SZKOLNY ETAP KONKURSU POWIATOWEGO „ ŻYJ BEZPIECZNIE”

06 listopada odbyły się szkolne eliminacje II powiatowego konkursu wiedzy BHP w rolnictwie, zasad ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej” Żyj bezpiecznie” dla klas IV-V. Organizatorem konkursu jest KRUS OR we Wrocławiu oraz Państwowa Inspekcja Pracy w Legnicy.
Do I etapu szkolnego – części teoretycznej przystąpili uczniowie klas IV i V . Nad poprawnością konkursu czuwała komisja w składzie:
Anna Jankowska– przewodnicząca
Beata Orator– członek
Kazimierz Laskowski – członek.
Podczas eliminacji szkolnych wyłoniono dwuosobową drużynę w składzie Błażej Fudali , Miłosz Burzyński , która będzie reprezentowała naszą szkołę podczas II etapu powiatowego –( część praktyczna) w Starostwie Powiatowym w Polkowicach .

Życzymy powodzenia!

AKCJA „KASZTANOBRANIE” ZAKOŃCZONA

W październiku ogłosiliśmy w klasach I-III konkurs „Kasztanobranie”. Uczniowie z całymi rodzinami aktywnie uczestniczyli w ogłoszonej zbiórce. Zbieranie kasztanów było pretekstem do wspólnych wypadów na łono natury. Liczba kasztanów powiększała się z dnia na dzień. Dzieci z uśmiechem na twarzy przekładały kasztany z worka do worka. Po miesiącu wytężonej pracy podliczyliśmy kilogramy. Zebraliśmy wspólnie 1205 kg kasztanów!!!
Akcja „ Kasztanobranie” nie tylko pokazała uczniom sposoby wykorzystania darów natury przez człowieka , ale również zachęcała do wspólnej pracy na rzecz klasy i zdrowej rywalizacji międzyklasowej oraz uczyła zaradności.
Rekordzistą okazała się klasa I a, której wychowawcą jest p. B Orator- dzieci nazbierały 426 kg kasztanów. Drugie miejsce zajęła klasa III b, której wychowawcą jest p. Izabela Jokiel( 266 kg kasztanów) a trzecie miejsce przypadło klasie I b, której wychowawcą jest p. Dorota Głodowicz (184 kg). Następne miejsca zajęły klasy: II a z wychowawcą p. Wioletą Magdziak-(167kg) , II b wych. p. Dorota Maksymczak- (82 kg) i II a wych. p. Martą Tarkowską -(80 kg )
Po zakończeniu zbiórki owoce zostały odebrane przez firmę „Pharmeko”, która zajmuje się skupem i przetwarzaniem owoców kasztanowca dla firm farmaceutycznych.
Zadanie na kolejny rok – pobić tegoroczny rekord! Była to nie tylko świetna zabawa, ale możliwość pozyskania środków na rzecz klasy. Liczymy na Wasze wsparcie w przyszłym roku!
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i zaangażowanie!
Koordynator
Beata Orator

Miśki, misie, misiaczki!!!

25 listopada w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o znanych misiach oraz misiowe bajeczki. Były też zagadki o misiach i rozkodowywanie obrazka misia. Na zakończenie wszyscy zajadali się ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka, czyli wafelkami z miodem. Miód i misiowe żelki ufundował dzieciom Oddział Gminny TPD w Radwanicach. Było wesoło i słodko.

Akcja „Podaruj Prezent na Święta Małym Pacjentom Przylądka Nadziei” zakończona!

Tegoroczna akcja „Podaruj Prezent na Święta Małym Pacjentom Przylądka Nadziei” dobiegła końca. Jej organizatorami był Oddział Gminny TPD w Radwanicach i Stowarzyszenie „Bliżej Siebie”, Akcja trwała w przedszkolu i szkole. Przyłączyło się do niej również Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” z Radwanic.

W ramach akcji udało się zebrać mnóstwo gier planszowych i zabawek, które przekazaliśmy do kliniki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.

Dziękujemy FitnessMania Studio z Głogowa za włączenie nas do akcji, p. Joannie za odbiór naszych darów, a p. Agacie za ich dostarczenie do adresatów.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Akcja „Razem dla Weroniki”

W dniach 26-28.11 w „małej szkole” odbyły się kolejne działania w ramach akcji „Razem dla Weroniki”. 26.11 został zorganizowany kiermasz przedmiotów, które wykonali wolontariusze podczas warsztatów. Była też czynna kawiarenka z domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców naszych uczniów. Przez kolejne dwa dzieci mogły nadal odwiedzać stoisko ze słodkościami.

Kiermasz i kawiarenkę prowadziły uczennice klas III. Zainteresowanie było ogromne. Dzięki tym przedsięwzięciom udało się zgromadzić środki na leczenie Weroniki z klasy I.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyłączenie się do akcji, nauczycielom za jej koordynowanie, a naszym uczniom za dokonanie zakupów i pomoc chorej koleżance.

Plastyczne warsztaty zimowe już za nami!

W listopadowe popołudnie uczniowie naszej szkoły spotkali się na warsztatach plastycznych. Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu, więc tematem przewodnim były ozdoby świąteczne. Wszyscy bardzo się zaangażowali w pracę i w mgnieniu oka powstawały piękne Mikołaje, lampiony oraz małe aniołki.
Stworzone przez dzieci prace z pewnością posłużą za idealną dekorację w nadchodzących wyjątkowych dniach. To już nasze kolejne wspólne spotkanie, które upłynęło w ciepłej i miłej atmosferze.

 

XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. ,,Moja Ojczyzna”

W dniach 20 i 22 listopada odbył się  w Gaworzycach XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt.,,Moja Ojczyzna” pod honorowym patronatem Starosty Polkowickiego. Miło nam zakomunikować, że odnieśliśmy w nim ogromny sukces! W kategorii klas IV-V – pierwsze miejsce zajął Tymoteusz ŻydziakHanna Kałużka została wyróżniona w kategorii klas V-VI. W najstarszej kategorii aż dwie nasze reprezentantki stanęły na podium. Miejsce pierwsze przyznano Zofii Kuroczyckiej, drugie – Marii Zawis. Wszystkim recytatorom i ich opiekunom składamy ogromne gratulacje!

LAUREACI PLASTYCZNEGO KONKURSU PRZEDSZKOLNEGO „PLASTUSIOWA KRAINA”

Promocja zdrowia w Publicznym Przedszkolu to działanie systematyczne prowadzone przez nauczycieli w grupach przedszkolnych. Dzieci przejawiają zainteresowanie właściwym odżywianiem, dbaniem o higienę osobistą, aktywność fizyczną podczas zabaw ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. W miesiącu listopadzie 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Plastyczny „Pastusiowa Kraina” w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Zdrowotnego „Akademia Aquafresh”. Laureatami Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „Pastusiowa Kraina” zostali:

I miejsce – Pola Trygar, grupa 0 B, Słoneczka

II miejsce – Olivier Mizgalski, grupa Skrzaty

III miejsce – Gabriela Hofmańska, grupa Motylki

Wyróżnienie: – Maja Słowik, grupa 0 B, Słoneczka

– Oliwia Konieczna – grupa 0 B, Słoneczka

– Gabriela Rachwalska – grupa 0 B, Słoneczka

Praca plastyczna Poli Trygar jako najlepsza została zgłoszona na konkurs ogólnopolski. Głosujemy na nią codziennie od 15 listopada do 30 listopada 2019 na plac zabaw, meble przedszkolne itp. na stronie www.akademia – aquafresh.pl

 Zapraszamy do Głosowania, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dzień Osób Niepełnosprawnych połączony z Dniem Wolontariusza

02 grudnia 2019r w naszej szkole będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych połączony z Dniem Wolontariusza.
W tym roku szczególną uwagę poświęcamy naszej koleżance Weronice Bisikierskiej, uczennicy klasy Ib

Już od 26.11 rozpoczną się zbiórki w budynkach szkół poprzez :
-Sprzedaż ciast podczas przerw w małej i dużej szkole
– Sprzedaż własnoręcznie robionych bałwanków, aniołków i świeczników w małej szkole
oraz
– Sprzedaż serduszek zrobionych przez naszych wolontariuszy podczas dyskoteki Andrzejkowej w najbliższy czwartek w budynku dużej szkoły.
Dochód w całości będzie przeznaczony na rehabilitację uczennicy.

Serdecznie zapraszamy również na uroczysty apel, który odbędzie się 02.12.2019r. o godzinie 10: 20 na Sali gimnastycznej.

WSTECZ