Zimowy wypad w miasto Radwanice:)

Grupa „Żabki” odkąd uczęszcza do przedszkola w Radwanicach bardzo chętnie spaceruje po naszej miejscowości. Dzieciaczki poznają okolice przedszkola, dotleniają się, trenują umiejętność chodzenia w parze.

Dnia 11.02 ponownie wybraliśmy się na spacer znaną nam trasą w okolice Urzędu Gminy Radwanice. A tam czekała na nas niespodzianka
Obdarowani zostaliśmy kolorowymi balonikami z logo Gminy Radwanice, oraz fantastycznymi uśmiechami osób pracujących w urzędzie. Żabki za prezenty podziękowały i obiecały nadal spacerować i poznawać okolice Radwanic. 😀

Zapisy do Przedszkola Publicznego w Radwanicach

Uwaga!

Trwają zapisy do Publicznego Przedszkola w Radwanicach. Zachęcamy rodziców do zapisu dzieci. Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz składania dokumentów do przedszkola określa Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 0050.17.2021 Wójta Gminy Radwanice z dnia 4 lutego 2021 r. Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na kolejny rok szkolny 2021/2022 zostaną rozdane dzieciom w przedszkolu przez wychowawcę grupy.
Karta zgłoszenia dziecka do Przedszkola, które jeszcze nie uczęszcza do placówki do pobrania w zakładce http://www.zsp.radwanice.pl/?page_id=7156 lub w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach, ul. Tenisowa 1.

Akcja – „Podaruj zwierzakom serce”

nia 21.01.2021 do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie dostarczone zostały dary, zebrane przez dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach. Dzięki hojności rodziców i ich pociech, udało się zebrać sporą ilość pożywienia. Przynoszone były suche karmy, koce, ręczniki, puszki z mokrą karmą oraz przeróżne przysmaki dla czworonogów. Przedszkolną delegację powitał pracownik schroniska, który, podziękował za pomoc i opowiedział o strukturze i zasadach funkcjonowania. Obecnie pod opieką schroniska przebywa 37 psów i około 60 kotów, zatem potrzeby są ogromne. Bardzo dziękuję rodzicom, dzieciom oraz wychowawcom za odzew, chęć dzielenia się dobrem i tak liczne zaangażowanie się w akcję pomocy bezdomnym zwierzętom.

Z wyrazami szacunku i podziękowania koordynator akcji
Agnieszka Gąsiorowska : )

Spotkanie z Mikołajem w radwanickim przedszkolu

6 grudnia to dla milusińskich szczególna data, niezapomniana przynajmniej przez cały rok, a może przez całe życie. Nawet dorośli nie przyznając się wierzą w św. Mikołaja i oczekują prezentu pod poduszką. W Publicznym Przedszkolu w Radwanicach dzieci napisały lub narysowały z nauczycielami listy do Mikołaja. Czy te marzenia się spełniły? Mogły się przekonać w dniu jego wizyty. Nawet trudna sytuacja epidemiczna zagrożenia koronawirusem nie przeszkodziła w obchodzeniu tej tradycji.

Przedszkolaki ubrane na czerwono, w mikołajkowych czapkach wyczekiwały w nastroju świątecznym w blasku choinek w salach. Recytowały wierszyk „Drogi Mikołaju, co przychodzisz prosto z raju i dla dzieci gwiazdkę masz, powiedz, co mi dzisiaj dasz?”. To szczególnie 3 – latki pierwszy raz w przedszkolu wypatrywały z wielkim poruszeniem odwiedzin gościa z dalekiego kraju z Laponii.

Ile radości, uśmiechów na buźkach było, kiedy nagle zapukali do drzwi z dzwoneczkiem – w siwej brodzie, w czerwonym płaszczu Mikołaj i pani Mikołajkowa z wielkim workiem prezentów. Każda grupa zaprezentowała taniec z Mikołajem i zrobiła sobie zdjęcie.

To był początek atrakcji. Poszczególne grupy: „Smerfiki”, „Rybki”, „Żabki”, „Jeżyki”, „Pszczółki”, „Skrzaty” i „Sówki” z wychowawcami śpiewały piosenkę o Mikołaju. A w holu przedszkolaki zobaczyły kolejną niespodziankę – Mikołaja dmuchanego.

Czekamy na kolejną wizytę Św. Mikołaja za rok…

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie Dnia Mikołajek – przygotowanie niespodzianek i dmuchanego Mikołaja  – pani Elizie Jasic, pani Dorocie Żydziak, pani Karolinie Kałużyńskiej – Buczek, pani Paulinie Kubickiej oraz za pomoc – pani Annie Cymbalak i pani Krystynie Dąbrowskiej.   

 

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM W GMINIE RADWANICE”

 

 

 

 

Miesiąc listopad to czas zadumy i lekcji patriotyzmu zarówno dla przedszkolaków jak i uczniów. Z  okazji 102 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się Gminny Konkurs Plastyczny „Jesteśmy Polką i Polakiem w Gminie Radwanice” dla uczniów klas I – III oraz dzieci w wieku 3 – 6 lat z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach oraz Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Buczynie, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” oraz Publiczne Przedszkole w Radwanicach. Cieszymy się, że mali patrioci ukazują tak pięknie Gminę Radwanice w różnych technikach plastycznych. Dziękujemy rodzicom za krzewienie zamiłowania do środowiska lokalnego i patriotyzmu wśród swoich pociech.

 Laureatami konkursu zostali:

Przedszkole

W kategorii 3 latków:

I miejsce – Zuzanna Adamczyk, grupa „Rybki”

II miejsce – Gabriela Remiszewska, grupa „Smerfiki”

III miejsce – Natan Zakrzewski, grupa „Rybki”

Wyróżnienie – Maja Mikołajewicz, grupa „Rybki”

 

W kategorii 4 latków:

I miejsce – Aleks Olewnik, grupa „Rybki”

II miejsce – Agata Matczak, grupa „Żabki”

III miejsce – Daniel Dyka, grupa „Pszczółki”

Wyróżnienie – Jan Żyta, grupa „Pszczółki”

Wyróżnienie – Kamila Krawczyk, grupa „Rybki”

Wyróżnienie- Aleksandra Kulczyk, grupa „Żabki”

Wyróżnienie – Lena Sobera, grupa „Rybki”

 

W kategorii 5 latków:

I miejsce – Jagoda Żyta,

I miejsce – Ada Husar,

 

W kategorii 6 latków:

I miejsce – Iga Skrok, grupa „Sówki”

II miejsce – Nina Olewnik, grupa „Sówki”

III miejsce – Julia Błaszak, grupa ”0”

Wyróżnienie – Nela Bajda, grupa „Sówki”

Wyróżnienie – Martyna Mikołajewicz, grupa „Sówki”

Wyróżnienie – Hanna Bendyk, grupa „Sówki”

Wyróżnienie – Gabriela Hofmańska, grupa „Sówki”

Wyróżnienie – Adam Zakrzewski, grupa „Sówki”

 

Klasy I – III

 

W kategorii klas I:

I miejsce – Lena Górkiewicz, klasa I b

II miejsce – Hanna Banaszak, klasa I b

III miejsce – Oliwier Szozda, klasa I b

Wyróżnienie – Paulin Ciciła, klasa I a

Wyróżnienie – Adrian Kujawski, klasa I b

Wyróżnienie – Viktoria Herman, klasa I b

Wyróżnienie –Wojciech Sieradzki, klasa I b

Wyróżnienie – Jagoda Kędzierska – klasa I b

Wyróżnienie – Kacper Ciosek, klasa I b

 

W kategorii klas II:

I miejsce – Maja Chodorowska – klasa II a

II miejsce – Dawid Kołodziej, klasa II b

III miejsce – Michalina Bienia, klasa II b

Wyróżnienie – Bartosz Turkiewicz, klasa II a

 

W kategorii klas III:

I miejsce – Jakub Stadther, klasa III b

II miejsce – Tymon Szozda, klasa III b

III miejsce – Natalia Mikołajewicz, klasa III a

 

Uczestnicy konkursu otrzymują nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” i Urząd Gminy w Radwanicach. Dziękujemy serdecznie panu Wójtowi Pawłowi Piwko za wsparcie finansowe konkursu.

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !

Nagrody i dyplomy do odbioru w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach od 15 grudnia 2020 r. Dzieci, które nie zajęły miejsc w danej kategorii otrzymują również dyplomy i nagrody pocieszenia.

 

Historyczny, plastyczno-literacki konkurs dla dzieci i młodzieży „(Nie)zatarte tropy. Zwierzęta w opowieściach rodzinnych i historii Polski”.

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu ogłasza historyczny, plastyczno-literacki konkurs dla dzieci i młodzieży „(Nie)zatarte tropy. Zwierzęta w opowieściach rodzinnych i historii Polski”.

Tematem prac mają być zwierzęta – bohaterowie wydarzeń historycznych, które zapisały się bądź to w pamięci zbiorowej Polaków o XX wieku, bądź też w rodzinnych przekazach uczestników konkursu. Organizatorzy chcieliby skłonić uczniów do przeprowadzenia swego rodzaju śledztw, przepytania rodziców i dziadków, przewertowania książek, przeszukania Internetu. Wszystko to, aby wydobyć na światło dzienne mniej i bardziej znane, a niekiedy zupełnie zapomniane opowieści o godnych pamiętania psach, koniach, niedźwiedziach albo słoniach. Bohaterami prac mogą być także słynne, wielokrotnie opisywane zwierzęta, których dzieje zainteresują i zainspirują uczestników.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku 8–18 lat. Atrakcyjne nagrody (sprzęt elektroniczny, gry planszowe, książki i materiały edukacyjne IPN) będą przyznawane w 4 grupach wiekowych: 8–9, 10–12, 13–15 i 16–18 lat.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować:

1) pracę plastyczną (format A4 lub A3, dowolna niekomputerowa technika);

2) wypowiedź pisemną (np. kartka z pamiętnika, krótki reportaż, opowiadanie, rozprawka, sprawozdanie, wywiad ze świadkiem historii),

poświęcone zwierzęciu – bohaterowi wydarzeń historycznych.

Na prace konkursowe (koniecznie opatrzone informacją „Konkurs »(Nie)zatarte tropy«”) w formie elektronicznej lub materialnej czekamy do 10 grudnia 2020 roku. Wyniki będą opublikowane 17 grudnia. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w regulaminie konkursu, który zamieszczamy poniżej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu (Nie)zatarte tropy

WSTECZ