Dyktando

 

 

 

 

 

 

WSPOMNIENIA KARINY MACIEJEWSKIEJ

O!błędne Dyktando to ogólnopolski konkurs organizowany przez Pilot Pen Polska. Celem dyktanda jest sprawdzenie poprawności ortograficznej, interpunkcyjnej, gramatycznej i stylistyczną uczestników. W 2017 roku po raz drugi uczniowie mogli spróbować swoich sił w pierwszym etapie, który odbywał się online. Uczestnicy musieli uzupełnić trzy teksty dyktand oraz odpowiedzieć na 15 wylosowanych pytań testowych. Pytania testowe obejmowały tematykę zasad ortografii, interpunkcji, stylistyki. Drugi etap odbył się 28 października w hotelu Novotel w Warszawie. Na finał konkursu przyjechało trzystu najlepszych uczestników z całej Polski. Wśród nich znalazłam się właśnie ja. Kiedy dostałam maila z odpowiedzią od organizatorów, byłam bardzo zaskoczona. Natychmiast poinformowałam rodziców i zaczęłam szykować się do wyjazdu. Poprosiłam również o pomoc moją nauczycielkę języka polskiego, – panią Stanisławę Trzeszcz – która bardzo mi pomogła w przygotowaniach. Organizacja całego wydarzenia była dopracowana do samego końca. W międzyczasie każdy uczestnik mógł startować w konkursach przygotowanych na tę okazję. Nie zabrakło także atrakcji dla rodziców. Niesamowity wystrój hotelu, sympatyczna załoga, która wszystkim dowodziła i słodki poczęstunek dla każdego tylko wzbudzały w każdym miłe uczucia. Dyktando było jednym z trudniejszych, które miałam okazję kiedykolwiek pisać. Przed rozpoczęciem jego pisania, dowiedzieliśmy się, że przyjechała tylko połowa zakwalifikowanych osób, co zdziwiło niemal każdego, ale też zwiększyło szansę na zostanie Mistrzem O!Błędnego Dyktanda. Mimo że nie udało mi się uzyskać tego tytułu, jestem z siebie bardzo dumna. Już sam udział w finale ogólnopolskiego konkursu, w którym startowało dokładnie 6424 uczniów jest sukcesem. Gorąco zachęcam również inne osoby do wzięcia udziału w przyszłym roku! Może wygrać zarówno uczeń, jak i cała szkoła, Jeśli będzie liczyła dużą ilość zaangażowanych w konkurs uczniów!

konkurs

 

Wyjazd na XXI Konkurs Srebrnej Muzy

Dnia 29 listopada 2017 roku w Polkowicach XXI Konkurs „Srebrna Muza”. Był on podzielony na grupy wiekowe. Na konkurs zjechali się uczniowie z Powiatu Polkowickiego. W każdej kategorii zostały przyznane 1,2, 3 miejsce, Grand Prix oraz wyróżnienie. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi oraz ponadpodstawowych recytowali wiersze Bolesława Leśmiana. Jurorzy mieli trudny orzech do zgryzienia, wszyscy zaprezentowali się na miej więcej równym poziomie i ciężko było im się zdecydować, kogo nagrodzić ,a komu przyznać wyróżnienie. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała, brak jakiejkolwiek rywalizacji, tylko życzliwość i wsparcie. Jurorzy oceniali: tempo mówienia, dykcję, dobór wiersza, mimikę twarzy, ekspresję. Zespół Szkolno-Przedszkolny reprezentowali następujący uczniowie:

 

 

 

W kategorii klas IV-VII: 

Mikołaj Kałużka. Hanna Kałużka, Konrad Wójcik Maria Zawis.

Maria Zawis zajęła I miejsce.

Klasy starsze reprezentowały: Karina Maciejewska, Julia Kozłowska, Amelia Jeżewska, Kinga Radecka.

Kinga Radecka zdobyła wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

Dzień Pluszowego Misia w klasie Ib

Dnia 24.11.2017 r w klasie Ib obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały całą historię tej miłej przytulanki. Bawiliśmy się bardzo fajnie: najpierw uczniowie zatańczyli z misiami do piosenek „Pokochaj pluszowego misia” oraz „Misie szare”, później opowiadali o swojej ukochanej maskotce, mówili im same przyjemności do uszka. Dzieci odgadywały zagadki, których bohaterami były misie, bawiły się w zabawę kołową: „Mam ja misia pluszowego…”, obejrzały bajkę „Miś Kolargol” oraz zrobiły portrety swoich maskotek. Na koniec odbyła się lekcja w- fu dla maskotek, na której musiały się utrzymać na głowach, plechach i rękach swoich właścicieli. Uczniowie odsłuchali piosenki: „Prywatka u misia Uszatka” oraz otrzymali słodki misiowy upominek.

Magdalena Zaremba-Wajnert

Andrzejki

ZABAWA ANDRZEJKOWA

W GRUPIE

GWIAZDECZKI

29.11.2017r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, przepowiadaliśmy przyszłość. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

WSTECZ