Historyczny, plastyczno-literacki konkurs dla dzieci i młodzieży „(Nie)zatarte tropy. Zwierzęta w opowieściach rodzinnych i historii Polski”.

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu ogłasza historyczny, plastyczno-literacki konkurs dla dzieci i młodzieży „(Nie)zatarte tropy. Zwierzęta w opowieściach rodzinnych i historii Polski”.

Tematem prac mają być zwierzęta – bohaterowie wydarzeń historycznych, które zapisały się bądź to w pamięci zbiorowej Polaków o XX wieku, bądź też w rodzinnych przekazach uczestników konkursu. Organizatorzy chcieliby skłonić uczniów do przeprowadzenia swego rodzaju śledztw, przepytania rodziców i dziadków, przewertowania książek, przeszukania Internetu. Wszystko to, aby wydobyć na światło dzienne mniej i bardziej znane, a niekiedy zupełnie zapomniane opowieści o godnych pamiętania psach, koniach, niedźwiedziach albo słoniach. Bohaterami prac mogą być także słynne, wielokrotnie opisywane zwierzęta, których dzieje zainteresują i zainspirują uczestników.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku 8–18 lat. Atrakcyjne nagrody (sprzęt elektroniczny, gry planszowe, książki i materiały edukacyjne IPN) będą przyznawane w 4 grupach wiekowych: 8–9, 10–12, 13–15 i 16–18 lat.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować:

1) pracę plastyczną (format A4 lub A3, dowolna niekomputerowa technika);

2) wypowiedź pisemną (np. kartka z pamiętnika, krótki reportaż, opowiadanie, rozprawka, sprawozdanie, wywiad ze świadkiem historii),

poświęcone zwierzęciu – bohaterowi wydarzeń historycznych.

Na prace konkursowe (koniecznie opatrzone informacją „Konkurs »(Nie)zatarte tropy«”) w formie elektronicznej lub materialnej czekamy do 10 grudnia 2020 roku. Wyniki będą opublikowane 17 grudnia. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w regulaminie konkursu, który zamieszczamy poniżej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu (Nie)zatarte tropy

WSTECZ