Jasełka

  

 

 

 

 

 

 

JASEŁKA ŁĄCZĄ POKOLENIA U SŁONECZEK!

 

Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Dlatego grupa Słoneczek z panią Iwoną zaprosiła 9 grudnia 2017 do przedszkola Panią Dyrektor Bogusławę Niemasz, babcie, dziadków i oczywiście rodziców na przedstawienie jasełkowe, aby razem przeżyć moc Narodzin Jezuska. Maluchy chociaż mają 3 i 4 lata to wczuły się świetnie w role zwierzątek: kotków, kaczuszek oraz aniołków, kolędy, górali oraz dzieci, które witały Pana i zadziwiały gości swoja prostotą mówienia o Dzieciątku w Betlejem. Ta magia świąt przekonuje, że oprócz przygotowań potraw wigilijnych, sprzątania wielopokoleniowe znaczenie ma ponadczasowe przeżywanie widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowanego na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a pochodzącego od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób.

Przedszkolaki pokazały swoim babciom, dziadkom i rodzicom, że radują się z mocy miłości Pana i zapraszają na spotkanie z nim, bo kiedy „Gwiazda ogromna się ukazała, ciekawe dokąd zawiedzie Nas”. Przez całe przedstawienie dzieci zaskakiwały publiczność po drodze spotykając zwierzątka, aniołki, kotki, kaczuszki, które chcą ogrzać Jezuska, śpiewając i tańcząc. Wszystkie dzieci wykonały góralskie przytupy, a potem delikatne kroki kotków i podrygiwania kaczuszki lub układy aniołków. Pani Natalia Boczniewicz, ucząca grupę Słoneczek muzyki, przygrywała na skrzypcach przedszkolakom kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Przybieżeli do Betlejem”, w rytmie których szły do Narodzonego.  Świąteczne dekoracje, piękne stroje wprawiały w zachwyt i pomagały przeżyć jeszcze radośniej i uważniej te chwile.

Najcudowniejsze było, że kiedy pani Natalia zapraszała dźwiękami skrzypiec to babcia, dziadek, mama i tata kolędowali razem z pociechami, ucząc w ten sposób swoim przykładem, że śpiewają o Panu i łącząc wielopokoleniową tradycję, radość i wielkość powagi tych świąt „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” i inne. Oczywiście przebrane Słoneczka doszły do Pana, a w ten sposób pokazały, że warto pamiętać o najbliższych, aby nie zabrakło pustego miejsca dla nieznajomego przy wigilijnym stole i złożyły życzenia płynące z głębi ich małego serduszka. Do nich dołączyła słowa Pani Dyrektor, aby te święta niosły radość, miłość, zdrowie i wiele Dobrego, dziękując za tak liczne odwiedziny przedszkolaków. Zaśpiewały potem „Zróbmy coś dobrego” przekonując o znaczeniu rodzinnej mocy świąt i nauce płynącej z życia Jezusa. O świętach przypominały prezenty dla babci, dziadków i rodziców, wykonane przez maluchy. Gromkim brawom nie było końca, a niejedna łezka zakręciła się w oczach widowni. Mile było porozmawiać w gronie zaproszonych podczas poczęstunku. Mimo, że dzieci włożyły wiele trudu w przedstawienie, to zachwytu i radości ze strony gości długo nie mogły się nadziwić i przekonały wszystkich, że przygotują kolejne przedstawienie.

 

W te piękne święta niech każdy pamięta 

z głębi serca płynące życzenia

zdróweczka, marzeń spełnienia ,

iskierek radości i dużo miłości.

mistrzostwa powiatu polkowickiego w tenisie stołowym

16.12.2017r. w SP3 Polkowicach zostały rozegrane drużynowe Mistrzostwa Powiatu polkowickiego w tenisie stołowym. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radwanicach reprezentowali: drużyna dziewcząt: Paulina Rymarowicz, Paulina Laszczowska, Kinga Talarska i drużyna chłopców: Krystian Kijaszko, Krystian Kołodziej i Marcel Ziemba.

Obie drużyny zajęły II miejsca i nasi reprezentanci zostali wicemistrzami powiatu polkowickiego na rok szkolny 2017/2018.

To jednak nie koniec Ich sportowych zmagań!

21.02.2018r. w Gierałtowcu Nasze Zawodniczki i Zawodnicy, wraz z drużynami SP3     w Polkowicach, będą reprezentować powiat polkowicki w półfinałowym turnieju wojewódzkim, gdzie powalczą z najlepszymi drużynami z powiatów: głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, legnickiego, lubińskiego, złotoryjskiego, i miasta Legnicy.

 

Gratulujemy i życzymy Naszym drużynom jak najwyższych lokat w półfinale wojewódzkim!

   

WSTECZ