BAWIMY SIĘ Z KRÓLEWNĄ ŚNIEŻKĄ I KRASNOLUDKAMI W PRZEDSZKOLU!

      9 stycznia 2018 r. wszystkie grupy przedszkolne z nauczycielami zaproszono na teatrzyk w wykonaniu aktorów z Krakowa na spektakl adaptacji baśni braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Przedstawienie odbywało się w kameralnych warunkach. Siedzące dzieci blisko sceny mogły się wcielić w rolę aktorów i przeżyć perypetie pięknej królewny, zagrożonej planem złośliwej macochy w przebraniu staruszki z otrutym jabłkiem. Przed tym straszliwym wydarzeniem przestrzegają ją milusińscy z naszego przedszkola. Pomagają także Śnieżce sprzątać dom krasnoludków wycierając małymi miotełkami małe okna, drzwiczki i mebelki .

Na pytanie Ile było krasnoludków? mogły odpowiedzieć chętne przedszkolaki ubierając na głowy czerwone czapki i licząc je kolejno. Kiedy dziewczyna została zatruta, uratował ją piękny królewicz, do której zaprowadziły ją maluchy z publiczności. Aktorzy potrafili zabawić małych widzów, zarówno słowem, muzyką jak i piosenką „My jesteśmy krasnoludki”, przy której skoczne wygibańce, marsze i oklaski wywołały ich uśmiechy. Duże, kolorowe, piękne dekoracje odpowiednich scen zachęcały do odpowiedniego odbioru. Taniec na balu na dziedzińcu zamkowym z królewną Śnieżką i królewiczem będą długo pamiętać jeszcze w czasie karnawałowych zabaw w przedszkolu. Ta historia była również wspaniałą nauką o pomaganiu innym. Pamiętać również należy, żeby nie brać od obcych żadnych prezentów.

 

Zapraszamy do Naszej Galerii.

KONCERT FILHARMONII W PRZEDSZKOLU „ …W GITAROWEJ RODZINIE”

         W Publicznym Przedszkolu w Radwanicach kolejne spotkanie z muzyką za nami. 3 stycznia br. gościliśmy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego z gitarami. W ten sposób przybliżyli nam nie tylko muzykę ludową, z innych krajów, ale uczyli rytmiczności, kulturalnego odbioru, wprowadzając nas w progi filharmonii.

Publiczność przedszkolna słuchała brzmienia gitary klasycznej, basowej i elektrycznej, włączając się do koncertów podrygiwaniem nóżkami i rączkami na krzesełkach, nucąc i bijąc brawa.  Dodatkową atrakcją zespołu „Orfeusz” jest przedstawienie przez prowadzącego ciekawostek związanych z tymi instrumentami – historii muzyki dawnej i współczesnej.

W tym dniu dzieci mogły zapoznać się z muzyką nie tylko klasyczną, ale rockową i rozrywkową. Dowiedziały się z czego zbudowana jest gitara: struny, pudełka rezonansowego i główki.   Oczywiście wiedzą już, że gitara elektryczna nie gra bez podłączenia do prądu. Gitarę można polubić tak, że można zachęcić do gry na niej dzięki koncertom w przedszkolu. Życzymy sobie, aby już od najmłodszych lat dzieci pokochały instrumenty i muzykę z nich wydobywającą, rozwijając swoją wrażliwość i wyobraźnię muzyczną.

Z utęsknieniem czekamy już na kolejny koncert za miesiąc…  

 

Zapraszamy do oglądania Naszej Galerii.

SŁONECZKA POMAGAJĄ DZIECIOM CHORYM NA RAKA!

 

            Przed Wigilią trwała zbiórka w gminie Radwanice w ramach akcji Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, zainicjowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach

oraz TPD  – Podaruj małym pacjentom Przylądka Nadziei prezent na święta. Fundacja od 26 lat wspiera dzieci z wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, które przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tam każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

To było takie proste, aby wesprzeć dzieci ze szpitala, które nie spędzą świąt w domu, ale tam w atmosferze choć serdecznej, ciepłej dzięki uprzejmości lekarzy, pielęgniarek i rodziców to również w bólu, cierpieniu, w przerwach między lekami czy chemioterapią. Wystarczyło podarować grę planszową lub klocki lego. My Słoneczka również przyłączyliśmy się do akcji.

Życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku, szybkiego powrotu do zdrowia i do domu.

  

 

ZIMOWE CZYTANIE U SŁONECZEK PRZEZ UCZNIÓW KLASY VI

Przed świętami Bożego Narodzenia w grupie Słoneczek w przedszkolu gościliśmy uczniów VI klasy – Konrada Wójcika i Marka Demeszuka z niezwykłym zadaniem –  zainteresowaniem dzieci książką o zimie. Chłopcy rozpoczęli czytanie w sali zamienionej w krainę zimową. Starszaki pięknie czytając opowiadanie „Nowe przygody o Kubusiu Puchatku” A.A. Milne potrafili wzbudzić wielką radość czytaniem. Chociaż maluchy nie znają liter, to z przyjemnością sięgają do książek w domu i kącika książek w przedszkolu. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele spędzali czas na śniegu ciepło ubrani. Padał śnieg, a oni poznali Pingwinka, z którym urządzili zawody na sankach. Nie mogło się obyć bez małego Conieco na pikniku zimowym na śniegu – gorącej czekolady i miodku…

Drugą historię Kamyczkowych rad „Kamyczek. Uwaga!” Sanschagrin Joceline  przedstawili chłopcy kształtując prawidłowe zachowanie w rożnych sytuacjach na śniegu. Z wielkim skupieniem dzieci wsłuchały się w czytanie starszych kolegów ze szkoły, którzy zapoznali ich z przygodami małego przedszkolaka, który bawi się na dworze, ale nie ma rękawiczek. Co się stanie? Sięgnijcie proszę po książkę…To opowiadania dla dzieci i ich rodziców, pokazują emocje dziecka podczas zabaw na śniegu – lepienia bałwana.  To był cykl zadania naszego programu wychowawczo – profilaktycznego „Cała Polska czyta dzieciom”, w której uczestniczą rodzice, dzieci oraz inni zaproszeni goście.

Zachęcamy do czytania, bo uczy myślenia, rozwija umiejętności językowe, doskonali pamięć i wyobraźnię, poszerza wiedzę, lepiej rozwija psychicznie, umysłowo i społecznie. Głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka.         

Dzień Babci i Dziadka w grupie „Żabki”

Dzień Babci i Dziadka jest na stałe wpisany w kalendarz zimowych imprez w naszym przedszkolu. Obchodzony jest bardzo hucznie. Jest to jeden z cieplejszych dni w roku, mimo że za oknem temperatura poniżej zera. Dzień ten sprawia przedszkolakom wiele radości, a przede wszystkim powoduje, że małe serduszka biją szybciej.

12 stycznia Babcie i Dziadkowie dzieci z grupy „Żabki” odwiedzili nas w przedszkolu. Ze wzruszeniem wysłuchali czułych słów kierowanych właśnie do nich. Wysłuchali pastorałek i piosenek dziecięcych, a także obejrzeli umiejętności taneczne swoich wnuków i wnuczek. Po występach goście i dzieci zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Była też wspólna zabawa, a Seniorzy otrzymali drobne upominki wykonane przez dzieci. Takie spotkania są pełne radości ale i wzruszeń, a przede wszystkim wzmacniają więzi emocjonalne między pokoleniami, i uczą maluchy sposobów w jaki można wyrazić uczucia, a także szacunek dla osób starszych.

Ja jako wychowawca mogę powiedzieć jedynie „Brawo Wy, moje przedszkolaki”, bo po raz kolejny dumna jestem z Waszych osiągnięć.

Natalia Horoszczak- Bethke

WSTECZ