Certyfikat Code Week EU- mamy to!!!

Nasze koła informatyczne prowadzone w ramach CMI dołączyły do Europejskiego Tygodnia Kodowania. Zgłosiliśmy wydarzenie pod hasłem ,,Algorytmy – krok po kroku” i tym samym przystąpiliśmy do CodeWeek – społecznej inicjatywy, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu!

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. My chcemy, dlatego nie tylko bierzemy udział w wydarzeniach związanych z Tygodniem Kodowania w Polsce, ale także zorganizowaliśmy własne- nagrodzone certyfikatem.

Akcja „Stos groszy dla Marysi”

Od początku września w naszej placówce trwała akcja „Stos groszy dla Marysi”. Marysia to 9-miesięczna dziewczynka z Brenna, która choruje na SMA i potrzebuje bardzo drogiej terapii.

Inicjatorem akcji był Oddział Gminny TPD w Radwanicach, a koordynowali ją:

Koło Przyjaciół Dzieci działające przy szkole oraz Szkolny Klub Wolontariatu. Przez ponad miesiąc dzieci przynosiły do przedszkola i szkoły grosiki. Następnie zostały one posegregowane i przekazane do przeliczenia w banku. Nie były to łatwe zadania, ale udało się.

Do akcji włączyli się:

Urząd Gminy Radwanice

Andrzej Ksel Dyrektor d/s Rozwoju Grupy PIAST

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radwanicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Radwanicach

Centrum Usług Wspólnych w Radwanicach

Ośrodek Zdrowia w Radwanicach

Stowarzyszenie ONE

Hydromont Wiesław Rzepka

Strefa Urody Evela -Ewelian Azmin

Beauty4YOU – Marta Dąbrowska

Pasja – Gosia Fiodor

Tector – Sylwia Kowalska

Maja Kujawska

W ramach akcji zebrano 4266,50 zł.

Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

WSTECZ