Dyktando

 

 

 

 

 

 

WSPOMNIENIA KARINY MACIEJEWSKIEJ

O!błędne Dyktando to ogólnopolski konkurs organizowany przez Pilot Pen Polska. Celem dyktanda jest sprawdzenie poprawności ortograficznej, interpunkcyjnej, gramatycznej i stylistyczną uczestników. W 2017 roku po raz drugi uczniowie mogli spróbować swoich sił w pierwszym etapie, który odbywał się online. Uczestnicy musieli uzupełnić trzy teksty dyktand oraz odpowiedzieć na 15 wylosowanych pytań testowych. Pytania testowe obejmowały tematykę zasad ortografii, interpunkcji, stylistyki. Drugi etap odbył się 28 października w hotelu Novotel w Warszawie. Na finał konkursu przyjechało trzystu najlepszych uczestników z całej Polski. Wśród nich znalazłam się właśnie ja. Kiedy dostałam maila z odpowiedzią od organizatorów, byłam bardzo zaskoczona. Natychmiast poinformowałam rodziców i zaczęłam szykować się do wyjazdu. Poprosiłam również o pomoc moją nauczycielkę języka polskiego, – panią Stanisławę Trzeszcz – która bardzo mi pomogła w przygotowaniach. Organizacja całego wydarzenia była dopracowana do samego końca. W międzyczasie każdy uczestnik mógł startować w konkursach przygotowanych na tę okazję. Nie zabrakło także atrakcji dla rodziców. Niesamowity wystrój hotelu, sympatyczna załoga, która wszystkim dowodziła i słodki poczęstunek dla każdego tylko wzbudzały w każdym miłe uczucia. Dyktando było jednym z trudniejszych, które miałam okazję kiedykolwiek pisać. Przed rozpoczęciem jego pisania, dowiedzieliśmy się, że przyjechała tylko połowa zakwalifikowanych osób, co zdziwiło niemal każdego, ale też zwiększyło szansę na zostanie Mistrzem O!Błędnego Dyktanda. Mimo że nie udało mi się uzyskać tego tytułu, jestem z siebie bardzo dumna. Już sam udział w finale ogólnopolskiego konkursu, w którym startowało dokładnie 6424 uczniów jest sukcesem. Gorąco zachęcam również inne osoby do wzięcia udziału w przyszłym roku! Może wygrać zarówno uczeń, jak i cała szkoła, Jeśli będzie liczyła dużą ilość zaangażowanych w konkurs uczniów!

konkurs

 

Wyjazd na XXI Konkurs Srebrnej Muzy

Dnia 29 listopada 2017 roku w Polkowicach XXI Konkurs „Srebrna Muza”. Był on podzielony na grupy wiekowe. Na konkurs zjechali się uczniowie z Powiatu Polkowickiego. W każdej kategorii zostały przyznane 1,2, 3 miejsce, Grand Prix oraz wyróżnienie. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi oraz ponadpodstawowych recytowali wiersze Bolesława Leśmiana. Jurorzy mieli trudny orzech do zgryzienia, wszyscy zaprezentowali się na miej więcej równym poziomie i ciężko było im się zdecydować, kogo nagrodzić ,a komu przyznać wyróżnienie. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała, brak jakiejkolwiek rywalizacji, tylko życzliwość i wsparcie. Jurorzy oceniali: tempo mówienia, dykcję, dobór wiersza, mimikę twarzy, ekspresję. Zespół Szkolno-Przedszkolny reprezentowali następujący uczniowie:

 

 

 

W kategorii klas IV-VII: 

Mikołaj Kałużka. Hanna Kałużka, Konrad Wójcik Maria Zawis.

Maria Zawis zajęła I miejsce.

Klasy starsze reprezentowały: Karina Maciejewska, Julia Kozłowska, Amelia Jeżewska, Kinga Radecka.

Kinga Radecka zdobyła wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

Dzień Pluszowego Misia w klasie Ib

Dnia 24.11.2017 r w klasie Ib obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały całą historię tej miłej przytulanki. Bawiliśmy się bardzo fajnie: najpierw uczniowie zatańczyli z misiami do piosenek „Pokochaj pluszowego misia” oraz „Misie szare”, później opowiadali o swojej ukochanej maskotce, mówili im same przyjemności do uszka. Dzieci odgadywały zagadki, których bohaterami były misie, bawiły się w zabawę kołową: „Mam ja misia pluszowego…”, obejrzały bajkę „Miś Kolargol” oraz zrobiły portrety swoich maskotek. Na koniec odbyła się lekcja w- fu dla maskotek, na której musiały się utrzymać na głowach, plechach i rękach swoich właścicieli. Uczniowie odsłuchali piosenki: „Prywatka u misia Uszatka” oraz otrzymali słodki misiowy upominek.

Magdalena Zaremba-Wajnert

Andrzejki

ZABAWA ANDRZEJKOWA

W GRUPIE

GWIAZDECZKI

29.11.2017r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, przepowiadaliśmy przyszłość. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

W naszej szkole wiele się dzieje!

Uczniowie klas IV – VII i gimnazjum wzięli udział w etapach szkolnych konkursów recytatorskich.W konkursie ,,Moja Ojczyzna” klasy IV-VII

1 miejsce Maria Zawis i Konrad Wójcik
Wyróżnienie: Izabela Woźniak

W konkursie ,,Moja Ojczyzna” klasy gimnazjum

1 miejsce Julia Kozłowska Aleksandra Stemplewska

2 miejsce Natalia Kuminek Paulina Laszczowska
Wyróżnienie: Paulina Rymarowicz, Wojciech Ciężabka, Sylwia Kobzda, Roksana Żerebecka

W konkursie ,,Srebrna Muza”

I miejsce Mikołaj Kałużka
II miejsce Hanna Kałużka i Maria Zawis
III miejsce Konrad Wójcik
Wyróżnienie: Izabela Woźniak, Elena Dąbrowska

W konkursie ,,Srebrna Muza” klasy gimnazjum

I miejsce Julia Kozłowska
II miejsce Kinga Radecka
III miejsce Karina Maciejewska Amelia Jeżewska

Nasi uczniowie wzięli także udział w eliminacjach do Powiatowego Konkursu Ortograficznego.
W Buczynie reprezentować nas będą: Martyna Niwińska, Kinga Rusinko i Martyna Kobiela, które otrzymały największą ilość punktów.

Gratulujemy wygranym i życzymy dalszych sukcesów w etapach powiatowych!

PLuszowy Miś

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24.11.2017r.

Grupa GWIAZDECZKI i SKRZATY

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Teddy’s Bear”. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały PUBLICZNE Przedszkole w RADWANICACH. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki z grup: Skrzaty, Słoneczka, Gwiazdeczki, Motyki, Serduszka i Żabki, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie śpiewały piosenkę o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, quizy, zgadywanki.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Organizatorzy: Agnieszka Gąsiorowska

Agnieszka Olchowska

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dobry turniej naszych piłkarzy

16 listopada w naszej szkole odbył się Strefowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: SP Gaworzyce, Odra Ścinawa, ZSP Radwanice, SP Raszówka. W pierwszym meczu z Odrą Ścinawa (1:2) zabrakło trochę skuteczności. Świetnymi strzałami z dystansu popisał się Denis Wyrwa (zdobywca jedynej bramki dla naszej drużyny), niestety wysoką formę pokazał również bramkarz gości , który nie dał się już więcej zaskoczyć. Brakło również trochę szczęścia, dwukrotnie piłka po trafieniu w słupek nie znalazła drogi do bramki. Drugi mecz był o wiele lepszy pod względem skuteczności. Po przegranej z SP w Gaworzycach 4:5 musieliśmy uznać wyższość późniejszych zwycięzców turnieju. W tym spotkaniu pojawiło się sporo błędów w obronie, a najbardziej bolesnym z nich było rozpoczęcie gry od bramki. Piłka po odbiciu się od napastnika drużyny przeciwnej znalazła się w naszej siatce. W meczu o 3 miejsce nasi chłopcy pewnie zwyciężyła z SP w Raszówce. Od pierwszego do ostatniego gwizdka było widać dominację naszych piłkarzy. Mecz skończył się wynikiem 7:0. Po tak wyrównanym turnieju zawsze zostaje jakiś niedosyt, na pocieszenie zostaje nam 3 miejsce i tytuł króla strzelców dla Krystiana Kołodzieja (5 bramek).
Kadra: Krystian Kiłodziej, Konrad Gandecki, Wojciech Nogaj, Denis Wyrwa, Robert Maciejewski, Mateusz Hynek, Krystian Kijaszko, Szymon Kosowski, Kacper Przywara, Kasjan Frankowski

Sezon rozpoczęli piłkarze ręczni

8 listopada w SP12 w Głogowie odbyła się inauguracja sezonu Małej Ligi Piłki Ręcznej Handball Land. Z powodu przejścia podstawowych graczy do wyższej grupy wiekowej nasza drużyna musiała zostać poważnie przebudowana. Mimo to, nasi chłopcy poradzili sobie całkiem nieźle. Mimo 2 przegranych w grupie z SP7 i SP 12 (które jak się później okazało zajęły kolejno 1 i 3 miejsce) wygrana z SP w Kotli zagwarantowała nam wyjście z grupy z 3 miejsca i grę z SP w Jerzmanowej o piątą lokatę, którą po ciężkim meczu udało się zdobyć. Na zakończenie nasz kapitan Sebastian Korościel został uznany najlepszego bramkarza turnieju.
Zespołu: SP7, SP10, SP12, SP2, ZSP Radwanice, SP Jerzmanowa, SP Kotla
Kadra: Sebastian Korościel, Kacper Szulc, Marcel Lelicki, Marek Demeszuk, Kornel Lewandowski, Remik Frankowski, Wiktor Pietruszka, Oskar Korzeniowski, Jakub Miszczuk, Mateusz Węgrzynek, Michał Żyta, Szymon Łaszewski, Sebastian Mietliński, Miłosz Frątczak, Hubert Dąbrowski.

WSTECZ