Wodne szaleństwo

W piątek 12 grudnia uczniowie klas VI już po raz kolejny pod czujnym okiem opiekunów pań Gabrieli Węgrzynek, Renaty Bogusz-Fedro oraz pana Kazimierza Laskowskiego wyjechali na basen do Głogowa. Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze. Czas spędzony na pływalni można uznać za świetną zabawą, integrację oraz relaks przed próbnym sprawdzianem klas 6 ;). Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji. Po półtoragodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów im brakowało. Następnie wygłodniali uczestnicy wycieczki udali się do KFC.

Kolejne święto patrona za nami!

Obchody Dnia Patrona Szkoły profesora Mariana Falskiego na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. To swoiste imieniny placówki, obchodzone co roku.

   5 grudnia, w piątek uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się, aby przypomnieć i uczcić postać znanego pedagoga. O godzinie 10.30 zebraliśmy się w sali gimnastycznej by uczestniczyć w części oficjalnej obchodów Dnia Patrona Szkoły. Następnie odbył się szkolny turniej klas IV – VI. Uczniowie mogli popisać się zarówno sprawnością fizyczną jak i wiedzą. W programie przewidzianych było wiele ciekawych zawodów sportowych i zmagań na polu intelektualnym. Impreza miała charakter zabawy. Wszyscy bawili się wyśmienicie ale zwycięzca mógł być tylko jeden i została nim klasa V, której serdecznie gratulujemy!

Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater – Marian Falski. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.

„ Zaczarowana przygoda z Plastusiem i Tosią – „JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

Dnia 05.12.2014r. Przeżywaliśmy szczególnie ważny moment w życiu szkoły. Odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klas I na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mariana Falskiego w Radwanicach. Uroczystość prowadzili nasi przyjaciele Plastuś i Tosia, bohaterowie lektury „Plastusiowy Pamiętnik”. W role prowadzących wcieliły się wychowawczynie klas I, pani Izabela Jokiel i pani Marta Tarkowska. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości bardzo długo. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
Piątego grudnia, od samego rana panowała świąteczna atmosfera w szkole. Pierwszoklasiści ubrani w świąteczny strój galowy przybyli do pięknie udekorowanej sali, aby złożyć uroczyste ślubowanie.

DSC01510

 Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.
Rada Rodziców ufundowała dla każdego ucznia słownik ortograficzny. Ten dzień na długo zostanie  w ich pamięci. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

DSC01535

Wielki finał olimpiady z Tomaszem Kammelem

Wielki finał był zwieńczeniem zmagań najpierw na etapie szkolnym, a potem w półfinale regionalnym, który odbył się 14 listopada w Sieroszowicach. Do ścisłego finału awansowało dziesięcioro najlepszych uczestników. Już samo znalezienie się Maćka Przybysza w czołowej dziesiątce było ogromnym sukcesem, ale cel był jasny: rywalizacja o zwycięstwo.

87cb7a30de397d84a62cef707b7ee4d7

Ostateczna rozgrywka miała miejsce 4 grudnia – w górnicze święto – w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie. Oprawa była naprawdę godna wielkiego finału i odbywała się w formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Głównym prowadzącym konkurs był… Tomasz Kammel!

DSC01474

Już pierwsze pytania konkursowe pokazały, że młodzież jest doskonale przygotowana i nie będzie to lekki spacerek. Do drugiego etapu, nazwanego Zmaganiem Tytanów, awansowało dziewięcioro z dziesięciu finalistów wśród których był Maciek.

Andrzejki to czas wróżb i zabaw

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując dyskotekę, obfitującą w atrakcje. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Tego wieczoru można było poznać swoją przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
W czasie wróżbiarskiego wieczorku był czas na dyskotekę. DJ Pan Wojtek i Konrad zadbali, o to aby na  imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy.

DSC01444

Andrzejkowe szaleństwo trwało do 19:00, choć przykro było kończyć tak udaną zabawę. Wszyscy bawili się wesoło, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Zielona Szkoła w Przemkowie

W dniach 7.11-3.11.2014 r. klasy drugie wraz z wychowawcami: Katarzyną Frankowską i Wioletą Magdziak spędzały miło czas na ,,Zielonej Szkole” w Przemkowie. Był to turnus ekologiczny, który w 70% sfinansował powiat polkowicki.

101

Kiedy dotarliśmy na miejsce, zapoznaliśmy się z zasadami pobytu, urządziliśmy się w pokojach i wybraliśmy grupowych.
Potem poszliśmy na spacer po Przemkowie. Zwiedziliśmy stary cmentarz z zabytkowy z drewnianym nagrobkiem, cerkiew prawosławną, tereny, na którym stał piękny zamek. Na koniec spaceru sfotografowaliśmy się przy pomniku Przemka I – założyciela tego miasteczka. Pojechaliśmy również na wycieczkę autokarową do Rezerwatu Buczyna Szprotawska, gdzie poznaliśmy jak określa się wiek drzewa. Odwiedzili nas Indianie, którzy pokazali nam jak się dawniej ubierali, jaką bronią się posługiwali oraz w jaki sposób matki nosiły na plecach małe dzieci. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy do celu a na koniec bawiliśmy się przy ognisku.

097

Największą atrakcją były warsztaty piernikowe, na których własnoręcznie dekorowaliśmy pierniki oraz tkackie.

Czas nam szybko upłynął i musieliśmy pożegnać się z ośrodkiem i miłymi nauczycielami, którzy przez cały pobyt organizowali nam czas. Będziemy miło wspominać chwile spędzone w Przemkowie.

Uczniowie klas drugich z wychowawcami.

105

Świąteczne warsztaty

bombka

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na świąteczne warsztaty, które odbędą się w najbliższą środę tj. 03.12.2014r.  o godz. 11:35. W świątecznej atmosferze będziemy mogli wspólnie wykonać oryginalne dekoracje świąteczne takie jak: kolorowe lampiony, bombki.

Wykonane prace będą sprzedawane na tegorocznym kiermaszu świątecznym w Radwanicach. Czas trwania warsztatu jest uzależniony od ilości uczestników.

          p. Ewelina Ceklarz, p. Beata Orator, p. Małgorzata Malczeska

Pląsy andrzejkowe w przedszkolu

28 listopada 2014 r. w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Pani Iwona Derkacz jako czarodziejka z  Łysej Góry  i pan Paweł Żyta przywitali dzieci i panie. Wszyscy wyruszyli pociągiem na Łysą Górę i poznawali zwyczaje w dniu Św. Andrzeja. Na sali było gwarno, wesoło i kolorowo. Przedszkolaki w strojach czarownic, czarodziejów, piratów, wróżek, krasnoludków itp. mogły tańczyć. Dodatkową atrakcją były konkursy „Kim będę w przyszłości”, „Jakim zwierzątkiem zostałbym?”, „Kto pierwszy wyjdzie z dziewczynek za mąż, a który chłopiec pierwszy się ożeni?”. Były balony, serpentyny i kolorowe wstążki, które można było dotknąć w czasie tańca. Oczywiście wróżby się spełnią, czego dowodem były rozkwitnięte gałązki wiśni kącikach przyrody w Święta Bożego Narodzenia, otrzymane na zabawie andrzejkowej  przez każdą grupę przedszkolną.

Rycerz w przedszkolu

17 listopada 2014 r. nasze przedszkole odwiedził rycerz w zbroi i hełmie z chorągwią. Wprowadzenie w epokę średniowiecza cieszyło się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek.

DSCN8107

Każdy przedszkolak chciał dotknąć herbu rycerskiego. Dzieci ustawiły się w kolejce, aby przymierzyć zbroję i przyłbicę. Tarcza też robiła wrażenie. Rycerz opowiadał dzieciom o dawnych zwyczajach, przedmiotach codziennego użytku, wyprawach na koniu. Pani nauczycielka jako dama dworu przymierzyła 4 suknie jednocześnie, ubierając je na siebie. Hełm o wadze 4 kg przedszkolaki przymierzały bez trudu. Ileż radości sprawił im pokaz i trzymanie miecza. Wszystkie dzieci obserwując zręcznego rycerza, nabrały przekonania do ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych.

DSCN8110

WSTECZ