Dowozy uczniów

Informujemy, że od  1 czerwca 2020 r. (poniedziałek)  nastąpiła zmiana w rozkładzie dowozów uczniów ZSP do szkoły na konsultacje z nauczycielami. Nowy rozkład przedstawia się w następujący sposób:

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Od poniedziałku ruszają konsultacje dla uczniów klas IV-VII

Od 1 do 10 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla uczniów klas IV – VII.
Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.
Ze względu na wymogi sanitarne i konieczność właściwego zorganizowania zajęć, (4 m2 na osobę, 2 m dystansu społecznego pomiędzy osobami i 1,5 m odstępu pomiędzy stolikami w sali podczas konsultacji, maksymalna liczba uczestników – 14), uczniowie zainteresowani udziałem w konsultacjach winni zgłosić chęć udziału w nich wychowawcy klasy za pośrednictwem dziennika na dzień przed dniem konsultacji, do godz. 17:00.
Godziny konsultacji z nauczycielami dla poszczególnych klas oraz wyznaczone sale zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz przekazane przez wychowawców klas.
Uczniowie są zobowiązani stosować się do wyznaczonych przez dyrekcję zaleceń sanitarnych (procedury bezpieczeństwa zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły i udostępnione poprzez e-dziennik
Uczniowie, którzy wyrażą chęć udziału w konsultacjach z danym nauczycielem, zobowiązani są w nich uczestniczyć w ustalonym terminie i wyznaczonej sali.
Jednocześnie przypominamy, że lekcje on-line wciąż są obowiązkowe i odbywają się według dotychczas obowiązującego planu.
W klasach I-III kontynuowane są zajęcia zdalne.

Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy święto, które jest ulubionym dniem w kalendarzu wielu dzieci. Nie wszyscy jednak zdają sobie do końca sprawę, jaka jest jego historia.

Dzień Dziecka to święto dzieci na całym świecie. Obchodzone jest od
1 czerwca 1952r. Fracuskim odpowiednikiem jest obchodzone 6 stycznia ,,Święto Rodziny”, a w Turcji swoje święto dzieci mają 23 kwietnia.

Czy możecie sobie wyobrazić dzieciństwo bez zabawek?
Zabawki mają bardzo długą historię. Już 5000 lat temu istniały piłki, zwierzątka z kości, gliniane grzechotki, łódeczki z łupin owoców, czy też skakanki z rzezmienia lub sznurka. Takimi zabawkami bawiły się dzieci starozytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. W tym samym czasie mali Chińczycy bawili się już latawcami. Jednak już ukochane misie, bez których trudno było wyobrazic sobie zasypianie pojawiły się dopiero w XX w. Natomiast lalki były znane już w starozytności, ale tak naprawdę popularne stały się dopiero w XVIII w. Dawniej lalki szyte były ze skór, wypychane trocinami, usztywniane patykiem. Z czasem lalki zaczęły pełnic role modelek, na nich pokazywano najnowsze kolekcje ubrań wielkich projektantów.

Dla Naszych Przedszkolaków w tym dniu zawsze organizowane są róznego rodzaju atrakcje, które sprawiają, że czują się wyjatkowe , a uśmiech nie schodzi z ich twarzy.
Ten rok jest wyjątkowo trudny, gdyż częśc Przedszkolaków pozostaje w domach i zdalnie uczestniczy w zajęciach. Dla nich własnie przeznaczone są ponizsze informacje, zadania i linki związane z Dniem Dzicka.

Posłuchajcie piosenki o Prawach Dziecka:

Posłuchajcie piosenki ,,Jesteśmy Dziećmi”.

Ogladnijcie bajkę ,,My Dzieci Świata”

WSTECZ