Wiatr w żagle

W tym roku już po raz 20 młodzież z gminy Radwanice włączyła się w działania  Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powołany został sztab z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, na czele z p. Anetą Steciąg, p. Krystyną Zawis i p. Beatą Niemczyk – szefem Sztabu.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy również uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Buczynie. Dziewiętnastu wolontariuszy,  w  dniu  12.01.2020 roku wyruszyło w teren i wspólnymi siłami zebrali  kwotę  6,5 tyś  zł.  Ważnym   działaniem Sztabu była przeprowadzona  wśród  młodzieży i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  aukcja  gadżetów  otrzymanych od Fundacji i innych darczyńców, w trakcie której zebrano    2,5 tyś. I takim oto sposobem znów pobiliśmy rekord z ubiegłego roku, bo w sumie zebraliśmy prawie 9 tyś zł. To  świadczy  o ofiarnych sercach   i niegasnącym zaangażowaniu mieszkańców    Gminy Radwanice w działania charytatywne.

Jak co roku Finał WOŚP to  też  okazja  do wręczenia  wszystkim  wolontariuszom  podziękowań  za  włożony wysiłek i serce  przy  realizacji  szczytnego celu. Wyrazy uznania  skierowaliśmy  także do  rodziców  wolontariuszy,  za  ich  wsparcie.

A na koniec jeszcze raz kierujemy  serdeczne   słowa  podziękowania  do mieszkańców  Naszej  Gminy,  za  hojność i  pomoc, rozbudzanie empatii wśród innych oraz wrażliwość na potrzeby społeczne.

Oto lista wolontariuszy:

 1. Klaudia Oczadło
 2. Zofia Kuroczycka
 3. Martyna Kobiela
 4. Jan Malczeski
 5. Wiktoria Stefan
 6. Kosma Żurek
 7. Oliwia Mila
 8. Jakub Bagiński
 9. Laura Jarosz
 10. Maciej Madziak
 11. Szymon Kęska
 12. Laura Maciejewska
 13. Lena Płaskoń
 14. Tomasz Figas
 15. Kinga Rusinko
 16. Urszula Piwko
 17. Krystian Przykucki
 18. Kacper Kasprzak
 19. Olaf Maksymczak

Sztab  #4671 w Radwanicach melduje swoją gotowość na udział w kolejnych zbiórkach.

❤️❤️❤️ZAPRASZAMY DO GALERII❤️❤️❤️

Drodzy Mieszkańcy!

Gmina Radwanice wraz z Miedziowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorczości rozpoczyna nowy projekt skierowany do mieszkańców Gminy. Zapraszamy na cykl szkoleń poprawiający Twoje umiejętności korzystania z internetu.

Jeżeli ukończyłeś 25 lat, wybierz jedno szkolenie, którego tematyka najbardziej
Ci odpowiada. Dowiesz się nie tylko podstaw. Nauczysz się również, jak korzystanie z internetu może ułatwić ci życie np. dzięki załatwianiu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.

Każde szkolenie trwa 12 godzin (2 dni szkoleniowe). Możesz wziąć udział tylko w jednym, więc dobrze wybierz temat.

Zapisz się przez stronę www.miedziowestowarzyszenie.pl/radwanice lub zadzwoń

na nr 604 586 145 albo 76 759 20 42 oraz w Urzędzie Gminy Radwanice. Szkolenie odbędzie się, gdy zbierze się 12 chętnych uczestników. Zaproś swoją rodzinę i znajomych. W szkoleniu mogą wziąć udział wszystkie osoby mieszkające w naszej gminie od 25 roku życia. Oto proponowane tematy:

 1. Działam w sieciach społecznościowych – dowiesz się jak dbać o swoją prywatność korzystając z mediów społecznościowych, jak używać ich zgodnie z prawem i jak nie dać się oszukać (np. wirusom i fake newsom). Pokażemy ci, jak media społecznościowe mogą pomóc ci
  w zdobywaniu nowych klientów lub osób, które mają podobne zainteresowania, co ty. Zaprezentujemy możliwości czterech najpopularniejszych serwisów społecznościowych.
 2. Kultura w sieci – jeżeli chcesz korzystać z cyfrowych wersji filmów, muzyki, literatury, audycji radiowych, obrazów, prasy, gier, komiksów z legalnych źródeł, to szkolenie jest dla Ciebie. Dowiesz się również, jak działają prawa autorskie i jak bezpiecznie dzielić się własną twórczością w Internecie. Poznasz przydatne aplikacje, które są pomocne w tworzeniu. Pokażemy też, jak doskonalić swoje twórcze umiejętności korzystając z legalnych źródeł.
 3. Moje finanse i transakcje w sieci – dowiesz się jak skutecznie załatwiać sprawy finansowe, firmowe i urzędowe przez internet. Po szkoleniu będziesz umiał korzystać z bankowości elektronicznej, robić bezpiecznie zakupy przez internet i płacić za nie, regulować podatki on-line oraz załatwiać sprawy urzędowe (np. wymiana dowodu osobistego) przez internet.
 4. Mój biznes w sieci – ułatw sobie prowadzenie działalności wykorzystując możliwości sieci.
  Na tym szkoleniu nauczysz się jak skutecznie reklamować się i sprzedawać swoje produkty używając internetu (nawet prowadząc firmę stacjonarną). Jak możesz ułatwić sobie codzienną pracę korzystając z usług dedykowanych dla firm (takich jak e-administracja, bankowość, komunikacja z klientem, tworzenie stron www i wielu innych). Nawet gdy dopiero planujesz własną działalność, to szkolenie jest dla Ciebie.
 5. Rodzic w internecie – nauczysz się mądrze nadzorować kontakt twego dziecka z siecią. Dowiesz się jak rozpoznawać zagrożenia i jak przekazać mu tą wiedzę. Poznasz aplikacje nadzorujące obecności dziecka w sieci, ale również wartościowe źródła edukacyjne.
 6. Rolnik w sieci – internet to dla rolnika nieocenione źródło informacji, które bardzo ułatwia prowadzenie gospodarstwa. Poznasz strony dedykowane dla rolników, materiały edukacyjne specjalnie dla nich i usługi e-administracji, które wyeliminują konieczność chodzenia po urzędach.
 7. Tworzę stronę internetową – posiadanie własnej strony www może być proste i tanie. Podczas tego szkolenia dowiesz się, jak samemu stworzyć swoje miejsce w sieci. Niezależnie od tego, czy prowadzisz swój biznes, czy chcesz się dzielić swoimi zainteresowaniami.

Szkolenia startują na przełomie stycznia/lutego 2020. Zapisz się teraz przez stronę:

www.miedziowestowarzyszenie.pl/radwanice

 Skontaktujemy się, żeby ustalić datę szkolenia.

 

 

WSTECZ