W WIEKU 3-6 LAT ORAZ UCZNIÓW KLAS I-VIII

MOJE WYMARZONE RADWANICE” DLA DZIECI W WIEKU 3-6 LAT ORAZ UCZNIÓW KLAS I – VIII

ORGANIZATORZY:

  • Publiczne Przedszkole w Radwanicach
  • Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” działające przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radwanicach

CEL KONKURSU:

– promocja gminy Radwanice

– rozbudzanie zainteresowań miejscowością Radwanice – jego architekturą, przyrodą, instytucjami

– kształtowanie poczucia przynależności do danego miejsca – swojej „małej ojczyzny”

– włączenie się w kulturalne i społeczne życie gminy

– rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci

– prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej

UCZESTNICY:

Konkurs ma formę otwartą i przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat z Publicznego Przedszkola w Radwanicach oraz z Przedszkola w Szkole Podstawowej w Buczynie w czterech kategoriach wiekowych:

– 3-latki

– 4-latki

– 5-latki

– 6-latki

oraz dla uczniów klas I – VIII z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Buczynie w kategoriach:

– klas I

– klas II

– klas III- IV

– klas V-VI

– klas VII-VIII.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. W konkursie udział mogą brać prace plastyczne o wielkości formatu A3.

2. Technika wykonania prac dowolna.

3. Tematyka prac plastycznych dotyczy zobrazowania hasła konkursu „Moje wymarzone Radwanice” ze zwróceniem uwagi na architekturę, przyrodę, ochronę środowiska, instytucje itp.

4. Praca musi być wykonana samodzielnie.

5. Każda praca powinna być opatrzona na tylnej stronie następującą metryczką : Imię i nazwisko autora, nazwa szkoły/przedszkola, wiek autora, grupa przedszkolna/klasa), imię i nazwisko opiekuna, nr telefonu rodzica/opiekuna prawnego.

6. Prace muszą być wykonane jednoosobowo.

7. Wszystkie dostarczone na konkurs prace przechodzą na własność organizatora.

8. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym przeniesieniem autorskich praw na wykorzystanie pracy przez organizatora konkursu, eksponowanie na wystawie i publikowanie jej w internecie.

9. Rodzic lub opiekun prawny dziecka wypełnia i podpisuje oświadczenie – zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku własnego oraz dziecka – uczestnika konkursu plastycznego oraz na wykorzystanie złożonej pracy w celach przeprowadzenia i promocji konkursu, ogłoszenia wyników konkursu i zdjęcia pracy na stronie internetowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach oraz Urzędu Gminy w Radwanicach. Oświadczenie stanowi Załącznik nr 1 do regulaminu.

10. Zgoda na przetwarzanie Danych Osobowych powinna być dostarczona osobno. (nie może być doklejona do rysunku, ponieważ musi pozostać u organizatora).

TERMIN I MIEJSCE DOSTARCZANIA PRAC:

1. Termin: do 14 grudnia 2021 r.

2. Miejsce dostarczania prac: Publiczne Przedszkole w Radwanicach do p. Iwony Derkacz oraz Szkoła Podstawowa w Radwanicach do p. Doroty Kalety – Tymowicz. Prace można również wysłać pocztą na adres:

Zespół Szkolno – Przedszkolny

Gminny Konkurs Plastyczny „Moje wymarzone Radwanice”

ul. Tenisowa 1

59-160 Radwanice

OCENA PRAC KONKURSOWYCH:

Oceny zgłoszonych prac i rozstrzygnięcie konkursu dokona 3 osobowa komisja powołana przez Organizatorów.

NAGRODY:

Organizator przewiduje nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla wszystkich uczestników dyplomy pamiątkowe i nagrody pocieszenia za udział w konkursie.

Mamy laureatki konkursu powiatowego

26 października odbył się konkurs powiatowy „Teatr jednego aktora. Humor i satyra w poezji i prozie”. W kategorii klas II-III naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Żyta, Lena Górkiewicz, Aleksandra Kosidło i Emilia Korościel. Wszystkie dziewczynki wróciły z konkursu z wyróżnieniami. Gratulujemy naszym młodym aktorkom i recytatorkom.

WSTECZ