…Szalały „Żabki” w Szalejkowie… :)

Dnia 27 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Żabki” wraz z rodzicami integrowały się w sali zabaw „Szalejkowo” w Polkowicach. Radości było co niemiara. Maluchy chętnie korzystały z atrakcji zapewnionych przez salę zabaw. Skakały na trampolinach, zjeżdżały na zjeżdżalniach, bawiły się w basenie z kuleczkami, gotowały pyszności w kąciku kuchennym, miały też okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne i wokalne. Po szaleństwach był także czas na małe co nieco 🙂 Wszystko to działo się pod czujnym okiem rodziców oraz P. Natalii- wychowawcy grupy. Serdecznie polecamy takie atrakcje, paniom z sali zabaw „Szalejkowo” dziękujemy za miłą obsługę i zapewniamy, że jeszcze nie raz je odwiedzimy 🙂

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W RADWANICACH „PODARUJ SERCE W SŁODKIM CIEŚCIE”

W dniach 16 – 17 grudnia 2019 r. w godzinach 13.00 – 16.00 w  przedszkolu Stowarzyszenie „Bliżej Siebie” działające przy Zespole Szkolno –Przedszkolnym prowadzi akcję, aby zdobyć pieniądze na rehabilitację Weroniki Bisikierskiej-  uczennicy klasy I. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona również na działalność stowarzyszenia – bal karnawałowy dla dzieci z gminy Radwanice, wycieczki, konkursy itp. Ideą organizacji jest wspieranie realizacji zadań przedszkola, szkoły i integracja w środowisku lokalnym.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE RODZICÓW, DZIADKÓW, DZIECI I NAUCZYCIELI NA KIERMASZ!

Od 16 grudnia 2019 można też kupić na stoisku świątecznym w przedszkolu wykonane przez członków Stowarzyszenia „Bliżej Siebie” stroiki, ozdoby, świeczniki itp.

ZAPRASZAMY!

PRZEDSZKOLAKI RECYTOWAŁY WIERSZE O MIKOŁAJU NA XVIII MIKOŁAJKOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM W GRĘBOCICACH

6 grudnia już nadchodzi, a przedszkolaki, żeby umocnić wiarę w Św. Mikołaja, otrzymać prezenty są bardzo grzeczni i czekają na niego cały rok! Niektórzy z nich uczą się wierszy na ich temat. Zwycięzcy Przedszkolnego Mikołajkowego Konkursu Recytatorskiego w kategorii 4-5-6 latków reprezentowali naszą placówkę w dniu 5 grudnia 2019 w Grębocicach w Gminnym Ośrodku Kultury. Konkurs zgromadził wiele dzieci z różnych przedszkoli: Gaworzyc, Przedmościa, Polkowic, Grębocic i Radwanic.

Nasze maluchy miały wsparcie ze strony rodziców i pani Iwony, którzy im kibicowali.  Na powitanie usłyszały piosenkę „Jedzie Mikołaj” w wykonaniu dzieci z przedszkola z Grębocic. Już sama sceneria czterech wielkich czapek mikołajkowych oraz elementy strojów ubrania uczestników konkursu wprowadzała wszystkich w przeddzień świąteczny spotkania z siwym staruszkiem z workiem prezentów.

Z Publicznego Przedszkola z Radwanic w kategorii 4 latków recytował wiersz „Mikołaj” Kacper Dziedzic z grupy Jeżyki, której wychowawcą jest pani Małgorzata Majewska.

Wśród 5 – latków wiersz R. Lasoty „Kłopoty Mikołaja” mówiła Antonina Wrońska z grupy „Skrzaty”, której wychowawcą jest pani Agnieszka Gąsiorowska. Z 6 latków  recytowała wiersz „Mikołajki” D. Gellner Lena Górkiewicz z grupy „Słoneczka”, której wychowawcą jest pani Iwona Derkacz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Kiedy dzieci czekały na wyniki, to Panie Mikołajki zaprosiły do zabaw tanecznych, Quizu o Mikołaju. Nadszedł moment wyczekiwany – I miejsce z naszego przedszkola zdobyła Antonina Wrońska.

 

Gratulujemy Kacprowi, Lence i Tosi, która wyrecytowała I nagrodę.

WYNIKI PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ I STROIK BOŻONARODZENIOWY

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w Publicznym Przedszkolu w Radwanicach odbył się Przedszkolny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę i Stroik Bożonarodzeniowy organizowany przez Oddział TPD w  Radwanicach i koordynowany przez Izabelę Jokiel. Wszyscy nagrodzeni biorą udział w XXIX Regionalnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę i Stroik Bożonarodzeniowy organizowany przez TPD w  Legnicy.

W Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową laureatami zostali:

I miejsce
Karolina Kejna, lat 5, grupa Skrzaty
Lena Górkiewicz, lat 6, grupa Słoneczka

II miejsce
Marek Romanowicz, lat 5, grupa Skrzaty
Natalia Sip, lat 6, grupa Gwiazdeczki

III miejsce
Alicja Ciosek, lat 6, grupa Gwiazdeczki

W Konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy zwyciężyli:

I miejsce
Hanna Banaszak, lat 6, grupa Słoneczka

II miejsce
Anna Zalas, lat 5, grupa Motylki
Aleksandra Miklarz, lat 6, grupa Gwiazdeczki

III miejsce
Lena Górkiewicz, lat 6, grupa Słoneczka

Gratulujemy zwycięzcom. Życzymy dalszych sukcesów!

„JESTEM ŚLIMACZKIEM”

 

Wychowankowie przedszkola, z grupy „Skrzaty”, przyłączyli się do Akcji #jestemślimaczkiem mającej na celu zwiększenie świadomości i pogłębienie wiedzy na temat problemów ze słuchem. Dzieci wspólnie obejrzały film pokazujący jak działa ludzkie ucho, rozpoznawali dźwięki z najbliższego otoczenia, odczytywali mowę z ust, a także projektowali aparaty słuchowe, aby były kolorowe i żeby dzieci, które muszą je nosić mogły się nimi chwalić, a nie wstydzić.

 

 

 

Dyskoteka Andrzejkowa

W naszej szkole kultywujemy dobre zwyczaje, w tym zabawy i dyskoteki okolicznościowe. W ciągu roku zaplanowane są 3 takie imprezy.  Jedna właśnie za nami. W czwartek 28 listopada miała miejsce zabawa andrzejkowa na rzecz akcji o charakterze charytatywnym. Samorząd Szkolny wpadł na pomysł zbiórki środków na wsparcie naszej młodszej koleżanki ze szkoły.  Wcześniej zostały  przygotowane własnoręcznie poduszeczki, w kształcie serduszek, które można było zakupić na ten szczytny cel. Plan został zrealizowany, spodziewaliśmy się zaangażowania wszystkich, ale zaskoczyła nas hojność z jaką uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wsparli akcję. Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do uśmiechu Weroniki.

Tego wieczoru szkoła była odmieniona. Były kolorowe światła, dekoracje, balony, miły poczęstunek przygotowany przez uczniów, pod czujnym okiem wychowawców. Były pyszne słodkości i pizza,  zdrowe owoce i mniej zdrowa fontanna z czekoladą, ale za to jaka efektowna.

Tym razem przy sprzęcie, jako DJ, debiutowała Laura Maciejewska i szybko się okazało, że świetnie sprawdza się w tej roli. Grała takie utwory, które wyciągały na parkiet nawet tych opornych. Okazało się, że zajęcia taneczne prowadzone w naszej szkole przynoszą rezultaty, więc tańczyć każdy może… i robi to świetnie, bo w swoim, niepowtarzalnym stylu.

Już z niecierpliwością czekamy na następną udaną zabawę.

 

Zapraszamy do naszej galerii!
📸

 

SZKOLNY ETAP KONKURSU POWIATOWEGO „ ŻYJ BEZPIECZNIE”

06 listopada odbyły się szkolne eliminacje II powiatowego konkursu wiedzy BHP w rolnictwie, zasad ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej” Żyj bezpiecznie” dla klas IV-V. Organizatorem konkursu jest KRUS OR we Wrocławiu oraz Państwowa Inspekcja Pracy w Legnicy.
Do I etapu szkolnego – części teoretycznej przystąpili uczniowie klas IV i V . Nad poprawnością konkursu czuwała komisja w składzie:
Anna Jankowska– przewodnicząca
Beata Orator– członek
Kazimierz Laskowski – członek.
Podczas eliminacji szkolnych wyłoniono dwuosobową drużynę w składzie Błażej Fudali , Miłosz Burzyński , która będzie reprezentowała naszą szkołę podczas II etapu powiatowego –( część praktyczna) w Starostwie Powiatowym w Polkowicach .

Życzymy powodzenia!

AKCJA „KASZTANOBRANIE” ZAKOŃCZONA

W październiku ogłosiliśmy w klasach I-III konkurs „Kasztanobranie”. Uczniowie z całymi rodzinami aktywnie uczestniczyli w ogłoszonej zbiórce. Zbieranie kasztanów było pretekstem do wspólnych wypadów na łono natury. Liczba kasztanów powiększała się z dnia na dzień. Dzieci z uśmiechem na twarzy przekładały kasztany z worka do worka. Po miesiącu wytężonej pracy podliczyliśmy kilogramy. Zebraliśmy wspólnie 1205 kg kasztanów!!!
Akcja „ Kasztanobranie” nie tylko pokazała uczniom sposoby wykorzystania darów natury przez człowieka , ale również zachęcała do wspólnej pracy na rzecz klasy i zdrowej rywalizacji międzyklasowej oraz uczyła zaradności.
Rekordzistą okazała się klasa I a, której wychowawcą jest p. B Orator- dzieci nazbierały 426 kg kasztanów. Drugie miejsce zajęła klasa III b, której wychowawcą jest p. Izabela Jokiel( 266 kg kasztanów) a trzecie miejsce przypadło klasie I b, której wychowawcą jest p. Dorota Głodowicz (184 kg). Następne miejsca zajęły klasy: II a z wychowawcą p. Wioletą Magdziak-(167kg) , II b wych. p. Dorota Maksymczak- (82 kg) i II a wych. p. Martą Tarkowską -(80 kg )
Po zakończeniu zbiórki owoce zostały odebrane przez firmę „Pharmeko”, która zajmuje się skupem i przetwarzaniem owoców kasztanowca dla firm farmaceutycznych.
Zadanie na kolejny rok – pobić tegoroczny rekord! Była to nie tylko świetna zabawa, ale możliwość pozyskania środków na rzecz klasy. Liczymy na Wasze wsparcie w przyszłym roku!
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i zaangażowanie!
Koordynator
Beata Orator

WSTECZ