Dzień babci i dziadka

DZIEŃ BABCI i DZIADKA

W GRUPIE GWIAZDECZKI 30.01.2018r.

Mimo, że styczeń jest zimowym i mroźnym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Publicznym Przedszkolu w Radwanicach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciastek, kawy, herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami  tejże placówki. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, teatr mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Agnieszka Olchowska

PRELEKCJA BEZPIECZEŃSTWO

Dnia 9 stycznia  2018 r. odbyło się  w  naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Policji Powiatowej w Polkowicach, Rewir Dzielnicowych w Radwanicach. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, bezpieczne poruszanie się po drogach w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie, korzystanie z uroków zimowej aury. Dzieci i młodzież wykazywały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze policji wielokrotnie podkreślali, jak ważne jest to, aby być świadomym skutków swojego działania. Zachęcali również uczniów do noszenia kasków i kamizelek oraz innych elementów odblaskowych, w tym również na stokach narciarskich.

Jeszcze raz  serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

          

Sprawozdanie z 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku już po raz 17 młodzież w Radwanicach włączyła się w działania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego Finału była pomoc ,,Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych „.

Po raz kolejny powołaliśmy sztab tym razem z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Naszym zadaniem było przeprowadzić zbiórkę pieniężną w formie kwesty i aukcji gadżetów WOŚP. Osiemnastu wolontariuszy w dniu 14.01.2018 roku zebrało kwotę 5168,36 zł . Kwota ta świadczy o tym, że średnio każdy mieszkaniec Gminy Radwanice przekazał powyżej 1 zł na cele tegorocznego Finału. W porównaniu do ubiegłego roku udało nam się utrzymać dobry standard. Młodzież kwestowała na terenie Gminy Radwanice, jak również za zgodą wójta na terenie Gminy Gaworzyce.

Ważnym działaniem Sztabu była przeprowadzona wśród młodzieży i pracowników ZS-P aukcja gadżetów otrzymanych od Fundacji, w trakcie której zebrano 745,00zł. Jak co roku Finał WOŚP to też okazja do wręczenia wszystkim wolontariuszom podziękowań za włożony wysiłek i serce przy realizacji obranego celu. Podziękowania skierowaliśmy także do rodziców wolontariuszy za ich wkład i zaangażowanie. Dużej pomocy udzielił nam Rewir Dzielnicowych Policji w Radwanicach pod kierownictwem Pana Marcina Andrzejaka przeprowadzając szkolenie dla wolontariuszy, jak również czuwając w dniu kwesty nad bezpieczeństwem patroli WOŚP. Osobne słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców Naszej Gminy za ich hojność i pomoc w realizacji celu jaki postawili przed sobą wolontariusze.

ZAPRASZAMY DO GALERII
WSTECZ