Przedszkole

Pobyt dzieci w przedszkolu to nie tylko nauka i obowiązki. To także dobra zabawa, w gronie koleżanek i kolegów, w salach, na placu zabaw, a także poza przedszkolem. Przedszkole rozwija społecznie. Dziecko uczy się dzielić z innymi, czekać na swoją kolej, współpracować. Zabawa w grupie najlepiej pozwala zrozumieć na czym polega współdziałanie. W przedszkolu rozwija się wyobraźnia. To u nas dzieciaki mają możliwość budować zamek z krzeseł i materacy, latać na miotle z klocków, czy tańczyć do ulubionej muzyki. W naszym przedszkolu można zostać aktorem i występować przed widownią. Przeżyć tremę, a potem radość i satysfakcję gdy słychać wielkie brawa. Można też malować palcami po papierze, lepić z plasteliny i ubrudzić cały stół, na co mama w domu nigdy się nie zgadza. Ważne jest też to, że dziecko w przedszkolu poznaje nie tylko rówieśników, ale także dorosłych, którzy będą dla niego niekwestionowanymi autorytetami. Pani w przedszkolu często staje się niemal tak ważna jak mama. To cenne doświadczenie – że poza mamą, tatą, babcią i dziadkiem istnieją inni, godni zaufania dorośli.
Dla trzy, czterolatka niewyobrażalne jest spędzenie całego dnia bez mamy, jednak przedszkole pozwala oswoić się z taką sytuacją i nauczyć się samodzielności. Maluch uczy się prawidłowo ubierać i rozbierać, jeść łyżką i widelcem, wycierać nos, myć ręce przed jedzeniem, spuszczać wodę w toalecie, a nawet sprzątać po sobie zabawki. W przedszkolu są też okazje do rozładowania niespożytej energii, poznania smaku sportowej rywalizacji, na placu zabaw zaś okazje do wybiegania się za wszystkie czasy.
Przedszkole uczy i bawi. Dzieci mają tu możliwość nie tylko ćwiczenia pamięci przez naukę wierszyków i piosenek. Uczestniczą także w zajęciach plastycznych, śpiewają, występują w teatrzykach. Zajęcia w przedszkolu sprzyjają odkrywaniu zdolności twórczych dziecka i pomagają w rozwijaniu indywidualnych zainteresowań.

 ZAPRASZAMY DO GALERII

Wyjazd do „OK PARKU” w Głogowie

Dnia 22 grudnia dzieci z grupy: „Motylki” i „Żabki”, wraz z wychowawczyniami, wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „OK PARK” w Głogowie. W dniu wyjazdu wszystkie dzieci zostały zapoznane z zasadami obowiązującymi w autokarze i sali zabaw. Celem takich wyjazdów jest doskonalenie sprawności ruchowej dzieci, zręczności i orientacji przestrzennej. Największą atrakcją okazały się labirynty i baseny z kulkami, a także zjeżdżalnie. Przedszkolaki były bardzo odważne i z radością pokonywały różne przeszkody, i zanurzały się w kolorowych piłeczkach. Korzystały także z pozostałych atrakcji: kąciki tematyczne, samochody, zamki itp. Czas w krainie zabawy minął nam bardzo szybko. Mimo początkowych obaw o aklimatyzację maluszków do nowych wyzwań wyjazd okazał się super przygodą, po której pozostały nam miłe wspomnienia. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, mimo że troszkę zmęczone.

ok park ok park2 ok park 3

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Święty Mikołaj odwiedza dzieci w każdym miejscu na świecie. 7 grudnia odwiedził i nasze przedszkolaki z workiem pełnym prezentów. Dzieci oczekiwały upragnionego gościa z niecierpliwością. Nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków i wypatrywały starszego pana z wielkim workiem. Gdy już się pojawił, były szczęśliwe i rozpromienione, a nawet momentami zawstydzone jego obecnością. Oprócz pełnego worka prezentów św. Mikołaj przywiózł dzieciom wiele radości. Rozmawiał z nimi, zachęcał by były grzeczne i słuchały rodziców, i pań w przedszkolu. Na zakończenie wizyty, Mikołaj każdej grupie wręczył dzieciom prezenty. Te natomiast odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Dzień wizyty świętego Mikołaja na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

muchomorki i mikołaj

żabki z mikołajem                          jagódki z mikołajem

„KOCHAM WIĘC WYMAGAM – o poczuciu bezpieczeństwa i emocjach słów kilka”

Dnia 28.01.2016 r. podczas zebrania ogólnego, odbędą się warsztaty profilaktyczne dla Rodziców w auli naszej szkoły.

Celem warsztatu będzie:

– uświadomienie istoty granic własnych oraz innych ludzi,
– ćwiczenie umiejętności określania własnych granic,
w różnych sytuacjach życiowych
– ćwiczenie umiejętności komunikowania swoich granic,
– wyjaśnienie uczestnikom dlaczego w wychowaniu dziecka potrzebne są granice,
– ukazanie zależności między stawianiem granic a poczuciem bezpieczeństwa dziecka,
– ustalanie oraz wyjaśnianie, co nam przeszkadza w stawianiu granic,
– ukazanie, co warto zrobić aby dzieci respektowały wyznaczone granice,
– podniesienie wiedzy rodziców na temat emocji, ich funkcji oraz konstruktywnego wyrażania,
– nabycie umiejętności radzenia sobie ze swoimi przykrymi emocjami,
– wsparcie rodziców w procesie radzenia sobie z burzliwymi
i niejednokrotnie niepohamowanymi emocjami swojego dziecka.

Czas spotkania 60 min
Serdecznie zapraszamy!

WSTECZ