Wśród kolęd i pastorałek

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wigilia w naszej szkole to tradycja towarzysząca nam już od wielu lat. W tym szczególnym dla nas dniu spotykają się nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. W przygotowaniach do tego jakże ważnego wydarzenia brała udział klasa IIa i klasa IV b, nad całością czuwali Pani Marta Tarkowska oraz Pan Kazimierz Laskowski. Przedstawienie było niezwykle barwne. Myślą przewodnią spektaklu była prezentacja historii kolęd i pastorałek. Nasze spotkanie wyglądało magicznie, wzbudzało wiele emocji, a śpiewane kolędy sprawiły, że każdy z nas chciał już wraz z bliskimi zasiąść się przy wigilijnym stole. Po wspólnym kolędowaniu uczniowie spotkali się w klasach wraz z wychowawcami na Wigilii, gdzie składano sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem.

Świąteczny kiermasz

17 grudnia podczas spotkań z rodzicami, które odbywały się w szkole, członkowie TPD zorganizowali świąteczny kiermasz. Na korytarzu pojawiło się stoisko z kartkami i stroikami wykonanymi podczas warsztatów. Sprzedażą zajęły się wspaniałe wolontariuszki z klasy VI b: Monika Kuminek  i Marcela Antosik. Celem przedsięwzięcia było zebranie pieniędzy na leczenie rocznego mieszkańca Radwanic – Teodora Leitana. Rodzice, którzy przybyli na spotkania z wychowawcami, z chęcią włączyli się do akcji, kupując świąteczne dekoracje. Dziękujemy.

Warsztaty bożonarodzeniowe

15 grudnia w Izbie Regionalnej naszej szkoły odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Wzięli w nich udział chętni uczniowie z klasy VI b. Celem spotkania było wykonanie świątecznych dekoracji na kiermasz. Warsztaty prowadziły panie: Aneta Steciąg oraz Wioletta Rzepka. Uczestnicy najpierw wykonali kartki świąteczne. Potem przystąpili do trudniejszego zadania, jakim były stroiki. Pani Aneta pokazała ciekawy sposób, który polegał na wykonaniu dekoracji na bazie kawałka drewna. Powstały piękne i bardzo oryginalne dzieła. Po pracy był czas na rozmowę przy herbatce i ciastku.

35. rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej w Radwanicach

W ZSP w Radwanicach obchodzono 35. rocznicę nadania szkole imienia Mariana Falskiego.

Z tej okazji w szkole obyła się uroczysta akademia, podczas której uczniom przypomniano fakty z życia i twórczości autora Elementarza. Następnie pod tablicą delegacja uczniów złożyła wiązankę biało-czerwonych goździków. Kolejna część odbyła się w sali gimnastycznej – był to Turniej M. Falskiego. Uczniowie klas IV-VI wykonywali różne zadania dotyczące osoby Falskiego i ćwiczenia sprawnościowe, malowali plakaty, robili węże z papieru. Zwycięzcą została klasa IV a, której wych. jest Gabriela Węgrzynek.

W tym samym czasie uczniowie klas I byli pasowani na uczniów naszej szkoły.

Świąteczne konkursy TPD

Tradycyjnie w grudniu TPD organizuje konkurs „Najpiękniejsza szopka”.

W tegorocznej edycji wzięło udział 22 uczniów z klas I-VI.

Trzeciego grudnia szkolna komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Są to:
KATEGORIA KL. I-III

I miejsce – Martyna Kobiela

Konrad Urbańczyk

II miejsce – Zuzanna Jamrozik

III miejsce – Wiktoria Kowalska

Wyróżnienie – Blanka Waliszewska

Natalia Żyta

KATEGORIA  KL. IV-VI

I miejsce – Edyta Kulig

II miejsce – Oliwia Andrejczyn

III miejsce – Wiktoria Korościel

W tym roku po raz pierwszy został zorganizowany również konkurs „Stroik świąteczny”. Uczestniczyło w nim 10 osób. Wyniki przedstawiają się następująco:

KATEGORIA KL. I-III

I miejsce – Stanisław Steciąg

II miejsce – Wiktoria Stefan

Oliwia Ludwisiak

III miejsce – Roksana Kowal

Karol Wojciechowski

Wyróżnienie – Wiktoria Kowalska

KATEGORIA  KL. IV-VI

I miejsce – Emilia i Rozalia Rzepka

II miejsce – Amelia Grelińska

III miejsce – Julia Kozłowska

Wyróżnienie – Klaudia Łuczak

Nagrodzone w etapie szkolnym prace wezmą udział w etapie regionalnym, który odbędzie się w Legnicy. Gratulujemy zwycięzcom!

WSTECZ