Jasełka szkolne

Dzisiaj, w naszej szkole, miały miejsce szkolne Jasełka pod hasłem „Czy jesteś gotów na przyjście Pana?” Całe przedsięwzięcie, wspólnie    z uczniami, przygotowała pani Beata Orator we współpracy z panią Martą Tarkowską.

Mali aktorzy wprowadzili nas świąteczny nastrój, nawiązując scenerią do „Chłopów” Władysława Reymonta. Później spektakl nabrał dość humorystycznego koloru. Były wróbelki, które wykluwają się w tej samej stajence, co rodzi się Zbawiciel, nie tak groźny- król Herod, któremu diabli kradną brodę i podają wilczą jagodę, piękny zastęp aniołów, trzej królowie, dzielni pastuszkowie i oczywiście- święta rodzina z małym Jezusem. A wszystko to w nieustannie zmieniającej się scenerii, w której nie zabrakło rezolutnych zwierząt.

Po przedstawieniu głos zabrała pani Dyrektor, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz udanej i bezpiecznej przerwy świątecznej.

DSC07290

DSC07282

DSC07306

DSC07299

 

 

 

 

 

Zaprasza my na film

Film

Film 3

ZAPRASZAMY DO GALERII

Wyniki szkolnego etapu konkursu „Szopka bożonarodzeniowa i stroik bożonarodzeniowy” zorganizowanego przez TPD:

Szopka bożonarodzeniowa
kl. I
I m. – Maria Biskup
II m. – Patryk Sieradzki
III m. – Miłosz Burzyński
Wyróżnienia: Oliwi Krutkopad, Krzysztof Szymański, Dominik Łaszewski, Bartek Moskwa, Wiktor Bobela
kl. II
I m. – Natalia Cymbalak
II m. Julita Hynek
III m. – Maja Pochylska i Natalia Głodowicz
kl.III
I m. – Jowita Belkiewicz
II m. – Weronika Kiekierz
Wyróżnienia: Kacper Węgrzycki, Dominik Woźniak
kl. IV-VI
I m. – Mateusz Zymiak
II m. – Karol Mazur
Wyróżnienie – Jakub Bagiński
Stroik
I m. – Mateusz Węgrzynek
II m. Weronika Miszkiewicz
III m. – Hanna Dziuńko i Antoni Dominiak
Wyróżnienia: Milena Łuka, Weronika Węgrzycka.
Gratulujemy!!!

 

LAUREACI ETAPU REGIONALNEGO KONKURSU TPD
Z przyjemnością zawiadamiamy, że w wyniku podsumowania Regionalnego Konkursu „Na najpiękniejszą Szopkę i Stroik Bożonarodzeniowy” laureatami zostali następujący uczniowie:

W konkursie szopek:
– Maja Pochylska
– Natalia Głodowicz
– Weronika Kiekierz
– Jowita Belkiewicz
– Mateusz Zymiak

W konkursie stroików:
– Mateusz Węgrzynek
– Antoni Dominiak
– Weronika Miszkiewicz

UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA I WRĘCZENIA NAGRÓD odbędzie się
18 grudnia 2015r. o godz. 14:00 w Sali widowiskowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy, ul. Jordana 17.
Prosimy o niezawodne przybycie laureatów z opiekunami. Informacje pod numerem telefonu: (76) 724-51-09 lub 691-670-276.

 Akcja TPD „Uśmiech pod Choinkę”

Od 9 do 19 grudnia trwa akcja „Uśmiech pod Choinkę” polegająca na zbiórce artykułów spożywczych w sklepach na terenie gminy Radwanice. W akcję włączyli się: Gminna Spółdzielnia „ Samopomoc Chłopska” w Radwanicach, p. Krystyna i Stanisław Niechwiadowiczowie oraz p. Leszek Loret. Kilka razy   w tygodniu do zbiórki na terenie sklepu zachęcają wolontariusze wraz z opiekunami. Klienci z ogromną życzliwością przyjęli akcję i chętnie biorą w niej udział. Z zebranych artykułów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla podopiecznych TPD z terenu gminy Radwanice.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy, że byliście z nami!

watermark_4684_kwiaty_przepraszam_24041_001

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ono daje życie.
(Henryk Sienkiewicz)
Dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach pragną serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy poświęcili swój czas w niedzielne popołudnie i spotkali się z nami na koncercie charytatywnym „Buczyna 49”.
Dzięki Państwa ogromnemu zaangażowaniu wspólnie uda nam się osiągnąć zamierzony cel.

PIES W PRZEDSZKOLU

dogoterapia_logoPies w przedszkolu? Tak. Dogoterapia, bo tak nazywa się rehabilitacja z wykorzystaniem psów to zabawa, miła forma spędzania czasu, ale także nauka, a przede wszystkim terapia. To możliwość okazania uczuć, przełamania barier, akceptowanie bliskiej obecności czworonoga, sposób na eliminację agresji i autoagresji u dziecka. Takie zajęcia w przedszkolu pozwalają rozwijać pozytywne emocje w dzieciach, a także wspomagają rozwój sfery umysłowej.

Dnia 25.11.2015r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Radwanicach odwiedzili wyjątkowi goście- psy: Majka i Czikita wraz ze swoimi opiekunkami Panią Agatą i Panią Beatą Spychaj. Podczas spotkania, przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psami, a także oswajały się z ich obecnością. Dzieci przełamywały swój lęk przed czworonogami, głaskały, przytulały, sprawdzały jaką psy mają sierść, mogły poczuć bicie serca, obejrzeć łapy i uszy, a nawet pobawić się z nimi w wyścigi. Przedszkolaki podczas zajęć były instruowane, co robić i jak postępować z psami. Dowiedziały się, jaką rolę w życiu człowieka pełni pies, a także na czym polega praca psa- „specjalisty”, pomocnika. Poznały mowę ciała psa i najważniejsze sygnały: chęć zabawy, spacer, pragnienie. Majka i Czikita- najważniejsi goście tego dnia- wykazały się dużą cierpliwością do naszych maluchów, a także usłusznie wykonywały polecenia swoich Pań. Wizyta psów w naszym przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie nas wszystkich. Wspólna zabawa wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, a pierwszy kontakt z czworonogami był dla nas bardzo dużym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że Majka i Czikita wkrótce znów nas odwiedzą, na co niecierpliwie czekają wszystkie przedszkolaki.

„Motylki oficjalnie przyjęte w grono przedszkolaków Publicznego Przedszkola w Radwanicach”

Dzieci z grupy „Motylki” z Publicznego Przedszkola przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Radwanicach, zostały już prawdziwymi przedszkolakami. Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważna uroczystość dla całego przedszkola i rodziców dzieci. W naszym przedszkolu odbyło się ono 20.11.2015r. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem- przez wiele tygodni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańca, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla nich ogromny, ale miły wysiłek, nagrodzony gromkimi brawami w dzień samego występu. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu. Odświętny strój, a także wystrój sali, podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Bogusława Niemasz- Dyrektor Przedszkola- z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili, każde dziecko otrzymało dyplom, książeczkę oraz plakietkę super przedszkolaka. Po części oficjalnej, rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do wspólnej zabawy oraz poczęstunku.

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

plakat-1268565„Jeżeli otrzymałeś czegoś więcej niż inni w postaci dobrego zdrowia, uzdolnień, energii, sukcesów, radosnego dzieciństwa, harmonijnej atmosfery domowej, nie traktuj tego jako oczywiste. Należysz do ludzi szczęśliwych a zatem powołany jesteś, aby wiele ofiarować innym…”/ Albert Schweitzer /

W ramach przygotowań do Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbył się cykl spotkań, mających na celu edukację w zakresie funkcjonowania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Podczas lekcji nauczyciele klas młodszych i starszych przybliżali uczniom problemy osób niepełnosprawnych, ich sposoby radzenia sobie w życiu codziennym. Uczniowie poprzez zabawę dowiedzieli się, w jaki sposób radzą sobie ich rówieśnicy, którzy nie widzą, nie mówią lub mają problemy z poruszaniem kończynami. Poprzez zadania, jakie mieli do wykonania, doświadczyli tego, co towarzyszy ich niepełnosprawnym rówieśnikom, na co dzień.
3 grudnia w auli szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Osób Niepełnosprawnych. Na uroczystość zostali zaproszeni goście: pani Beata Spychaj i pani Agata Przekop – dogoterapeutki, które przybyły wraz z psami oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka” z Głogowa. Pani Beata przybliżyła uczniom klas IV- VI, następnie w klasach I -III na czym polega praca dogoterapeuty. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji pani Beaty, następnie mogli doświadczyć zajęć terapeutycznych prowadzonych z psem. To było niecodzienne spotkanie, które dało uczniom wiele radości. W kolejnej części obchodów zaprezentowali się uczestnicy „Arki” ze swoim przedstawieniem pt. „Ptaszek w klatce”. Młodzi artyści, osoby niepełnosprawne intelektualnie dostarczyli nam wielu niezapomnianych wrażeń oraz chwil wzruszeń. Umiliły nam czas także nasze uczennice z koła wokalnego pod kierunkiem p. E. Krawczyk, śpiewając utwór „Tolerancja” z repertuaru St. Sojki. Nie zabrakło również tańców artystycznych uczniów z koła tanecznego pod kierunkiem p. Beaty Orator. Na zakończenie wszystkich uczestników zaproszono do wspólnego tańca integracyjnego „Kazaczok”.
Te wyjątkowe dni pozwoliły nam pokazać, że osoby niepełnosprawne funkcjonują podobnie jak ich sprawni rówieśnicy- czasem tylko otoczenie musi wiedzieć, jak im pomóc. Niepełnosprawni żyją obok nas w społeczeństwie i pragną być traktowani normalnie. Chcą być akceptowani przez rówieśników, nauczycieli oraz wszystkich ludzi we własnym środowisku. Nie potrzebują litości ani współczucia, tylko zwykłej ludzkiej życzliwości i akceptacji. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie pełnosprawni, obcując z osobami z różnymi ograniczeniami, nauczyli się innego podejścia do problemu niepełnosprawności. Przełamali poczucie strachu względem osób niepełnosprawnych oraz poznali zasady tolerancji i szacunku wobec inności.

ZAPRASZAMY DO GALERII

PODRÓŻ MUZYCZNA Z LOKOMOTYWĄ

10 grudnia 2015r. wszyscy uczniowie klas I – VI oraz przedszkolacy brali udział w trzecim już Koncercie Filharmonii w wykonaniu muzyków   z Lubuskiego Biura Koncertowego pt. „Stoi na stacji lokomotywa”. Była to podróż muzyczna po różnych zakątkach świata z przybliżeniem muzyki kontynentów. Dzieci mogły poznać instrumenty takie jak puzon, elektryczny fortepian. Można było usłyszeć melodię z Włoch –         „O sole mio”, z Rosji „Kalinka”, „Oczy czornyje”, Hiszpanii „Muzykę dla Torreadora”. Muzyka ludowa rozwijała wrażliwość publiczności, która chętnie wtórowała oklaskami.
W dobie XXI w. w technologii komputerowej obcowanie z muzyką to wyzwanie dla rodziców, wychowawców i uczniów. Z przyjemnością dzieci odwiedziły z muzykami Krainę Lodu i zaśpiewały piosenkę „Mam tę moc”.
Mam tę moc, mam tę moc!
I zamiast łez jest śmiech!
Wreszcie ja, zostawię ślad!
Co tam burzy gniew?
Po koncercie w auli szkolnej laureatom Szkolnego Konkursu „Srebrna Muza” w kategorii klas 0 – I, II – III oraz IV – VI rozdano dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za sfinansowanie nagród i udział w konkursie.

DSC07033DSC07060DSC07029DSC07025

„Tam, gdzie ludzie dzielą się sercem, tam rośnie Nadzieja”

czerwone-serce-dlonieSerdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Radwanice do włączenia się w Koncert Charytatywny „Buczyna 49” połączony z aukcją, na rzecz osób poszkodowanych w pożarze, który odbędzie się dnia 13.12.2015r. o godz. 15.00 w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
W harmonogramie imprezy mi.in.: występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Buczynie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach, występy gimnazjalistów, wspaniały kiermasz świąteczny, kawiarenka, aukcja charytatywna.
Zachęcamy wszystkich do udziału w koncercie.
WSTECZ