Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 9 listopada 2012 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
Pasowanie przygotowały nauczycielki najmłodszych grup – „Biedronki” Magdalena Machera, „Muchomorki” Małgorzata Majewska.
Na uroczystość przybyli: Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bogusława Niemasz, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice oraz osoby bliskie dzieciom.


Uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” w naszym przedszkolu odbyła się po raz pierwszy. Był to zarazem pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków z najmłodszych grup. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla dzieci ogromny ale miły wysiłek, z jednej strony trwał ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce, na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, czego efekt Rodzice mogli podziwiać. Najmłodsi zaprezentowali różnorodny program artystyczny. Pasowania, olbrzymim ołówkiem dokonała nasza Pani Dyrektor. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek na dobry początek wspólnych trzech lat edukacji przedszkolnej. Grupa „Krasnoludki” uświetniła tę uroczystość śpiewem hymnu przedszkolnego, natomiast pozostałe grupy przedstawiły program recytatorski. Na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek dla przedszkolnych zuchów przygotowany przez rodziców i nauczycielki.

Teatr w szkole

Ostatnio młodsi uczniowie jeździli do Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze na spektakl ,,Zwierzęta Doktora Dolittle”.
Dziś gościła u nas grupa teatralna ,,W drodze”. Aktorzy zagrali dwa przedstawienia: dla uczniów klas I-III ,,Pchłę Szachrajkę”, a dla uczniów klas IV-VI ,, W kręgu mitów”.

,,Pchła Szachrajka” to bardzo zabawny spektakl składający się z kilku historyjek o niesfornej Pchle. Inscenizacja do tego przedstawienia charakteryzowała się ciekawą i kolorową scenografią, dobrym aktorstwem, a także czynnym udziałem dzieci. Kolejny spektakl ,,W kręgu mitów” został przygotowany w interesujący i przystępny sposób. Zaprezentowane mity ,,Demeter i Kora”, ,,Orfeusz i Eurydyka”, a także ,,Uszy króla Midasa” na pewno utrwaliły i poszerzyły wiedzę uczniów na temat mitów. Wszystkim bardzo podobała się gra aktorów, a świadczyły o tym gromkie brawa i pochlebne opinie po spektaklu.

WSTECZ