„Powiedz dziecku, że jest dobre…”

20 lutego w ramach obchodów Roku Korczakowskiego odbył się w naszej szkole apel pod hasłem „Powiedz dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi”. Spotkanie rozpoczęła p. Izabela Jokiel, która przypomniała, jak ważne miejsce w życiu i pedagogice Janusza Korczaka zajmowało dziecko. Potem uczniowie klas I przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany pod opieką wychowawczyń – p. Marty Tarkowskiej i p. Izabeli Jokiel. Wiersze i piosenki doskonale oddały zamysł apelu, jakim było przedstawienie dzieci takimi, jakimi one są. Pojawiły się tutaj dzieci tęskniące za rodzicami, potrzebujące akceptacji rówieśników, odpowiedzialne i pomagające innym, ale również krnąbrne, kłótliwe i złośliwe. Każdy odbiorca mógł odnaleźć wśród nich część siebie i ocenić swoje postępowanie. Przedstawienie z pewnością było doskonałą lekcją zachowania, a tym samym wartościowego życia.
Potwierdzeniem hasła towarzyszącego spotkaniu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

Podaruj Julii nakrętkę w przedszkolu!!!

Przypominam o akcji zbierania plastikowych nakrętek na zakup wózka inwalidzkiego dla Julii Borowiak. Koordynatorem akcji w szkole są panie Izabela Jokiel i Marta Tarkowska. W przedszkolu plastikowe nakrętki wrzucamy do wystawionych pojemników w poszczególnych grupach. Informacje o zbiórce są umieszczone na tablicach dla rodziców. Kochani rodzice i dzieci, proszę o dar dla Julii, który otworzy nasze serca, a małej 6 letniej Julii i jej rodzicom przyniesie radość.

Do serca przytul psa…

W lutym w szkole została ogłoszona akcja zbierania karmy, koców, poduszek oraz innych akcesoriów dla podopiecznych schroniska we Wróblinie Głogowskim. Przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwić dzieci na potrzeby zwierząt, uczyć je odpowiedzialnej postawy wobec nic oraz nietolerancji wobec okrucieństwa i przedmiotowego traktowania czworonogów. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli, okazali wiele serca! Udało się uzbierać sporą ilość darów, które trafiły do potrzebujących zwierząt.

Nasze hobby – wędkarstwo

Od zeszłego roku w naszej szkole działa „Koło Wędkarskie”. Wielu uczniów interesowało się wędkarstwem, lecz nie miało skąd czerpać wiadomości zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Działające koło wędkarskie ma na celu: wspierać uczniów w rozwijaniu osobowości, zainteresowań, kształtowaniu postaw i umiejętności organizacji spędzania czasu wolnego we właściwy sposób, a przede wszystkim kształtować świadomość na temat ochrony środowiska.
Spotkania odbywają się cyklicznie w soboty w ramach zajęć pozalekcyjnych. Uczęszcza na nie coraz większa liczba zainteresowanych, są to nie tylko chłopcy ale też i dziewczęta. Koło prowadzi pan Krzysztof Leszczewski w-ce prezes do Spraw Młodzieży w Kole PZW „Kleń” Głogów.

IX Turniej Rodzinny Klas Czwartych

W dniu 16.02.2012 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach odbył się po raz dziewiąty Turniej Rodzinny Klas Czwartych.

Celem turnieju były integracja środowiska rodzinnego ze szkołą, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz zachęcenie uczniów do świadomego udziału w różnych formach aktywności rekreacyjno-sportowej oraz we współzawodnictwie sportowym.

W ramach Turnieju uczniowie klas IVa, IVb z ZSP w Radwanicach oraz klasy IV ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczynie zmagali się w konkurencjach sportowych, plastycznych oraz intelektualnych.

Zwycięzcą turnieju została klasa IVa z ZSP w Radwanicach, drugie miejsce zajęła drużyna z SP w Buczynie, zaś trzecie miejsce przyznano klasie IVb z ZSP w Radwanicach.

Organizatorzy turnieju gorąco dziękują duetom rodzinnym za zdrową rywalizację, sportowe zachowanie i świetną zabawę.

Umba druga w Polsce

Szkoła Podstawowa w Radwanicach pomaga dzieciom z Sierra Leone. Czy w nagrodę dzieci obejrzą koncert Majki Jeżowskiej?

Dzieci włączyły się do światowego projektu UNICEF- WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.
W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska, a w radwanickiej szkole nauczyciele Katarzyna Czaczyk i Kazimierz Laskowski. W ramach tej akcji uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali charytatywne laleczki symbolizujące pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci. W środę, na spotkaniu „Dzieci dzieciom” odbyła się prezentacja laleczek. Wszystkie laleczki znalazły swoich nowych opiekunów. Najbardziej zaciekły„bój” toczył się o lalkę Umbę, wykonaną przez Ewelinę Kulig z klasy VI b. Ostatecznie trafiła do rąk pana Piotra Romaniaka i jego córki Natalii.
Podczas spotkania zbierano ,,datki” na zakup szczepionek dla dzieci z Sierra Leone – jednego z najbiedniejszych krajów świata. Za zebrane pieniądze będzie można zakupić około 6000 szczepionek dla tych dzieci.
W ramach projektu uczniowie biorą udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Szkołę w Radwanicach reprezentuje oczywiście Umba. W tej chwili zajmuje drugie miejsce spośród około 600 lalek z całej Polski.
– Zachęcamy wszystkich do oddawania głosu na naszą Umbę na Facebooku – apeluje dyrektor Bogusława Niemasz.

Na fotografii: Umba z nowym właścicielem p. Piotrem Romaniakiem. Teraz lalka walczy o koncert Majki Jeżowskiej w radwanickiej szkole.

Zabawa karnawałowa przy słonecznych rytmach w nowym przedszkolu

8 lutego 2012 roku w nowym przedszkolu w Radwanicach przedszkolacy z grupy 3 – latków, 4 – latków, i grup „0” ze swoimi paniami bawili się na zabawie karnawałowej przy zespole muzycznym „Słoneczne Rytmy”. Już po raz drugi zespół grał dla przedszkolaków. W kolorowe stroje wróżek, piratów, czarownic, rycerzy, pajacyków, księżniczek, smerfów, diabełków, marynarzy, motyli, baletnic, królów, policjantów, zorro aż trudno zliczyć kogo jeszcze – poprzebierały się dzieci oraz panie nauczycielki i panie pomagające nauczycielom.

3 godziny zabawy przy muzyce to niemałe wyzwanie nie tylko dla dzieci, ale i dla pań. Panie nauczycieli zdały egzamin na skoki żabki razem ze swoimi wychowankami. Tańce, konkursy, piosenki, sesja zdjęciowa i poczęstunki w salach dostarczyły wiele radości milusińskim.

Bale w karnawale

Nadszedł upragniony karnawał – czas zabaw i radości.
9 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas I-III.
Na korytarzach zaroiło się od rozmaitych postaci. Pojawiały się tu i ówdzie wzbudzając zainteresowanie wśród uczniów starszych klas. Od rana trwały przygotowania do balu. Dzieci przystrajały swoje sale. Na stołach pojawiły się pyszności przygotowane przez mamy. Po chwili biesiady zaczęły się tańce w klasach. Wszyscy bawili się doskonale. Około 11.30 uczniowie klas I-III udali się do auli, gdzie czekały na nich różne atrakcje.

Podczas balu odbywały się konkursy: pękające baloniki, taniec z balonem, zimowe zagadki oraz taniec wśród kwiatów i motyli. Dzieci z chęcią brały w nich udział. Oprawę plastyczną i muzyczną spotkania przygotowali członkowie SU pod czujnym okiem p. Kazimierza Laskowskiego. Na balu byli również rodzice, którzy przyglądali się swoim pociechom. Zabawa była wyśmienita.

Promując poezję…

Rola szkoły w upowszechnianiu poezji jest duża, z tego też powodu uczniowie bardzo chętnie biorą udział w konkursach recytatorskich. Już nasi najmłodsi wykazują się umiejętnościami aktorskimi, wrażliwością na piękno żywego słowa, prezentując odpowiedni poziom artystyczny w tego rodzaju wystąpieniach. To niewątpliwie zasługa nauczycieli klas I-III, którzy starają rozwijać się uzdolnienia swoich wychowanków.
Podczas eliminacji szkolnych, których koordynatorem była p. Beata Orator, komisja konkursowa wyłoniła 3 zwycięzców:
w kategorii klas I- Mikołaj Kałużka
w kategorii klas II- Norbert Raś
w kategorii klas III- Karina Maciejewska
Całej trójce uczniów serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie konkursu w Kotli.

WSTECZ