Malujemy i fotografujemy

23 października odbył się szkolny etap konkursu plastycznego i fotograficznego organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci „Chrońmy przyrodę ojczystą’. W konkursie wzięło udział 25 uczestników . Oto laureaci:

KONKURS PLASTYCZNY

Kategoria klas I
I miejsce – Oliwia Żyta
II miejsce – Daria Fefczak
III miejsce – Oliwia Mila
Wyróżnienie – Laura Maciejewska

Kategoria klas II-III
I miejsce – Mikołaj Kałużka
II miejsce – Karol Wojciechowski
III miejsce – Konrad Urbańczyk
Wyróżnienie – Zuzanna Jamrozik,
Marcel Śmietana

Kategoria klas IV-VI
I miejsce – Martyna Sikora
II miejsce – Oliwia Andrejczyn
III miejsce – Amelia Grelińska
Wyróżnienie – Kajetan Frankowski

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Kategoria klas I-III
I miejsce – Mikołaj Kałużka
Kasjan Frankowski
Szymon Kęska
Wyróżnienie – Julia Staszczyk

Kategoria klas IV-VI
I miejsce – Kajetan Frankowski

Wszystkie prace zostały wysłane na etap regionalny konkursu organizowany przez Oddział Okręgowy TPD w Legnicy. Wyróżnienia zdobyły:
Klaudia Łuczak
Martyna Łaszewska.

Gratulujemy!!!

Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Jak co roku, także i w tym w naszej szkole obchodzono Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. W ramach tego święta biblioteka szkolna wraz z Klubem Miłośników Książek zorganizowała wystawę „Ulubione książki z dzieciństwa pracowników naszej szkoły”.
Z dzieciństwem wiążą się zawsze wspomnienia. Dla niektórych jest to ulubione miejsce, czy osoba, ale często także we wspomnieniach zostaje bajka lub książka, która dostarczała nam niezapomnianych wzruszeń.
Dla was, młodzi czytelnicy, ta wystawa mogła być okazją, aby zobaczyć, co czytaliśmy my dorośli. Mogliście przekonać się, że często wy także czytacie i zachwycacie się podobnymi tytułami. A czyż każdy z was nie słuchał bajek Andersena czytanych do snu i nie płakał nad losem „biednego kaczątka” lub nie pasjonowały ich losy „Dzieci z Bullerbyn” albo przygody Kubusia Puchatka.
Teraz wasza kolej, aby zapamiętać swoją ukochaną książkę. Może za 10, 20 lat ktoś zrobi taką wystawę i zapyta się o wasze ulubione lektury z dzieciństwa. I co odpowiecie?

WSTECZ