Konkurs

23 listopada w Gaworzycach odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”. W Konkursie wzięło udział ponad

80 młodych recytatorów z 15 szkół podstawowych naszego powiatu.

Z uwagi na tak dużą ilość zgłoszonych osób konkurs przebiegał w dwóch grupach: klasy I- IV i klasy V- VII, w trzech kategoriach wiekowych. Występy oceniało jury, które podczas wręczania nagród gratulowało uczestnikom bardzo wysokiego poziomu recytacji oraz wielkiej wrażliwości na kulturę żywego słowa.

Naszą szkołę w kategorii klas III-IV reprezentowali uczniowie: Amelia Dąbrowska, Hanna Kałużka oraz Klaudia Wójcik, w kategorii klas V-VII Maria Zawis, Konrad Wójcik oraz Izabella Woźniak.

Z przyjemnością informujemy, iż w kategorii klas III-IV:

I miejsce zajęła Hanna Kałużka,

miejsce II wywalczyła Amelia Dąbrowska.

W kategorii klas V-VII I miejsce zajął Konrad Wójcik.

                Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

,,Dzień Profilaktyki”

Dnia 27.11.2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radwanicach odbył się ,,Dzien Profilaktyki”. Warsztaty  przeprowadzili specjaliści z Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa.

Podczas zajęć z młodszymi uczniami poruszony był temat agresji i cyberprzemocy (przemocy elektronicznej) pt. ,,Cyfrowe SOS”. Ze starszymi omawiano szkodliwości substancji psychoaktywnych i alkoholowych w organizmie człowieka. Tematem spotkania był ,,Pierwszy stopień”, który mówił o zgubnych skutkach nałogów.

Zakończeniem ,,Dnia Profilaktyki” w naszej szkole były warsztaty dla rodziców pt.: ,,Lustrzane odbicie – słów kilka o podniesieniu świadomości i znaczeniu rodziców w budowaniu samooceny dziecka”.

 

 

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

 

30.11.17 drużyna z naszej szkoły, w składzie: Martyna Niwińska, Martyna Kobiela, Kinga Rusinko, reprezentowała ZS-P w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Buczynie.

Wśród 14 drużyn nasze dziewczyny wspólnie zdobyły IV miejsce!

Zawody były bardzo ciekawe i niezwykle trudne, zwłaszcza część indywidualna, w której I miejsce w powiecie zajęła Kinga Rusinko, otrzymując tym samym tytuł Mistrza Ortografii!! Wielkie Barawa dla uczennicy 6a, ponieważ pokonanie wszystkich 42 uczestników turnieju jest nie lada wyzwaniem!

Gratulujemy!!

15 i 17 listopada 2017 roku odbył się w szkole konkurs matematyczno – informatyczny ,,Bóbr” Uczniowie z całej Polski zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich umiejętności logicznego myślenia. Nie było łatwo! Mistrzynią okazała się Ewa Stojke, uczennica klasy 5b.

Gratulujemy!

Skrzat
Benjamin
Junior
WSTECZ