Dowozy uczniów

Informujemy, że od  1 czerwca 2020 r. (poniedziałek)  nastąpiła zmiana w rozkładzie dowozów uczniów ZSP do szkoły na konsultacje z nauczycielami. Nowy rozkład przedstawia się w następujący sposób:

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Od poniedziałku ruszają konsultacje dla uczniów klas IV-VII

Od 1 do 10 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla uczniów klas IV – VII.
Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.
Ze względu na wymogi sanitarne i konieczność właściwego zorganizowania zajęć, (4 m2 na osobę, 2 m dystansu społecznego pomiędzy osobami i 1,5 m odstępu pomiędzy stolikami w sali podczas konsultacji, maksymalna liczba uczestników – 14), uczniowie zainteresowani udziałem w konsultacjach winni zgłosić chęć udziału w nich wychowawcy klasy za pośrednictwem dziennika na dzień przed dniem konsultacji, do godz. 17:00.
Godziny konsultacji z nauczycielami dla poszczególnych klas oraz wyznaczone sale zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz przekazane przez wychowawców klas.
Uczniowie są zobowiązani stosować się do wyznaczonych przez dyrekcję zaleceń sanitarnych (procedury bezpieczeństwa zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły i udostępnione poprzez e-dziennik
Uczniowie, którzy wyrażą chęć udziału w konsultacjach z danym nauczycielem, zobowiązani są w nich uczestniczyć w ustalonym terminie i wyznaczonej sali.
Jednocześnie przypominamy, że lekcje on-line wciąż są obowiązkowe i odbywają się według dotychczas obowiązującego planu.
W klasach I-III kontynuowane są zajęcia zdalne.

Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy święto, które jest ulubionym dniem w kalendarzu wielu dzieci. Nie wszyscy jednak zdają sobie do końca sprawę, jaka jest jego historia.

Dzień Dziecka to święto dzieci na całym świecie. Obchodzone jest od
1 czerwca 1952r. Fracuskim odpowiednikiem jest obchodzone 6 stycznia ,,Święto Rodziny”, a w Turcji swoje święto dzieci mają 23 kwietnia.

Czy możecie sobie wyobrazić dzieciństwo bez zabawek?
Zabawki mają bardzo długą historię. Już 5000 lat temu istniały piłki, zwierzątka z kości, gliniane grzechotki, łódeczki z łupin owoców, czy też skakanki z rzezmienia lub sznurka. Takimi zabawkami bawiły się dzieci starozytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. W tym samym czasie mali Chińczycy bawili się już latawcami. Jednak już ukochane misie, bez których trudno było wyobrazic sobie zasypianie pojawiły się dopiero w XX w. Natomiast lalki były znane już w starozytności, ale tak naprawdę popularne stały się dopiero w XVIII w. Dawniej lalki szyte były ze skór, wypychane trocinami, usztywniane patykiem. Z czasem lalki zaczęły pełnic role modelek, na nich pokazywano najnowsze kolekcje ubrań wielkich projektantów.

Dla Naszych Przedszkolaków w tym dniu zawsze organizowane są róznego rodzaju atrakcje, które sprawiają, że czują się wyjatkowe , a uśmiech nie schodzi z ich twarzy.
Ten rok jest wyjątkowo trudny, gdyż częśc Przedszkolaków pozostaje w domach i zdalnie uczestniczy w zajęciach. Dla nich własnie przeznaczone są ponizsze informacje, zadania i linki związane z Dniem Dzicka.

Posłuchajcie piosenki o Prawach Dziecka:

Posłuchajcie piosenki ,,Jesteśmy Dziećmi”.

Ogladnijcie bajkę ,,My Dzieci Świata”

KSIĄŻKA – PRZYJACIELEM DZIECKA. OGÓLNOPOLSKI XIX TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM 30 MAJA – 7 CZERWCA 2020 R.

Książka to skarbnica wiedzy, otwiera nam drzwi do tych znanych i nieznanych zakątków świata. Pomaga nam zrozumieć siebie i odkryć, że są inni, którzy myślą jak my oraz, że mamy prawo do swoich odczuć. Umacnia nasze poczucie własnej wartości. Czytając utwory sami, a także czytając je naszym pociechom rozwijamy osobowość. Dzieci 3-6 letnie często sięgają po bajki z kącika czytelniczego w przedszkolu. Podczas odpoczynku mogą słuchać baśni czytanej przez rodziców lub nauczyciela. Spotykają się z nimi na zajęciach poznając tematykę miesiąca, a aktualnie w edukacji na odległość. Słynna pisarka Wanda Chotomska powiedziała: „Dziecko musi mieć w otoczeniu ludzi czytających (…). Książka musi być w zasięgu wzroku, najlepiej jeśli jest w rękach rodzica.” Czytanie wspiera prawidłowy rozwój psychiczny, umysłowy i moralny człowieka. Opowiadania, wiersze, baśnie z kręgu literatury dziecięcej rozbudzają zainteresowania czytelnicze przedszkolaków i motywują do korzystania z tradycyjnej ilustrowanej formy książki lub audiobooka. Systematyczne czytanie wpłynie w przyszłości na wyniki w nauczaniu tzw. czytanie ze zrozumieniem.
Grupa 6 – latków „Słoneczka” bardzo chętnie słuchała w przedszkolu utworów literackich i prezentowała swoje pozycje. W maju podczas nauki zdalnej z pomocą rodziców zapoznała się z historią powstania książki oraz zawodami związanymi z nią: redaktor, pisarz, autor, ilustrator, drukarz, czcionka. Każde „Słoneczko” ma ulubioną książeczkę, którą przedstawia na zdjęciu poniżej. Zapraszamy do oglądania. Może ktoś z Państwa znajdzie nowość do przeczytania dla swojej pociechy. Pamiętajmy w dniach 30 maja – 7 czerwca 2020 r., aby włączyć się w kampanię Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.
Jak wygląda kwarantanna z przedszkolakiem?
Czytajmy na głos! Dwadzieścia minut dziennie, CODZIENNIE! Jeśli dziecko jest zainteresowane, warto oczywiście czytać dłużej. Zawsze starajmy się rozmawiać z dzieckiem o przeczytanych lekturach postaciach, problemach.
Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, m.in.:
buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego,
doskonali język i ułatwia rozumienie świata,
rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,
poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu.
Szanowni Rodzice czytajmy dzieciom książki 20 min. codziennie budując ich nawyki czytelnicze, wychowując ich na mądrych i szczęśliwych ludzi!

Kopciuszek

Audiobooki

TO NASZ HYMN – „PRZEDSZKOLE POD DĘBAMI”

To już dwa miesiące minęły od momentu zamknięcia przedszkola w Radwanicach. Mimo, że 6 maja 2020 została otwarta nasza placówka, to nie jest to jednak powszechna dostępność dla wszystkich przedszkolaków.
Nadal kontynuują nauczyciele nauczanie zdalne w domu, a dzięki Rodzicom udaje się to dokonać. Tęsknimy za naszym przedszkolem. To, co je wyróżnia to dąb, który rośnie na środku ogrodu. Już kilka razy na stronie internetowej zamieszczaliśmy artykuły o uroku ekologicznym tego miejsca. Przedszkole ma edukacyjną bazę do prowadzenia zajęć edukacyjnych na dworze. Altanka i EKOlandia – ścieżka dydaktyczna zachęca do poznania polskiej przyrody – owadów, zwierząt leśnych, ptaków, roślin zielnych, drzew, krzewów, kwiatów dostępnych na tablicach informacyjnych oraz rosnących tam okazów: wrzosów, świerku, sosny, modrzewiu, tulipanów. Już od najmłodszych lat powinniśmy oswajać dzieci z otaczającym nas światem przyrodniczym oraz uczyć jej szanowania i dbania o nią.
Drodzy Rodzice powspominajmy czasy pobytu przedszkolaków w ogrodzie i zaśpiewajmy z nimi w domu hymn, melodia w załączniku.

Hymn przedszkolny „Przedszkole pod dębami”
1. Są na świecie ogromne wieżowce,
autostrady i duże ulice.
Tyle domów
i mieszkań i ludzi,
że paluszków nie starczy, by zliczyć.

Ref.: Ale jedno jest przedszkole pod dębami,
w Radwanicach, które bardzo tak kochamy.
Tu gdzie każde dziecko śmieje się do dziecka
i gdzie uśmiech tak się toczy jak piłeczka. / x2

2. Są przedszkola jak chatki z piernika,
okna mają wesołe jak słońce.
A w ogródkach
drewniane koniki
i huśtawki na wietrze tańczące.

Ref.: Ale jedno jest przedszkole pod dębami…/ x2

 

 

DZIEŃ RODZINY

Każdego roku w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach wychowawcy poszczególnych grup razem z dziećmi organizowali uroczystość dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty by sprawić im przyjemność z okazji ich święta recytacją wierszy, śpiewaniem piosenek oraz upominkami własnoręcznie wykonanymi. W tym roku jak wiadomo nie jest możliwe nasze wspólne spotkanie i celebrowanie święta rodziców w przedszkolnych murach. Grupa „Żabki” przygotowała jednak małą niespodziankę dla rodziców 🙂 Mamy też nadzieję, że sprawi ona przyjemność innym czytelnikom i oglądającym 🙂 Kilka dni temu w ramach tygodnia o łące Pani Natalia poprosiła by dzieci wykonały pracę plastyczną i pokolorowały kwiatka 🙂 Rodzice sfotografowali piękne prace dzieci i tak powstał film z życzeniami dla rodziców- kwiaty dla mamy i taty 🙂
Drodzy Rodzice grupy „Żabki” a także rodzice dzieci z pozostałych grup- życzymy Wam zdrowia, które teraz jest tak bardzo ważne, pociechy z Waszych wspaniałych dzieci, uśmiechów na twarzy, cierpliwości, radości ze wspólnie spędzonego czasu i szybkiego powrotu do normalności 🙂 Zapraszamy do obejrzenia filmiku. W filmiku została wykorzystana piosenka z serwisu YouTybe Zozi „Dziękuję Mamo, dziękuję Tato”.

 

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice,

informuję, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 14. 05. 2020 r. od dnia 25 maja mogą być zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III.

Jesteśmy przygotowani do uruchomienia takich zajęć w szkole. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiej potrzeby do wychowawcy klasy.

Jednocześnie informuję, że okresowo zostały uruchomione kursy autobusu szkolnego dla uczniów klas VIII. Uczniowie klas I-III mogą korzystać z dowozów po uprzednim zgłoszeniu do sekretariatu szkoły z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

WSTECZ