konkurs

13 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs „Młodzież Zapobiega Pożarom” Uczniów podzielono na dwie kategorie wiekowe:

klasy I – VI szkoła podstawowa
klasa 7 szkoła podstawowa i klasy gimnazjalne.
Wyniki konkursu

klasy I – VI szkoła podstawowa
1 Baśkiewicz Ewa 4 a
2 Tychański Cezary 3 b
3 Wójcik Klaudia 3 b
4 Radka Kewin 3 b
5 Szklana Amelia 4 a

klasa 7 szkoła podstawowa i klasy gimnazjalne
1 Malinowski Szymon 7b
2 Przywara Kacper G 3b
3 Żerebecka Roksana G 2a
4 Rymarowicz Paulina G 3b
5 Rakuś Aleksandra G 2b

warsztaty integracyjne

W dniu  26.02.18  w świetlicy szkolnej  odbyły się cykliczne warsztaty integracyjne pt. Przedwiośnie . Uczestnikami byli uczniowie klas I- III . Celem tego spotkania była integracja uczniów o różnych  potrzebach edukacyjnych .
Każdy uczestnik warsztatów  miał możliwość wykonania kilku prac plastycznych, takimi technikami jak grafika artystyczna- monotypia, zwana również drukiem płaskim z niespodzianką oraz technika malowania świecą. Wszyscy uczniowie byli  bardzo zaangażowani w twórczą pracę, co zaowocowało niezwykle, barwnymi obrazami, które można  podziwiać  w naszej galerii na parterze. Namiastkę tego co się działo podczas warsztatów można obejrzeć poniżej. Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty wiosenno-letnie.

Organizatorzy: Ewelina Ceklarz

Magda Zaremba- Wajnert

Aneta Steciąg

 

 

    

POZNAJEMY CYMBAŁY, UKULELE I DREWNIANE ŁYŻKI NA KONCERCIE MUZYCZNYM!

Muzyka uwrażliwia na piękno świata, rozwija słuch muzyczny, ale również rozbawia. Dowiedzieli się tego uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach w dniu 20 lutego 2018 r. podczas spotkania z muzykami z Lubuskiego Biura Koncertowego na cyklicznym koncercie. Muzyczne zajęcia w auli zaczynamy już w przedszkolu. Wszystkich powitała pani z Białorusi w stroju ludowym, grająca na cymbałkach. Dwie wygięte pałeczki były pomocne do tego instrumentu, z którego wydobywały się subtelne dźwięki. Pan Mateusz Urbański zaprezentował zespół muzyczny oraz budowę tego instrumentu strunowego w kształcie trapezu.

Kiedy dołączył kolejny przyrząd strunowy podobny do gitary – ukulele, dzieci wsłuchały się w muzykę z filmu „Różowa Pantera”. Przedstawiono historię jego powstania, który pochodzi z Hawajów od jego mieszkańca dworu królewskiego o przezwisku ukulele, w tłumaczeniu skacząca pchła.

Podczas koncertu Filharmonii publiczność mogła poruszać rytmicznie palcami i bić brawa. Sala zamieniła się w komnaty dworskie z dawną muzyką wygrywaną palcami na tym instrumencie.

Wielką radość sprawiło przedszkolakom słuchanie gry na drewnianych łyżkach.

Widownia mogła wczuć się w perypetię małej Krysi, która mieszkała w domu z pięknym ogrodem i tęskniła za fruwającym motylem. Smutek bądź zadowolenie dziewczynki biegającej na łące słychać było w postaci melodii wygrywanej na ukulele, cymbałach i drewnianych łyżkach. Opowiastki pana Mateusza o obiedzie w przedszkolu ze swoimi sztućcami rozśmieszył maluchy.

Ten urozmaicony przekaz muzyczny zachęca dzieci do odbioru, a może rozpali w nich chęć gry na instrumencie.

Następny koncert już 12 marca…Niech wszystkie dzieci poczują się jak w Filharmonii i pamiętają o stroju galowym.

 

Zapraszamy do obejrzenia Naszej Galerii.

Mecz SPR Chrobry Głogów- PGE Vive Kielce

20 lutego, grupa młodzieży z naszej szkoły pojechała do Głogowa, aby kibicować na mecz Superligi w piłce ręcznej mężczyzn drużynie SPR Chrobry Głogów, którzy grali z PGE Vive Kielce.

Warto wspomnieć, że drużyna z Kielc, to 14- krotni Mistrzowie Polski, 14- krotny zdobywcy Pucharu Polski, to zespół, który od kilku lat gra w Lidze Mistrzów, a w 2016 ligę mistrzów wygrali.

W PGE Vive Kielce grają byli i obecni reprezentanci Polski: Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Mariusz Jurkiewicz, Mateusz Jachlewski i Mateusz Kus oraz reprezentanci innych krajów. Śmiało można powiedzieć, że jest to Drużyna Gwiazd.

Choć szczypiorniści z Głogowa wysoko ulegli przyjezdnym- 28:43, to warto było zobaczyć mecz i efektowne bramki zdobywane przez Zawodników grających w polskiej Superlidze.

Organizator wyjazdu- Cecylia Łakomiec, opiekun- Bartosz Różycki.

Półfinał wojewódzki w tenisie stołowy- drużynowo. Gierałtowiec.

21.02. w Gierałtowcu (powiat złotoryjski) odbył się Finał Strefy Legnickiej w tenisie drużynowym, w którym wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach.

Do turnieju w Gierałtowicach zakwalifikowało się 19 drużyn z 5 powiatów: głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, legnickiego, lubińskiego, złotoryjskiego, i miasta Legnicy.      Kilka z tych drużyn na co dzień gra w lidze tenisa stołowego i zawodnicy prezentują grę na bardzo wysokim poziomie.

 

KOLEJNOŚĆ drużyn dziewcząt::

  1. SP GIERAŁTOWIEC                – awans do Finału Dolnośląskiego
  2. SP NR 3 ZŁOTORYJA              – awans do Finału Dolnośląskiego
  3. SP IRZĄDZE
  4. SP NR 9 GŁOGÓW

5-6. GIMNAZJUM SPOŁECZNE TWP LEGNICA

5-6. SP NR 3 POLKOWICE

7-8. ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY RADWANICE

7-8. SP NR 9 LEGNICA

  1. SP NR 3 GÓRA

KOLEJNOŚĆ drużyn chłopców:

  1. SP GIERAŁTOWIEC                        – awans do Finału Dolnośląskiego
  2. SP IM. ŚW. FRANCISZKA LEGNICA  – awans do Finału Dolnośląskiego
  3. GIMNAZJUM SPOŁECZNE TWP LEGNICA
  4. SP PIELGRZYMKA
  5. SP JERZMANOWA

5-6. SP NR 1 POLKOWICE

7-8. SP NR 13 GŁOGÓW

7-8. ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY RADWANICE

9-10. SP NIECHLÓW

9-10. SP IRZĄDZE

W Gierałtowcu Zespół Szkolno- Przedszkolny Radwanice reprezentowali: Paulina Rymarowicz, Paulina Laszczowska, Kinga Talarska i drużyna chłopców: Krystian Kijaszko, Krystian Kołodziej i Robert Maciejewski.

Opiekun obu drużyn- Cecylia Łakomiec

      

robotyka

Dzieci otrzymały w ramach projektu na zajęciach robotyki kolejne dwa roboty, które będą zaprogramowane oraz tablety do sterowania nimi.

Bardzo dziękujemy Gminie Radwanice oraz wszystkim ludziom, którzy wspierają ten projekt – uczniowie.

Sport

 

17.02. w Polkowicach odbyły sie Mistrzostwa Powiatu polkowickiego w piłce ręcznej dziewcząt. W rozegranych przez nasz zespół meczach pokonałyśmy drużynę z Chocianowa 5:2 i drużynę z Przemkowa 6:1.

W meczu o I miejsce uległyśmy zawodniczkom z Polkowic 1:6.

Zajmując II miejsce zostałyśmy wicemistrzyniami powiatu polkowickiego na rok szkolny 2017/2018.

ZSP Radwanice reprezentowały: Maciejewska Karina (B), Żuk Natalia (B), Rymarowicz Paulina, Talarska Kinga, Laszczowska Paulina, Pakieła Alicja, Żerebecka Roksana, Szalkowska Aleksandra, Korościel Wiktoria, Nogaj Kinga, Wiśniewska Natalia.

Przygotowanie drużyny: Łakomiec Cecylia.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

 

Polkowice- I miejsce

Radwanice- II miejsce

Chocianów- III miejsce

 

Przemków- IV miejsce

Gratuluję Zawodniczkom kolejne sportowego sukcesu!

SPORT

W niedzielę, 11.02. na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Gaworzycach drużyna ZSP Radwanice wzięła udział w towarzyskim Turnieju Walentynkowym w piłce ręcznej dziewcząt. Oprócz naszego zespołu w turnieju zagrały drużyny: z Przemkowa, Chocianowa    i Gaworzyc. Całej imprezie towarzyszyła bardzo sympatyczna atmosfera. Zawody swoją obecnością uświetnili Michał Kapela i Damian Krzysztofikzawodnicy SPR Chrobry Głogów, którzy sędziowali rozgrywane podczas turnieju mecze.

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce- Chocianów

II Gaworzyce

III Radwanice

IV Przemków

 

 

W drużynie ZSP zagrały: Maciejewska Karina (B), Żuk Natalia (B), Rymarowicz Paulina, Talarska Kinga, Laszczowska Paulina, Kusiak

 Klaudia, Pakieła Alicja, Stemplewska Aleksandra, Żerebecka 

 

Roksana, Szalkowska Aleksandra, Nogaj Kinga, Wiśniewska Natalia.

Za najlepszą bramkarkę turnieju została uznana Karinie Maciejewskiej.

Zawodniczki przygotowała- Łakomiec Cecylia.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i świetną zabawę.

WSTECZ