W krainie leśnych baśni

„ Pisać dla dzieci to tak,
jak pisać dla dorosłych,
tylko lepiej.”
(J. Cieślikowski)

 

W miesiącach grudniu i styczniu uczniowie klas IV – VI będą mieli okazję przenieść się w świat baśni  w ramach rozpoczętego projektu  „ W krainie leśnych baśni”. Zawiera on  wybrane treści z podstawy programowej w zakresie języka polskiego oraz przyrody. Konstrukcja projektu umożliwia uczniom podejmowanie twórczych działań, kształtuje wyobraźnię, uczy zespołowego rozwiązywania problemów, ćwiczy sprawność językową oraz zwraca szczególną uwagę na zdrowy tryb życia. Ewaluacja projektu i postępów uczniów będzie przeprowadzona w styczniu podczas turnieju szkolnego. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia są panie: Małgorzata Malczeska, Renata Bogusz – Fedro oraz Gabriela Węgrzynek.

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy

Potrzeby innego człowieka

Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie pomocną dłoń…”

 

P O D Z I Ę K O W A N I E

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Publicznego Przedszkola

 przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Radwanicach pragną wyrazić
gorące i serdeczne podziękowanie sponsorowi kiermaszu mikołajkowego

 FIRMIE CARO I PANU GRZEGORZOWI NARANOWICZOWI.

Dzięki ludziom dobrej woli możliwa jest realizacja naszych zamierzeń i celów.

Nasi wychowankowie cieszą się z każdych oferowanych darów.

Dziękujemy za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność.

Wyrażając swą wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji zamierzeń.

Z poważaniem

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach

Bogusława Niemasz

Mały Mistrz

Do Szkoły Podstawowej w Radwanicach zawitał p. Dariusz Sztylka – wieloletni zawodnik i kapitan Śląska Wrocław drużyny ekstraklasy ligi piłki nożnej.. W barwach tej drużyny rozegrał 263 oficjalnych spotkań zdobył Puchar Ekstraklasy, wicemistrzostwo Polski oraz mistrzostwo Polski.

DSC01814

Nasi goście rozpoczęli swoją wizytę od przeprowadzenia zajęć sportowych z uczniami. Było mnóstwo ćwiczeń i zabaw związanych z wprowadzeniem dzieci w świat piłki nożnej. Wszyscy bawili się doskonale. Następnie odbyło się spotkanie , podczas którego pan Dariusz opowiadał o swojej karierze. Uczniowie zadawali wiele pytań. Dowiedzieli się, że nasz gość ma 36 lat, a jego rodzinnym miastem jest Wrocław. Rozpoczynał swoją karierę jako junior w klubie „Wratislavia Wrocław”, grał w klubach: „Zagłębnie Lubin”, „Polar Wrocław” i „Śląsk Wrocław”. Obecnie panowie prowadzą Piłkarską Akademię Mistrzów „Olympic” Wrocław.

DSC01729

Spotkanie z mistrzem odbyło się w ramach programu Mały Mistrz, w którym uczestniczą klasy I naszej szkoły. Od początku roku szkolnego dzieci na lekcjach wychowania fizycznego zaliczają przewidziane w programie testy sprawnościowe oraz zdobywają różne sprawności. Wychowawczynie – panie Izabelę Jokiel i Martę Tarkowską wspiera w działaniach nauczyciel wychowania fizycznego p. Bartosz Różycki. Uczniowie zdobyli już sprawność „turysta”. Obecnie pracują nad sprawnością „piłkarz”. Będą jeszcze m.in. „ „tancerz” i „lekkoatleta”. Przed pierwszoklasistami jeszcze wiele wyzwań. Należy przyznać, że podejmują je z ogromnym entuzjazmem.

DSC01723

WSTECZ