W zaczarowanym świecie legend

Dnia 29 stycznia , w naszej szkole, odbył się turniej wiedzy pt. „W zaczarowanym świecie legend”, który był jednym z elementów zamykających projekt edukacyjny.
Projekt przeznaczony był do realizacji dla pierwszego oraz drugiego etapu edukacyjnego, tj. klas I-VI Szkoły Podstawowej. Zawierał on wybrane treści z podstawy programowej w zakresie języka polskiego oraz przyrody. Konstrukcja projektu umożliwiła uczniom podejmowanie twórczych działań, kształtowała wyobraźnię, uczyła zespołowego rozwiązywania problemów, ćwiczyła sprawność językową oraz zwracała szczególną uwagę na zdrowy tryb życia.
Projekt edukacyjny obejmował wiele działań poprzedzających turniej wiedzy tj.: wykonanie plakatu na temat wcześniej wylosowanej legendy i jego prezentacja na forum szkoły, czy napisanie własnej legendy związanej z miejscowością uczniów.
Sam turniej obejmował wiele ciekawych konkurencji, które w sposób twórczy pobudzały dzieci do działania. Pojawiło się m.in..: fantazyjne redagowanie instrukcji latania na miotle, quiz wiedzy oraz zabawa w skojarzenia. Uwieńczeniem całego turnieju był „Szalony tor przeszkód”, w którym uczniowie musieli zmierzyć się z trudnościami na jakie napotykali bohaterowie legend. Zwycięską klasą w turnieju okazała się klasa Va, drugie miejsce zajęła kl. IV b, trzecie kl. VI.
W konkursie plastycznym dla klas I – III, zwycięzcami zostali w kategorii prace rodzinne I miejsce zajęła praca Mai Pochylskiej oraz także I miejsce praca Laury Tarkowskiej.
W kategorii prac indywidualnych
I miejsce Waligóra Marta kl. IIIa
II miejsce Węgrzycka Weronika kl. II b
III miejsce Korościel Sebastian kl. IIIa i Marta Niwińska kl. IIIa

Autorkami całego przedsięwzięcia były: p. Renata Bogusz-Fedro, p. Gabriela Węgrzynek, p. Małgorzata Malczeska.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 DSC07892 DSC07886 DSC07883 DSC07881

pobraneBIBLIOTEKA

ZAPRASZA

Na spotkania z Kubusiem Puchatkiem

Na długich przerwach w bibliotece możecie posłuchać fragmentów książki o dzielnym misiu oraz pokolorować i namalować naszego   ulubieńca.
Akcja trwa od 26.02 do 05.03.2016r.

Szanowni Rodzice!

7618_0c4804b18c350f3cc9124aeb9468dd76_500Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie dnia 22.02.2016 r. o godz. 16:30 do auli naszej szkoły. Celem spotkania będzie: „Omówienie tworzenia koncepcji pracy szkoły na kolejne lata edukacji”. Posiadanie koncepcji jest jednym z warunków skuteczności działania placówki. Cenimy sobie współpracę z Państwem, dlatego liczymy na obecność oraz ciekawe pomysły, które pomogą nam sprawić, że staniemy się wspólnie kreatorami rozwoju naszej szkoły. Spotkanie poprowadzi psycholog Anna Cieślik.

Wycieczka do kina „Bella i Sebastian 2”

COPYRIGHT-c-eric-travers---2014-radar-films---epithete-films---gaumont---m6-films---rhone-alpes-cinema-ressources_2015-09-04_18-33-37_B&S2_3_0056_22a106606dDnia 19 stycznia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami oraz panią dyrektor- Bogusławą Niemasz- wybrali się do lubińskiego kina „Helios”, aby obejrzeć kontynuację świetnie przyjętej w całej Europie ekranizacji bestsellerowej powieści dla młodzieży – „Bella i Sebastian”.

Część druga, to historia niezwykłej przyjaźni chłopca i psa, która jest pełna emocjonujących przygód i wzruszających odkryć.

Z wielką uwagą uczniowie śledzili losy bohaterów. Duże wrażenie robiły piękne zdjęcia, ale przede wszystkim wspaniała historia o sile miłości i rodzinnych wartościach.
Po seansie organizatorzy przygotowali dla naszej grupy quiz dotyczący znajomości treści filmu, poszło nam całkiem dobrze, otrzymaliśmy upominki i w dobrym humorze wróciliśmy do szkoły. Organizatorem wyjazdu była pani G. Węgrzynek.

20160119_104035 20160119_104049

Wyjazd do Karpacza

20160211_113101Dnia 11 lutego 2016 r. dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Karpacza.
Na początku naszej wędrówki dotarliśmy nad „Dziki Wodospad”, o którym mówi się, że jest to jedno z bardziej niezwykłych i magicznych miejsc w mieście. Tutaj również znaleźliśmy niewielkie ilości śniegu z czego bardzo ucieszyły się dzieci, które zaczęły rzucać się śnieżkami.
Potem pięknym szlakiem turystycznym zeszliśmy pod „Zaporę na Łomnicy”. Łomnica jest jedną z najdzikszych i najniebezpieczniejszych górskich rzek Karkonoszy o długości 20 km. Podczas powodzi w 1897 zniszczyła wiele domów, dróg i gospodarstw rolnych. W ramach programu przeciwpowodziowego latach 1910-1915 koryto rzeki uregulowano i obudowano na wielu odcinkach. Wzniesiono zapory. Jedna z nich utworzyła malowniczy zalew oraz atrakcyjny dla turystów wodospad.
Lekko strudzeni poszliśmy do centrum Karpacza na pyszny obiad, który został ufundowany przez Sołtysa i Rade Sołecką z funduszu sołeckiego. Po obiedzie starsze dzieci z opiekunami poszły zjeżdżać na tor saneczkowy Alpine Coaster, a młodsze udały się na sztuczny tor, gdzie również zjeżdżały, ale na pontonach.  Radości było co niemiara.
Następnie był spacer, wizyta w lodziarni, gdzie jedliśmy pyszne desery i piliśmy gorącą czekoladę. Około godziny 16.30 pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Radwanic.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Z wizytą na „Planecie Energii”

Ostatni tydzień stycznia upłynął w klasie drugiej w „energetycznym” nastroju. Uczniowie realizowali program edukacyjny „Planeta Energii” Grupy Energa, który poprzez zabawę uczy, jak bezpiecznie i świadomie korzystać z prądu. Odbyły się następujące zajęcia:
1. Od łuczywa do żarówki.
2. Jak to się dzieje, że żarówka świeci?
3. Gdy zostaję sam w domu.
4. Czy możliwe jest życie bez elektryczności?
Dzięki tym zajęciom dzieci poznały różne sposoby oświetlania mieszkań, zbudowały prosty obwód elektryczny, poznały zasady obowiązujące przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych i zrozumiały, jak ważną rolę odgrywa energia w życiu człowieka.

DSC07535 DSC07538 DSC07560 DSC07562

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia uczniowie klasy II b zaprosili swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Spotkanie rozpoczęła pani Izabela Jokiel, która powitała gości oraz złożyła im życzenia. Następnie odbyło się przedstawienie „Blask nad Judeą”. Na scenie pojawiła się Maryja z Józefem, anioły, diabełki, pastuszkowie i oczywiście babcia, która zajmowała się przygotowaniem wigilijnej kolacji. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Oczywiście były też własnoręcznie zrobione upominki – piękne świeczniki – oraz tort dla Babć i Dziadków.

DSC_0035 DSC_0045 DSC_0078 DSC_0083

KONCERT NOWOROCZNY JUNIORZY – SENIOROM!

20 stycznia 2016r. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym powitaliśmy zaproszonych gości- Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka, którym życzenia w Koncercie Noworocznym składali starsi Juniorzy– nauczyciele i pracownicy szkoły oraz młodsi– uczniowie. Uroczystość otworzyła pani dyrektor- Bogusława Niemasz z juniorami piosenką „Ding, Dong”, witając również radnych gminy i powiatu Radwanice. Przesłanie koncertu „Jasność w ciemności świeci” wprowadziło nas w nastrój świąteczny dzięki wysłuchaniu kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru „Rybałci” pod kierownictwem pani Aleksandry Stramy oraz zespołu wokalnego pani Ewy Krawczyk. Refleksji na oczekiwanie Narodzenia Dzieciątka Jezus Seniorzy mogli się oddać podczas oglądania Jasełek w wykonaniu uczniów klas I–VI, przygotowanych przez panią Beatę Orator. Ten niezwykły montaż słowno–muzyczny, dekoracje, kostiumy i wspaniała gra aktorska zachwyciła widownię, przekonując Juniorów i Seniorów aby tradycją się stało z pokolenia na pokolenie przekazywanie tradycji bożonarodzeniowej. Uczniowie klas VI opowiedzieli o niej przy stole wigilijnym we fragmencie „Chłopów” W. Reymonta.
Na mądrość, cierpliwość, dobroć Seniorów zwróciła uwagę pani Renata Bogusz– Fedro oraz pani Beata Orator w wierszach, że mogą też uprawiać gimnastykę, porozmawiać i pośpiewać w Klubie Seniora w Radwanicach.
Życzenia zdrowia oraz te na wesoło, aby stopy procentowe Seniorzy przybliżyli do Europy składał uczeń klasy IV – Konrad Wójcik. Serduszko w rytmie cza cza zagrało dla wszystkich w wykonaniu uczennicy klasy VI– Aleksandry Stemplewskiej.
Oczywiście były Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radwanicach Marian Kobzda, prezes Klubu Seniora „Optymiści” zachęcał do zostania członkiem klubu, zaproszonych gości na sali.

ZAPRASZAMY DO GALERII

ACH TE BALE W KARNAWALE W KLASACH I – III!

DSC0785428 stycznia 2016 r. aula szkoły zamieniła się w salę balową, bajecznie kolorową dla uczniów klas I – III. Przypomnijmy, że karnawał to czas maskarad, zabaw, który trwa od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. Wśród dziewczynek gościliśmy królewny, księżniczki, wróżki, kowbojki, zwierzątka, Indianki a nawet rycerzy. Chłopcy byli poprzebierani w kowbojów, sportowców, rycerzy, Zorro, Spider-manów, żołnierzy i innych bohaterów słynnych bajek i filmów.
DJ-jami byli uczniowie klasy VI– Norbert Raś i Mateusz Zaorski. To była nietypowa zabawa przy tablicy interaktywnej. Dzieci mogły naśladować ruchy piosenkarzy. Rozbrzmiewały dźwięki Macareny, Gangnam Style, Margaret, piosenki z „Krainy Lodu”. Wiele emocji wywołały konkursy prowadzone przez panią Kasię i Iwonę, wymyślone przez członków Małego Samorządu.
Kto nie chciałby zjeść pączka na patyku, przekuć balona szpilką, czy wypić mleka przez słomkę? Ile śmiechu było na sali, kiedy każda wybrana para z klasy próbowała swoich sił w czasie pościgu za balonem, przywiązanym do nóg innej pary, Chłopak tańczył z partnerką na gazecie, trzymał ją w ramionach, a nawet na rękach tak, aby utrzymać się na małym kawałku gazety. Uczniowie klas I–III rozwiązywali zadania ruchowe ukryte w balonie. W przerwie wszyscy mogli zjeść poczęstunek w swojej sali, zorganizowany przez rodziców i wychowawców.

Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły, która przekazała pieniądze na nagrody na konkursy balu karnawałowego. Dzięki nim motywacja wśród uczniów do udziału była 100 %.

ZAPRASZAMY DO GALERII

WSTECZ