Andrzejki to czas wróżb i zabaw

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując dyskotekę, obfitującą w atrakcje. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Tego wieczoru można było poznać swoją przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
W czasie wróżbiarskiego wieczorku był czas na dyskotekę. DJ Pan Wojtek i Konrad zadbali, o to aby na  imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy.

DSC01444

Andrzejkowe szaleństwo trwało do 19:00, choć przykro było kończyć tak udaną zabawę. Wszyscy bawili się wesoło, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Zielona Szkoła w Przemkowie

W dniach 7.11-3.11.2014 r. klasy drugie wraz z wychowawcami: Katarzyną Frankowską i Wioletą Magdziak spędzały miło czas na ,,Zielonej Szkole” w Przemkowie. Był to turnus ekologiczny, który w 70% sfinansował powiat polkowicki.

101

Kiedy dotarliśmy na miejsce, zapoznaliśmy się z zasadami pobytu, urządziliśmy się w pokojach i wybraliśmy grupowych.
Potem poszliśmy na spacer po Przemkowie. Zwiedziliśmy stary cmentarz z zabytkowy z drewnianym nagrobkiem, cerkiew prawosławną, tereny, na którym stał piękny zamek. Na koniec spaceru sfotografowaliśmy się przy pomniku Przemka I – założyciela tego miasteczka. Pojechaliśmy również na wycieczkę autokarową do Rezerwatu Buczyna Szprotawska, gdzie poznaliśmy jak określa się wiek drzewa. Odwiedzili nas Indianie, którzy pokazali nam jak się dawniej ubierali, jaką bronią się posługiwali oraz w jaki sposób matki nosiły na plecach małe dzieci. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy do celu a na koniec bawiliśmy się przy ognisku.

097

Największą atrakcją były warsztaty piernikowe, na których własnoręcznie dekorowaliśmy pierniki oraz tkackie.

Czas nam szybko upłynął i musieliśmy pożegnać się z ośrodkiem i miłymi nauczycielami, którzy przez cały pobyt organizowali nam czas. Będziemy miło wspominać chwile spędzone w Przemkowie.

Uczniowie klas drugich z wychowawcami.

105

WSTECZ