Kolejne święto patrona za nami!

Obchody Dnia Patrona Szkoły profesora Mariana Falskiego na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. To swoiste imieniny placówki, obchodzone co roku.

   5 grudnia, w piątek uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się, aby przypomnieć i uczcić postać znanego pedagoga. O godzinie 10.30 zebraliśmy się w sali gimnastycznej by uczestniczyć w części oficjalnej obchodów Dnia Patrona Szkoły. Następnie odbył się szkolny turniej klas IV – VI. Uczniowie mogli popisać się zarówno sprawnością fizyczną jak i wiedzą. W programie przewidzianych było wiele ciekawych zawodów sportowych i zmagań na polu intelektualnym. Impreza miała charakter zabawy. Wszyscy bawili się wyśmienicie ale zwycięzca mógł być tylko jeden i została nim klasa V, której serdecznie gratulujemy!

Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater – Marian Falski. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.

„ Zaczarowana przygoda z Plastusiem i Tosią – „JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

Dnia 05.12.2014r. Przeżywaliśmy szczególnie ważny moment w życiu szkoły. Odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klas I na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mariana Falskiego w Radwanicach. Uroczystość prowadzili nasi przyjaciele Plastuś i Tosia, bohaterowie lektury „Plastusiowy Pamiętnik”. W role prowadzących wcieliły się wychowawczynie klas I, pani Izabela Jokiel i pani Marta Tarkowska. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości bardzo długo. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
Piątego grudnia, od samego rana panowała świąteczna atmosfera w szkole. Pierwszoklasiści ubrani w świąteczny strój galowy przybyli do pięknie udekorowanej sali, aby złożyć uroczyste ślubowanie.

DSC01510

 Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.
Rada Rodziców ufundowała dla każdego ucznia słownik ortograficzny. Ten dzień na długo zostanie  w ich pamięci. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

DSC01535

WSTECZ