W naszej szkole wiele się dzieje!

Uczniowie klas IV – VII i gimnazjum wzięli udział w etapach szkolnych konkursów recytatorskich.W konkursie ,,Moja Ojczyzna” klasy IV-VII

1 miejsce Maria Zawis i Konrad Wójcik
Wyróżnienie: Izabela Woźniak

W konkursie ,,Moja Ojczyzna” klasy gimnazjum

1 miejsce Julia Kozłowska Aleksandra Stemplewska

2 miejsce Natalia Kuminek Paulina Laszczowska
Wyróżnienie: Paulina Rymarowicz, Wojciech Ciężabka, Sylwia Kobzda, Roksana Żerebecka

W konkursie ,,Srebrna Muza”

I miejsce Mikołaj Kałużka
II miejsce Hanna Kałużka i Maria Zawis
III miejsce Konrad Wójcik
Wyróżnienie: Izabela Woźniak, Elena Dąbrowska

W konkursie ,,Srebrna Muza” klasy gimnazjum

I miejsce Julia Kozłowska
II miejsce Kinga Radecka
III miejsce Karina Maciejewska Amelia Jeżewska

Nasi uczniowie wzięli także udział w eliminacjach do Powiatowego Konkursu Ortograficznego.
W Buczynie reprezentować nas będą: Martyna Niwińska, Kinga Rusinko i Martyna Kobiela, które otrzymały największą ilość punktów.

Gratulujemy wygranym i życzymy dalszych sukcesów w etapach powiatowych!

PLuszowy Miś

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24.11.2017r.

Grupa GWIAZDECZKI i SKRZATY

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Teddy’s Bear”. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały PUBLICZNE Przedszkole w RADWANICACH. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki z grup: Skrzaty, Słoneczka, Gwiazdeczki, Motyki, Serduszka i Żabki, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie śpiewały piosenkę o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, quizy, zgadywanki.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Organizatorzy: Agnieszka Gąsiorowska

Agnieszka Olchowska

ZAPRASZAMY DO GALERII
WSTECZ