Ach, cóż to był za bal…

Zapusty to staropolska nazwa karnawału. W Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy, był to czas poczęstunków, tańców i swawoli. Już w okresie średniowiecza pojawił się karnawałowy zwyczaj przebierania się w najdziwniejsze kostiumy i maski. W takim balu uczestniczyli w dniu 10 lutego nasi uczniowie kształcenia zintegrowanego.

W przepięknych strojach, na balowej sali, przy dźwiękach muzyki bawiono się wspaniale. Te wspólne tańce, barwne korowody, wprawiły wszystkich w prawdziwie karnawałowy nastrój. Po południu od godz. 16.00 do 18.00 uczniowie klas IV-VI mieli okazję do świetnej zabawy. Dyskotekę prowadzili DJ Zuza i DJ Wojtas.

Dziękuję wszystkim wychowawcom za opiekę nad dziećmi podczas zabawy oraz miłą atmosferę.

III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego – eliminacje szkolne

Dnia 7 lutego 2011 roku w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbyły się eliminacje szkolne do III Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „We Love Great Britain”.
W eliminacjach wzięło udział 43 uczniów klas IV-VI tj.: 16 uczniów z klas IV, 14 z klas V i 13 z klas VI.

Najlepsze wyniki uczniów klas IV:
I. Agnieszka Stachura – 18/20 pkt.
II. Tomasz Niewiadomski – 17/20 pkt.
III. Milena Suchocka – 15/20 pkt.

Najlepsze wyniki uczniów klas V:
I. Kacper Duszeńko – 19/20 pkt.
II. Marta Niemasz – 16/20 pkt.
III. Paulina Kustra i Michał Kałapus – 15/20 pkt.

Najlepsze wyniki uczniów klas VI:
I. Mateusz Tkacz – 14/20 pkt.
II. Artur Zaorski – 13/20 pkt.
III. Wiktoria Guszała i Martyna Adamczyk – 12/20 pkt.

Uczniowie, którzy będą reprezentowali naszą szkołę 17 marca 2011 r. to:
Mateusz Tkacz z klasy VI,
Kacper Duszeńko z klasy V,
Agnieszka Stachura z klasy IV.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

I Koncert Noworoczny „Świąteczne Impresje”

28 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się I Koncert Noworoczny „Świąteczne Impresje”, którego celem było zaprezentowanie prawdziwie muzycznych i aktorskich talentów uczniów naszej szkoły. Punktem kulminacyjnym były „Jasełka” przygotowane przez panią Beatę Orator, w których uczestniczyli uczniowie klas I-VI. Piątkowy koncert miał charakter charytatywny – po jasełkach odbyła się licytacja prac uczniowskich. Licytację poprowadził pan Krzysztof Mystek – prezes Parafialnego Zespołu Caritas. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup aparatu słuchowego dla ucznia naszej szkoły.

 

Koncert był uświetniony występami solistów z naszej szkoły: Angeliki Bień, Alicji Bień, Amandy Herman oraz Alicji Niedośpiał.
Ponadto wystąpił chór szkolny „Rybałci” pod batutą Aleksandry Stramy, zespół „Swojacy” oraz chór „Miriam”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Szczególne podziękowania należą się wszystkim ludziom dobrej woli, którzy postanowili wesprzeć szczytny cel zbiórki pieniędzy na aparat słuchowy dla naszej uczennicy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, na II Koncercie Noworocznym będzie równie dużo wspaniałych gości oraz dopisze równie przyjemna atmosfera.

WSTECZ