Ale szopki!

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez szopki. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. 10 grudnia pani Izabela Jokiel oraz pan Marian Kobzda – członkowie TPD z Radwanic, pomimo zimowej aury, wyruszyli z uczniowskimi cudami do Legnicy. Prace wykonało 5 uczniów: Edyta Kulig, Filip Stadnik, Rozalia Rzepka, Amanda Herman i Klaudia Dąbrowska. Okazało się, że trzy spośród nich zachwyciły jurorów. Edyta Kulig zdobyła I miejsce, Amanda Herman – III, a Klaudia Dąbrowska –  wyróżnienie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 20 grudnia. Prace można oglądać na wystawie w Legnicy.

Szkolny konkurs historyczny

17 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Historyczny zorganizowany     z okazji 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas IV-VI. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Izabela Jokiel. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 35 pytań. Wśród nich były również takie dotyczące dzieł poświęconych temu wydarzeniu – obrazowi Jana Matejki, powieści Henryka Sienkiewicza czy filmowi Aleksandra Forda.

Bożonarodzeniowe warsztaty regionalne

W naszej szkole już od kilku lat funkcjonuje Izba Regionalna, a dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat regionu – jego historii, tradycjach, dniu dzisiejszym – podczas zajęć koła regionalnego. Tradycyjnie przed świętami odbywają się spotkania warsztatowe, na które zapraszamy miejscowych artystów.

15 grudnia gościły u nas panie: Wioletta Rzepka i Beata Raś. Pani Wioletta uczyła dzieci wykonywania bożonarodzeniowych wianków, a pani Beata ozdób choinkowych z … makaronu.

16 grudnia swoje artystyczne tajemnice zdradziły nam panie: Grażyna Musiał, Dorota Kubicka oraz Aneta Steciąg. Pod okiem pani Grażyny młodzi regionaliści wykonywali z bibuły gałązki choinkowe oraz anioły z masy solnej. Pani Dorota, tych bardziej wytrwałych, zapoznała ze sztuką wyszywania. Pani Aneta wykonywała z dziećmi bombki techniką decoupage.

Prace, które powstały podczas zajęć zostaną zaprezentowane na świątecznej wystawie.

Potrafimy pięknie mówić

15 grudnia laureaci szkolnego etapu konkursu krasomówczego „Potrafię pięknie mówić” – Antonina Niemczyk i Nikodem Bogoń z grupy 0 b – wzięli udział w zmaganiach na szczeblu powiatowym. Organizatorem konkursu był Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. Etap powiatowy odbył się w Przedszkolu nr 3 w Polkowicach. Wzięły w nim udział dzieci przedszkolne w wieku od 3 do 6 lat z przedszkoli i oddziałów zerowych powiatu polkowickiego. Nasi reprezentanci startowali w kategorii 5-6-latków. Oboje recytowali wiersze Jana Brzechwy – Tosia „Żuk”, a Nikodem „Pomidor”. Nikodem Bogoń znalazł się wśród laureatów zajmując II miejsce. Mamy nadzieję, że to dopiero początek sukcesów naszych małych recytatorów.

Adwent to oczekiwanie…

Adwent to oczekiwanie. Adwent to przyjście.
Kolejny raz w życiu wchodzisz w ten szczególny czas.
Na kogo czekasz? Kto ma przybyć?
Bóg na nowo chce wejść do twojego życia.
Po to, by cię przekonać, że żyje i działa.
Po to, by ci objawić swoją chwałę. Po to, by objawić swoją moc…


W dniach 8 – 9 grudnia 2010 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rekolekcjach Szkolnych, które głoszone były przez ks. Adama Żygadło.
Uczniowie wysłuchali nauk rekolekcyjnych oraz brali udział w naukach śpiewu.

Święto Patrona Szkoły!

Dnia 7 grudnia 2010 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.
W tym dniu odbyła się audycja radiowa, a uczniowie klas IV-VI brali udział w konkursach dotyczących naszego Patrona Mariana Falskiego.

Odbyło się 5 konkurencji:
– wiedza o Marianie Falskim,
– laurka dla Patrona,
– portret Mariana Falskiego,
– makieta naszej szkoły,
– bohater elementarza Falskiego.

Zwycięzcy – uczniowie klasy IV B otrzymali nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców w wysokości 100 zł.Pasowanie uczniów klasy I

7 grudnia 2010 roku pod hasłem „W Krainie Wiedzy” w obecności zaproszonych gości, uczniów i rodziców, uczniowie klasy pierwszej przyjęci zostali do grona braci uczniowskiej.

Pasowania na uczniów klasy pierwszej dokonała pani dyrektor Bogusława Niemasz, natomiast nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła przewodnicząca Rady – p. Wioletta Cholewa.

Święty Mikołaj w szkole

Dnia 2 grudnia do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zawitał św. Mikołaj. Odwiedził on radwanickich przedszkolaków i uczniów o kilka dni wcześniej z uwagi na długą listę oczekujących go dzieci, a grzecznych dzieci jest całkiem sporo.

Św. Mikołaj przyjechał z Laponii i obdarował wszystkich paczkami pełnymi słodkich niespodzianek. Dzieci w zamian wręczyły mu pięknie wypracowane laurki, dodatkowo recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Mikołaj został w szkole bardzo ciepło przyjęty. W nagrodę za piękną postawę zaprosił dzieci do wspólnego obejrzenia przedstawienia pt. „Co się stało z Zaczarowanym Lasem?”. Dzieciakom najbardziej podobała się postać Wilka, który próbował być zły, ale straszenie dzieci nie wychodziło mu. W istocie okazał się dobry. Śpiewał i grał na harmonijce ustnej bluesa. Cała sala wtórowała z wielkim zaangażowaniem Wilkowi w tych wokalnych działaniach.
Wszyscy przeżyli moc wrażeń, wiele miłych chwil i na pewno na długo ten dzień zostanie im w pamięci.

Potrafią pięknie mówić…

W dniu 29 listopada odbyły się szkolne eliminacje konkursu krasomówczego „Przedszkolacy potrafią pięknie mówić„.

W konkursie wzięło udział aż siedemnaścioro dzieci z przedszkola. Do etapu powiatowego jury wytypowało dwójkę dzieci: Antoninę Niemczyk oraz Nikodema Bogonia.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim dzieciom uczestniczącym w konkursie tego, że potrafią pięknie mówić.

WSTECZ