wigilia

WIGILIA PRZEDSZKOLNA

W GRUPACH

GWIAZDECZKI I ŻABKI

Dnia 22 grudnia 2017roku w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach odbyło się spotkanie wigilijne we wszystkich grupach wiekowych, podczas którego wspólnie kolędowano, odbyły się występy dzieci i składano sobie życzenia. Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie swoich umiejętności poprzez recytowane wiersze i melodyjnie zaśpiewane pastorałki i kolędy.

Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy.

WESOŁYCH ŚWIĄT:)

 

Jasełka

  

 

 

 

 

 

 

JASEŁKA ŁĄCZĄ POKOLENIA U SŁONECZEK!

 

Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Dlatego grupa Słoneczek z panią Iwoną zaprosiła 9 grudnia 2017 do przedszkola Panią Dyrektor Bogusławę Niemasz, babcie, dziadków i oczywiście rodziców na przedstawienie jasełkowe, aby razem przeżyć moc Narodzin Jezuska. Maluchy chociaż mają 3 i 4 lata to wczuły się świetnie w role zwierzątek: kotków, kaczuszek oraz aniołków, kolędy, górali oraz dzieci, które witały Pana i zadziwiały gości swoja prostotą mówienia o Dzieciątku w Betlejem. Ta magia świąt przekonuje, że oprócz przygotowań potraw wigilijnych, sprzątania wielopokoleniowe znaczenie ma ponadczasowe przeżywanie widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowanego na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a pochodzącego od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób.

Przedszkolaki pokazały swoim babciom, dziadkom i rodzicom, że radują się z mocy miłości Pana i zapraszają na spotkanie z nim, bo kiedy „Gwiazda ogromna się ukazała, ciekawe dokąd zawiedzie Nas”. Przez całe przedstawienie dzieci zaskakiwały publiczność po drodze spotykając zwierzątka, aniołki, kotki, kaczuszki, które chcą ogrzać Jezuska, śpiewając i tańcząc. Wszystkie dzieci wykonały góralskie przytupy, a potem delikatne kroki kotków i podrygiwania kaczuszki lub układy aniołków. Pani Natalia Boczniewicz, ucząca grupę Słoneczek muzyki, przygrywała na skrzypcach przedszkolakom kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Przybieżeli do Betlejem”, w rytmie których szły do Narodzonego.  Świąteczne dekoracje, piękne stroje wprawiały w zachwyt i pomagały przeżyć jeszcze radośniej i uważniej te chwile.

Najcudowniejsze było, że kiedy pani Natalia zapraszała dźwiękami skrzypiec to babcia, dziadek, mama i tata kolędowali razem z pociechami, ucząc w ten sposób swoim przykładem, że śpiewają o Panu i łącząc wielopokoleniową tradycję, radość i wielkość powagi tych świąt „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” i inne. Oczywiście przebrane Słoneczka doszły do Pana, a w ten sposób pokazały, że warto pamiętać o najbliższych, aby nie zabrakło pustego miejsca dla nieznajomego przy wigilijnym stole i złożyły życzenia płynące z głębi ich małego serduszka. Do nich dołączyła słowa Pani Dyrektor, aby te święta niosły radość, miłość, zdrowie i wiele Dobrego, dziękując za tak liczne odwiedziny przedszkolaków. Zaśpiewały potem „Zróbmy coś dobrego” przekonując o znaczeniu rodzinnej mocy świąt i nauce płynącej z życia Jezusa. O świętach przypominały prezenty dla babci, dziadków i rodziców, wykonane przez maluchy. Gromkim brawom nie było końca, a niejedna łezka zakręciła się w oczach widowni. Mile było porozmawiać w gronie zaproszonych podczas poczęstunku. Mimo, że dzieci włożyły wiele trudu w przedstawienie, to zachwytu i radości ze strony gości długo nie mogły się nadziwić i przekonały wszystkich, że przygotują kolejne przedstawienie.

 

W te piękne święta niech każdy pamięta 

z głębi serca płynące życzenia

zdróweczka, marzeń spełnienia ,

iskierek radości i dużo miłości.

mistrzostwa powiatu polkowickiego w tenisie stołowym

16.12.2017r. w SP3 Polkowicach zostały rozegrane drużynowe Mistrzostwa Powiatu polkowickiego w tenisie stołowym. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radwanicach reprezentowali: drużyna dziewcząt: Paulina Rymarowicz, Paulina Laszczowska, Kinga Talarska i drużyna chłopców: Krystian Kijaszko, Krystian Kołodziej i Marcel Ziemba.

Obie drużyny zajęły II miejsca i nasi reprezentanci zostali wicemistrzami powiatu polkowickiego na rok szkolny 2017/2018.

To jednak nie koniec Ich sportowych zmagań!

21.02.2018r. w Gierałtowcu Nasze Zawodniczki i Zawodnicy, wraz z drużynami SP3     w Polkowicach, będą reprezentować powiat polkowicki w półfinałowym turnieju wojewódzkim, gdzie powalczą z najlepszymi drużynami z powiatów: głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, legnickiego, lubińskiego, złotoryjskiego, i miasta Legnicy.

 

Gratulujemy i życzymy Naszym drużynom jak najwyższych lokat w półfinale wojewódzkim!

   

Koncert Charytatywny Teosia

„JEŚLI DAJESZ, OTRZYMUJESZ WIĘCEJ NIŻ DAŁEŚ” – KONCERT CHARYTATYWNY DLA TEOSIA

 

 

 

 

 

9 grudnia 2017 r. to dzień wyjątkowy dla 6 letniego bohatera Koncertu Charytatywnego – Teodora Leitana.  Dziś uśmiechnięty, ale jak często cierpi ból podczas kolejnych operacji, poruszający się na wózku inwalidzkim, potrzebujący intensywnej rehabilitacji. Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno – Przedszkolny, szczególnie Publiczne Przedszkole, do którego Teoś uczęszcza, Rada Rodziców oraz Oddział Gminny TPD w Radwanicach, a głównym celem było zebranie pieniędzy na leczenie. Gośćmi koncertu byli władze powiatu – wicestarosta pan Kamil Ciupak, władze gminy – wójt pan Paweł Piwko, radni gminy, radny powiatu – pan Oskar Szkudło, prezes Stowarzyszenia Radwanickiego Klubu Seniora „Optymiści” – pan Marian Kobza, dyrektor GOK-u pani Renata Piasecka – Friczka oraz rodzice dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły oraz gimnazjum.

Gorąco wszystkich powitała pani Dyrektor ZSP w Radwanicach Bogusława Niemasz, Prezes TPD – pani Izabela Jokiel oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Bogusława Kwoka, wymieniając darczyńców.  Każdy, kto odwiedził to magiczne miejsce, otrzymał pierniczka z życzeniami świątecznymi i podziękowaniem w imieniu Teosia, które rozdawali wolontariusze ZSP w Radwanicach.

 

Okazji, aby otworzyć serce, a przy tym uszczęśliwić Teodora było wiele – loteria fantowa, którą prowadzili rodzice przedszkolaków, los każdy był wygrany, bo dzieci otrzymały słodką niespodziankę, a można było wygrać nagrody główne; tablety, gry planszowe, klocki lego, bon na biżuterię. Przygotowana była przez Radę Rodziców kawiarenka z ciastem oraz własnoręcznie wykonane robótki na kiermasz przez rodziców przedszkolaków, Stowarzyszenie „Pomagamy razem” oraz ufundowane pamiątki na licytacje.

Te piękne niezapomniane chwile przekonały nas, że Dobro jest wśród Nas, a Razem możemy wiele – spełnić marzenia dziecka o częstej rehabilitacji i nadziei na lepsze poruszanie się w ortezach. Ten mały zdobywca naszych serc przekonał nas, że „Jeśli dajesz, otrzymujesz więcej niż dałeś”.

Jego przyjaciele z przedszkola, ze szkoły i gimnazjum oraz nauczyciele włożyli wiele starań w część artystyczną koncertu.  Grupa, do której chodzi Teodor „Żabki” codziennie pomaga swojemu koledze i jest dla niego wsparciem.

Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały dla rodziców „Zróbmy coś dobrego” oraz rozpalili płomień życia w utworze „Rozpal płomień”. Usłyszeliśmy jeszcze piosenkę „Św. Mikołaju” w wykonaniu grupy Słoneczka. Ramona i Natalia Boczniewicz zaśpiewały pastorałkę „Gore Gwiazda”. Aura świąteczna, magiczna moc Wigilijnego Wieczoru, sceneria anielska w sali gimnastycznej w kolorze bieli i niebieskim zachęcała do czynienia dobra i otwierania portfeli, by dochód z koncertu przekazać dla Teosia.

Grupa Gwiazdeczki oraz Żabki przypomniała nam śpiewając, że „Za chwilę przyjdą święta”, a Serduszka  „Świeć gwiazdeczko”. Motylki zaprezentowały się w szkockim układzie tanecznym. Miło, że ubiegłoroczni absolwenci przedszkola, którzy znają Teodora  – uczniowie klasy I b zaśpiewali o Mikołaju, a z klasy I a zatańczyli układ taneczny Troli. Absolwenci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Kacper Konieczny i Amanda Herman również zaśpiewali, a zespół Atut zaimponował publiczności. Tak wiele punktów programu koncertu zachęciło wszystkich do obdarowania naszą miłością drugiego człowieka. Zakończenie uroczystości tańcem Gwiazdeczek i Żabek ”Alleluja” jeszcze raz wzruszył do łez, żeby pomagać. Mama Teosia – Katarzyna Leitan była bardzo zachwycona,  ale pełna wzruszenia,  kiedy otrzymała prezent od pani Basi, która wykonała portret Teosia.

 

Klimat świąteczny, niezwykli ludzie – organizatorzy koncertu, sponsorzy, mali przyjaciele Teosia, nauczyciele, pracownicy, goście oraz rodzice pokazali, że cel uświęca środki i warto pomagać, tak jak śpiewały przedszkolaki „Jeśli chcesz z nami być, w dobro graj, jeśli chcesz super być, lubianym być o niebie śnić”. 
Niech to motto przyświeca nam każdego dnia i zbliża do idei Świąt Bożego Narodzenia. „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi” – Jan Paweł II.

Zebraliśmy kwotę 17096,50 zł.

 

Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy przybyli na uroczystość, sponsorom oraz innym darczyńcom, którzy pomogli Teosiowi. J

Akcja

Finał Akcji

„Podaruj Prezent na Święta Małym Pacjentom Przylądka Nadziei”.

 

       Przez miesiąc w gminie Radwanice trwała akcja ogłoszona przez Fundację            „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Radwanicki Oddział TPD przeprowadził ją we współpracy z GOK w Radwanicach. W akcji wzięło udział 70 dzieci, w głównej mierze wychowanków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Radwanicach, oraz dorośli.

      Prezenty zostaną przekazane  do Przylądka Nadziei we Wrocławiu, gdzie spędzają święta chore dzieci. Może dzięki nam ich święta będą radośniejsze.
13 grudnia  darczyńcy przybyli do GOK, gdzie wykonano takie piękne zdjęcie.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom!!!

Wyniki konkursów

Laureatem regionalnego etapu  konkursu TPD „Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa” został Miłosz Burzyński z klasy III.

Gratulujemy!!!

 

„Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa”

Kl. I

I m.  – Oskar Burda

II m. – Julia Leja

III m. – Natalia Krawiec

             Kornelia Szylko

Wyróżnienia: Lena Kwoka, Sandra Szymorek, Filip Chlebowicz, Marcin Kejna,

                      Sebastian Hucaluk, Celestyn Piastowski

Kl. II

I m. – Błażej Fudali

Kl. III

I m. – Adam Leja

II m. – Laura Tarkowska

III m. – Zofia Zalas, Miłosz Burzyński

Wyróżnienia: Amelia Danowska, Magdalena Baszyńska, Maja Niemasz,

                       Bartłomiej Moskwa, Krzysztof Szymański

Gratulujemy!!!

Wyniki  szkolnego etapu konkursu TPD

„Stroik świąteczny”

 

Kl. I

I m. – Alicja Kołodziej

II m. – Szymon Piastowski

III m. – Oskar Burda

Wyróżnienia: Lena Kwoka, Błażej Depta, Lena Krasicka,

                      Zuzanna Ignas, Sebastian Hucaluk

Kl. II

I m. – Błażej Fudali

Kl. III

I m. – Laura Tarkowska

II m. – Mateusz Anczykowski

III m. – Oliwia Krutkopad

Wyróżnienia: Zofia Gabrysz, Laura Linke, Marta Waligóra,

                       Jakub Wichłacz, Hubert Seternus

Gratulujemy!!!

Wyniki konkursu „Szopka bożonarodzeniowa”

IV-VII

 

 

Laureatkami etapu szkolnego zostały:

Weronika Miszkiewicz i Wiktoria Kowalska.

Gratulujemy!!!

Wyniki konkursu „Stroik świąteczny”

Kl. IV –VII i II-III  gimnazjum

 

Laureatami etapu szkolnego zostali:

Mikołaj Kałużka

Marta Waligóra

Antoni Dominiak

Julita Podgórska

Jakub Bagiński

Tomasz Dosiak

Gratulujemy!!!

   

 

 

Wycieczka do Niemiec

W piątek 08.09.2017r. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce zagranicznej do Lipska w Saksonii. Mieliśmy okazję zobaczyć pomnik Bitwy Narodów, czyli największy pomnik w Europie – monument upamiętniający bitwę okresu napoleońskiego pod Lipskiem, również Leipzig- Panometer, jedną z największych panoram 360° na świecie. Tam obejrzeliśmy wystawę Titanica z efektami muzyki grozy, dotykaliśmy kamienia szczęścia przywiezionego z Tybetu. Dalej zwiedziliśmy Neues Rathaus nowy ratusz, następnie spacerkiem udaliśmy się w stronę rynku. Tam zobaczyliśmy Altes Rathaus stary ratusz, który został wybudowany w krótkim czasie zaledwie 9 miesięcy, a obecnie znajduje się w nim Muzeum Historii Miasta. Ciekawym miejscem był Kościół św.Tomasza, przed którym znajduje się Pomnik Johanna Sebastiana Bacha, w którym przez 27 lat pracował jako kantor. Zobaczyliśmy również Kościół św.Mikołaja z charakterystyczną kolumną w kształcie palmy. Był on centralnym punktem wydarzeń, które zapoczątkowały pokojową rewolucję. Widzieliśmy także Dom Romanusa-najstarszy budynek Lipska, Dom Królewski oraz Federalny Sąd Administracyjny, budynki w których odbywają się Targi Lipskie – w styczniu 2018r. odbędą się targi E-sportu.

Po ciepłym posiłku spędziliśmy już czas tylko na bajecznym, świątecznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, którego klimat był niepowtarzalny. Jak zwykle młodzież miała okazję rozmowy w języku niemieckim, kupując pamiątki i nie tylko… Oczywiście jak zwykle dopisywał humor i dobra kondycja, młodzież spisała się na medal. Bardzo dziękuję opiekunom: p.wicedyr.S.Trzeszcz, p.B.Nowickiej, p.C.Łakomiec za wszelką pomoc oraz p.dyr B.Niemasz za umożliwienie realizacji wycieczki zagranicznej.

Kierownik wycieczki: Anna Trochanowska

 

WSTECZ