KONKURSY PATRIOTYCZNE Z NAGRODAMI

W związku z ograniczeniem bezpośrednim działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pragniemy utrzymać kontakt z naszymi podopiecznymi: dziećmi, młodzieżą, młodzieżowymi wolontariuszami – ogłaszając konkurs z nagrodami. Ze względu na miesiąc listopad, kiedy przypada szczególne święto dla Polaków – ich tematyką związana jest z popularyzacją wychowania patriotycznego będącego jednym z celów statutowych TPD.
Konkurs przeznacza się dla 2 grup wiekowych:
– dzieci od 7 lat – 11 lat
– dzieci i młodzież od 12 lat do 18 lat z terenu województwa dolnośląskiego.
Wypełniony logogryf (krzyżówkę) należy przesłać nasz adres e-mail: konkurs.tpdlegnica@gmail.com lub pocztą na adres Dolnośląski Oddział Regionalny TPD z/s w Legnicy , Aleja Orła Białego 2, 59-220 Legnica, tel. 76 724 51 09 do dnia 10 listopada 2020 r. podając następujące dane: imię i nazwisko, wiek, nazwa szkoły, adres, telefon lub adres e-mail.
Wśród prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy do 10 nagród w każdej grupie wiekowej a listę z nagrodzonymi osobami ogłosimy do 15 listopada.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach!!!

PRZEDSZKOLAKI W ODBLASKACH!

Miesiąc wrzesień w przedszkolu to zapoznanie dzieci z panią, z nowym środowiskiem zarówno w budynku – w sali, w stołówce, na korytarzu, w szatni jak i w ogrodzie przedszkolnym i w pobliżu przedszkola. Ten rok w czasie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem to sprawdzian dla nauczycieli i przedszkolaków z cierpliwego oczekiwania na swoją kolej na wyznaczonym miejscu na placu zabaw, a dla rodziców – wyczekiwania na wejście dziecka do przedszkola. Zachowanie procedur bezpieczeństwa jest więc dla wszystkich tak samo ważne.

Te pierwsze kroki, które stawiają maluchy są jeszcze niepewne i niekiedy trudne dla nich. To wychowawca jest pierwszym, który prowadzi przez te ścieżki. W każdej grupie przedszkolnej zapoznają się one z prawidłowym zachowaniem na jezdni, na placu zabaw i oczywiście w sali. Uświadamianie na temat znaczenia poprawy widoczności na drodze powinniśmy zacząć właśnie od najmłodszych uczestników ruchu drogowego.   W naszym przedszkolu dzieci obowiązkowo ubierają kamizelki odblaskowe na spacer i na wycieczki wyjeżdżając poza Radwanice.

 Grupa „Rybki” dzięki pani Iwonie poznała zasady ruchu drogowego wychodząc na skrzyżowanie i idąc równiutko przy boku przyjaciela Dinusia z pomocą wiersza:

 „Zwracaj uwagę na znaki drogowe.
I noś zawsze naklejki i kamizelki odblaskowe.
Naucz się zasad ruchu drogowego
I pilnuj bezpieczeństwa swojego.
Chodź zawsze po chodniku lub poboczem drogi,
a nie zaznasz żadnej trwogi.
Przechodząc przez pasy spoglądaj uważnie.
Patrz w prawo i w lewo, bo to bardzo ważne.”

 

Zachęcamy Was Drodzy Rodzice do zakupywania odblaskowych rzeczy – kamizelek, breloczków, plecaków, bluzek, opasek, kurtek itp., abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie na drodze.

 

Wyniki konkursu plastycznego – „Moje wymarzone Przedszkole”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

 Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Moje wymarzone Przedszkole” został rozstrzygnięty. Do organizatora konkursu wpłynęło 38  prac. W wyniku losowania (film poniżej) nagrodę główną w postaci łyżworolek otrzymuje : Anna Zalas ! Serdecznie zapraszamy po odbiór nagrody. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplom wraz z małym upominkiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Gratulujemy zwyciężczyni ! A wszystkich przedszkolaków zachęcamy o wzięcia udziału w kolejnych konkurach.

LOSOWANIE

Magdalena Remiszewska

Poszukiwacze Szczęścia – Gra terenowa – Zapraszamy do zapisów

Zapraszamy serdecznie wszystkie rodziny z gminy Radwanice.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem poniżej a rodziny zainteresowane udziałem do pobrania linków 2 i 3 w celu  zgłoszenia kandydatury i akceptacji warunków przetwarzania danych

 

1. Regulamin – Poszukiwacze szczęścia

2. Karta zgłoszenia

3. Zgoda na przetwarzanie danych

Dziękuję i pozdrawiam
Marta Tarkowska

PRZEDSZKOLE – Procedury w roku szkolnym 2020/2021 w związku z COVID-19

– – – UWAGA – – –

W związku z pandemią koronawirusa COVID-19 w roku szkolnym 2020/2021 obowiązywać będą do odwołania bardziej zaostrzone procedury.

Poniżej znajdują się załączniki do ich bardziej szczegółowego opisu.

Prosimy rodziców i opiekunów do zapoznania się z nimi, a następnie  pobranie i podpisanie oświadczenia potwierdzającego ich akceptację

i dostarczenie do placówki przedszkola.

 

00. INFORMACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2020-2021

01. PROCEDURA POSTĘPOWANIA

02. PROCEDURA ORGANIZACJI BEZPIECZNEGO POBYTU

03. PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECKA

04. PROCEDURA WYJŚĆ NA ZEWNĄTRZ

05. PROCEDURA ŻYWIENIA DZIECI W PRZEDSZKOLU

06. PROCEDURY ZAPEWNIANIA BEZPIECZEŃSTWA W PRZEDSZKOLU

07. OŚWIADCZENIA RODZICA, OPIEKUNA

WSTECZ