…Szalały „Żabki” w Szalejkowie… :)

Dnia 27 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Żabki” wraz z rodzicami integrowały się w sali zabaw „Szalejkowo” w Polkowicach. Radości było co niemiara. Maluchy chętnie korzystały z atrakcji zapewnionych przez salę zabaw. Skakały na trampolinach, zjeżdżały na zjeżdżalniach, bawiły się w basenie z kuleczkami, gotowały pyszności w kąciku kuchennym, miały też okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne i wokalne. Po szaleństwach był także czas na małe co nieco 🙂 Wszystko to działo się pod czujnym okiem rodziców oraz P. Natalii- wychowawcy grupy. Serdecznie polecamy takie atrakcje, paniom z sali zabaw „Szalejkowo” dziękujemy za miłą obsługę i zapewniamy, że jeszcze nie raz je odwiedzimy 🙂

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W RADWANICACH „PODARUJ SERCE W SŁODKIM CIEŚCIE”

W dniach 16 – 17 grudnia 2019 r. w godzinach 13.00 – 16.00 w  przedszkolu Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” działające przy Zespole Szkolno –Przedszkolnym prowadzi akcję, aby zdobyć pieniądze na rehabilitację Weroniki Bisikierskiej-  uczennicy klasy I. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona również na działalność stowarzyszenia – bal karnawałowy dla dzieci z gminy Radwanice, wycieczki, konkursy itp. Ideą organizacji jest wspieranie realizacji zadań przedszkola, szkoły i integracja w środowisku lokalnym.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE RODZICÓW, DZIADKÓW, DZIECI I NAUCZYCIELI NA KIERMASZ!

Od 16 grudnia 2019 można też kupić na stoisku świątecznym w przedszkolu wykonane przez członków Stowarzyszenia „Bliżej Siebie” stroiki, ozdoby, świeczniki itp.

ZAPRASZAMY!

PRZEDSZKOLAKI RECYTOWAŁY WIERSZE O MIKOŁAJU NA XVIII MIKOŁAJKOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM W GRĘBOCICACH

6 grudnia już nadchodzi, a przedszkolaki, żeby umocnić wiarę w Św. Mikołaja, otrzymać prezenty są bardzo grzeczni i czekają na niego cały rok! Niektórzy z nich uczą się wierszy na ich temat. Zwycięzcy Przedszkolnego Mikołajkowego Konkursu Recytatorskiego w kategorii 4-5-6 latków reprezentowali naszą placówkę w dniu 5 grudnia 2019 w Grębocicach w Gminnym Ośrodku Kultury. Konkurs zgromadził wiele dzieci z różnych przedszkoli: Gaworzyc, Przedmościa, Polkowic, Grębocic i Radwanic.

Nasze maluchy miały wsparcie ze strony rodziców i pani Iwony, którzy im kibicowali.  Na powitanie usłyszały piosenkę „Jedzie Mikołaj” w wykonaniu dzieci z przedszkola z Grębocic. Już sama sceneria czterech wielkich czapek mikołajkowych oraz elementy strojów ubrania uczestników konkursu wprowadzała wszystkich w przeddzień świąteczny spotkania z siwym staruszkiem z workiem prezentów.

Z Publicznego Przedszkola z Radwanic w kategorii 4 latków recytował wiersz „Mikołaj” Kacper Dziedzic z grupy Jeżyki, której wychowawcą jest pani Małgorzata Majewska.

Wśród 5 – latków wiersz R. Lasoty „Kłopoty Mikołaja” mówiła Antonina Wrońska z grupy „Skrzaty”, której wychowawcą jest pani Agnieszka Gąsiorowska. Z 6 latków  recytowała wiersz „Mikołajki” D. Gellner Lena Górkiewicz z grupy „Słoneczka”, której wychowawcą jest pani Iwona Derkacz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Kiedy dzieci czekały na wyniki, to Panie Mikołajki zaprosiły do zabaw tanecznych, Quizu o Mikołaju. Nadszedł moment wyczekiwany – I miejsce z naszego przedszkola zdobyła Antonina Wrońska.

 

Gratulujemy Kacprowi, Lence i Tosi, która wyrecytowała I nagrodę.

WYNIKI PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ I STROIK BOŻONARODZENIOWY

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach odbył się Przedszkolny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę i Stroik Bożonarodzeniowy organizowany przez Oddział TPD w  Radwanicach i koordynowany przez Izabelę Jokiel. Wszyscy nagrodzeni biorą udział w XXIX Regionalnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę i Stroik Bożonarodzeniowy organizowany przez TPD w  Legnicy.

W Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową laureatami zostali:

I miejsce
Karolina Kejna, lat 5, grupa Skrzaty
Lena Górkiewicz, lat 6, grupa Słoneczka

II miejsce
Marek Romanowicz, lat 5, grupa Skrzaty
Natalia Sip, lat 6, grupa Gwiazdeczki

III miejsce
Alicja Ciosek, lat 6, grupa Gwiazdeczki

W Konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy zwyciężyli:

I miejsce
Hanna Banaszak, lat 6, grupa Słoneczka

II miejsce
Anna Zalas, lat 5, grupa Motylki
Aleksandra Miklarz, lat 6, grupa Gwiazdeczki

III miejsce
Lena Górkiewicz, lat 6, grupa Słoneczka

Gratulujemy zwycięzcom. Życzymy dalszych sukcesów!

„JESTEM ŚLIMACZKIEM”

 

Wychowankowie przedszkola, z grupy „Skrzaty”, przyłączyli się do Akcji #jestemślimaczkiem mającej na celu zwiększenie świadomości i pogłębienie wiedzy na temat problemów ze słuchem. Dzieci wspólnie obejrzały film pokazujący jak działa ludzkie ucho, rozpoznawali dźwięki z najbliższego otoczenia, odczytywali mowę z ust, a także projektowali aparaty słuchowe, aby były kolorowe i żeby dzieci, które muszą je nosić mogły się nimi chwalić, a nie wstydzić.

 

 

 

NIEZWYKŁA PODRÓŻ PO POLSCE PODCZAS II KONCERTU „DLA CIEBIE POLSKO” W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W RADWANICACH!

W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę świętowaną przez szkoły, przedszkola, władze różnych miejscowości. Przedszkolaki z grup  4-5 latki „Motylki’, której wychowawcą jest pan Paweł Żyta, 5 latki „Skrzaty” z panią Agnieszką Gąsiorowską, 6 latki „Gwiazdeczki” z panią Magdaleną Remiszewską i  „Słoneczka” z panią Iwoną Derkacz 28 listopada 2019  r. wystąpili na II Koncercie „Dla Ciebie Polsko” dla rodziców oraz władz lokalnych w auli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach. Uroczystość otworzyła pani Dyrektor Bogusława Niemasz, witając zebranych gości: radnych powiatu polkowickiego – pana Tadeusza Flaka, panią Izabelę Jokiel, przewodniczącą Rady Gminy – panią Ewę Flak, radnych gminy Radwanice – panią Karolinę Żytę, panią Joannę Krell, sołtysa wsi Radwanice – pana Romana Kawałko oraz panią wicedyrektor Alicję Dosiak i rodziców przedszkolaków. Mogłoby się wydawać, że rok temu 100 rocznica angażowała większą liczbę Polaków do świętowania oraz data koncertu powinna przypadać 11 listopada, ale jak pani Dyrektor wspomniała na lekcję wartości patriotycznych nigdy nie jest za późno, zawsze jest okazja do uczczenia Święta Narodowego dla małego jak i dużego Polaka. Koncert poprowadziły pani Iwona Derkacz oraz Katarzyna Tomaszewska. Na powitanie taniec Polonez w wykonaniu „Słoneczek” jako aspekt tożsamości narodowej wzruszał wszystkich do łez.

Podniosła uroczystość przypomniała publiczności czasy niewoli państwa polskiego oraz wzbudziła refleksję podczas wiersza L. Wiszniewskiego „11 Listopada” w słowach: „Tym, co zmarli za ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa…Im to bowiem zawdzięczamy wolność, mowę polską w szkole” oraz w tańcu „Słoneczek” z biało – czerwonymi szarfami przy piosence „Głos historii”. Koncert przybliżył sylwetkę Józefa Piłsudskiego, który poprowadził Legiony Polskie do zwycięstwa. Znaczenie symboli narodowych podkreśliły przedszkolaki w wierszach ukazując: godło, flagę i śpiewając z wszystkimi gośćmi 4 zwrotki Hymnu państwowego „Mazurek Dąbrowskiego”. Każdy maluch zna „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy odpowiadając na słowa „Kto ty jesteś – Polak mały”…A w co wierzysz? – W Polskę wierzę!”, który recytowały „Motylki”.  Piosenka małego patrioty w wykonaniu grupy „Gwiazdeczki” przekonywała, że uczą się pilnie polskiej historii i znają symbole narodowe. Dzieci zaprosiły wszystkich zebranych w podróż po Polsce do ciekawych zakątków miast, krain geograficznych oraz symboli, za które Kochamy Polskę tj.: Tatry, Wisła, Kraków ze Smokiem Wawelskim, Warszawa z Syrenką, Morze Bałtyckie, Radwanice, odnosząc się do prezentacji multimedialnej.

Znaczącym walorem akademii było śpiewanie piosenek patriotycznych „Wielkie Święto”, „Jesteśmy Polakami”, „To jest mój kraj”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, których treść w wykonaniu małych artystów grup „Motylki”, „Skrzaty”, „Gwiazdeczki” oraz „Słoneczka” wprowadziła wszystkich w zadumę, piękno kraju ojczystego i bohaterstwo Polaków. Piękne figury tańca polskiego „Cieszyniok” pochodzącego ze Śląska Cieszyńskiego zaprezentowały „Skrzaty”. Miłym akcentem rozśmieszającym widownię była audycja „Polska w oczach dziecka” przygotowana przez pana Pawła Żytę, w której odpowiedzi dzieci na pytania „Kto to jest wójt, sekretarz?” – osoba, która rządzi gminą, sekretarz, który ma sekrety ujęły swoją mądrością.

O odważnych Ułanach śpiewały „Gwiazdeczki” w piosence „Przybyli Ułani” oraz „Motylki” przy akompaniamencie akordeonu „Ułani, Ułani”. Jeśli mówimy o patriotyzmie nie możemy zapomnieć Wielkiego Polaka – świętego Jana Pawła II, który o swojej miłości do Polski mówił podczas swoich pielgrzymek – „Patriotyzm jest według niego umiłowaniem tego, co ojczyste, jest miłością po prostu, a ta jest wszystkim”, ukazanej na koncercie w prezentacji.

Niezwykła sceneria symboliki polskiej na scenie – orła białego na tle biało – czerwonych serc oraz piękne stroje dzieci z kolorami naszej flagi: kotyliony, muszki lub wianki oraz mundury patriotyczne dodawały powagi tamtych dni. To była piękna lekcja historii prowadzona przez małych patriotów i ich nauczycieli. Ta świadomość i pamięć o polskich wydarzeniach w tak młodym wieku będzie towarzyszyć im dalej w życiu. Dowodem na to, że występy dzieci były wspaniałe, wzruszające i wywołujące długie brawa publiczności były podziękowania gości i  wręczenie przez nich słodkich niespodzianek dla milusińskich. Serca biało – czerwone wręczone gościom i rodzicom będą przypominać o naszej tożsamości narodowej i  radości z Koncertu „Dla Ciebie Polsko” z okazji Narodowego Święta Niepodległości na długo w pamięci .

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, paniom im pomagającym oraz rodzicom za zaangażowanie się w II Koncert „Dla Ciebie Polsko”! Do zobaczenia za rok!

 

 

 

Zapraszamy do oglądania
Naszej Galerii 📸

Dyskoteka Andrzejkowa

W naszej szkole kultywujemy dobre zwyczaje, w tym zabawy i dyskoteki okolicznościowe. W ciągu roku zaplanowane są 3 takie imprezy.  Jedna właśnie za nami. W czwartek 28 listopada miała miejsce zabawa andrzejkowa na rzecz akcji o charakterze charytatywnym. Samorząd Szkolny wpadł na pomysł zbiórki środków na wsparcie naszej młodszej koleżanki ze szkoły.  Wcześniej zostały  przygotowane własnoręcznie poduszeczki, w kształcie serduszek, które można było zakupić na ten szczytny cel. Plan został zrealizowany, spodziewaliśmy się zaangażowania wszystkich, ale zaskoczyła nas hojność z jaką uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wsparli akcję. Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do uśmiechu Weroniki.

Tego wieczoru szkoła była odmieniona. Były kolorowe światła, dekoracje, balony, miły poczęstunek przygotowany przez uczniów, pod czujnym okiem wychowawców. Były pyszne słodkości i pizza,  zdrowe owoce i mniej zdrowa fontanna z czekoladą, ale za to jaka efektowna.

Tym razem przy sprzęcie, jako DJ, debiutowała Laura Maciejewska i szybko się okazało, że świetnie sprawdza się w tej roli. Grała takie utwory, które wyciągały na parkiet nawet tych opornych. Okazało się, że zajęcia taneczne prowadzone w naszej szkole przynoszą rezultaty, więc tańczyć każdy może… i robi to świetnie, bo w swoim, niepowtarzalnym stylu.

Już z niecierpliwością czekamy na następną udaną zabawę.

 

Zapraszamy do naszej galerii!
📸

 

WSTECZ