SZKOLNY ETAP KONKURSU POWIATOWEGO „ ŻYJ BEZPIECZNIE”

06 listopada odbyły się szkolne eliminacje II powiatowego konkursu wiedzy BHP w rolnictwie, zasad ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej” Żyj bezpiecznie” dla klas IV-V. Organizatorem konkursu jest KRUS OR we Wrocławiu oraz Państwowa Inspekcja Pracy w Legnicy.
Do I etapu szkolnego – części teoretycznej przystąpili uczniowie klas IV i V . Nad poprawnością konkursu czuwała komisja w składzie:
Anna Jankowska– przewodnicząca
Beata Orator– członek
Kazimierz Laskowski – członek.
Podczas eliminacji szkolnych wyłoniono dwuosobową drużynę w składzie Błażej Fudali , Miłosz Burzyński , która będzie reprezentowała naszą szkołę podczas II etapu powiatowego –( część praktyczna) w Starostwie Powiatowym w Polkowicach .

Życzymy powodzenia!

AKCJA „KASZTANOBRANIE” ZAKOŃCZONA

W październiku ogłosiliśmy w klasach I-III konkurs „Kasztanobranie”. Uczniowie z całymi rodzinami aktywnie uczestniczyli w ogłoszonej zbiórce. Zbieranie kasztanów było pretekstem do wspólnych wypadów na łono natury. Liczba kasztanów powiększała się z dnia na dzień. Dzieci z uśmiechem na twarzy przekładały kasztany z worka do worka. Po miesiącu wytężonej pracy podliczyliśmy kilogramy. Zebraliśmy wspólnie 1205 kg kasztanów!!!
Akcja „ Kasztanobranie” nie tylko pokazała uczniom sposoby wykorzystania darów natury przez człowieka , ale również zachęcała do wspólnej pracy na rzecz klasy i zdrowej rywalizacji międzyklasowej oraz uczyła zaradności.
Rekordzistą okazała się klasa I a, której wychowawcą jest p. B Orator- dzieci nazbierały 426 kg kasztanów. Drugie miejsce zajęła klasa III b, której wychowawcą jest p. Izabela Jokiel( 266 kg kasztanów) a trzecie miejsce przypadło klasie I b, której wychowawcą jest p. Dorota Głodowicz (184 kg). Następne miejsca zajęły klasy: II a z wychowawcą p. Wioletą Magdziak-(167kg) , II b wych. p. Dorota Maksymczak- (82 kg) i II a wych. p. Martą Tarkowską -(80 kg )
Po zakończeniu zbiórki owoce zostały odebrane przez firmę „Pharmeko”, która zajmuje się skupem i przetwarzaniem owoców kasztanowca dla firm farmaceutycznych.
Zadanie na kolejny rok – pobić tegoroczny rekord! Była to nie tylko świetna zabawa, ale możliwość pozyskania środków na rzecz klasy. Liczymy na Wasze wsparcie w przyszłym roku!
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i zaangażowanie!
Koordynator
Beata Orator

Miśki, misie, misiaczki!!!

25 listopada w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o znanych misiach oraz misiowe bajeczki. Były też zagadki o misiach i rozkodowywanie obrazka misia. Na zakończenie wszyscy zajadali się ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka, czyli wafelkami z miodem. Miód i misiowe żelki ufundował dzieciom Oddział Gminny TPD w Radwanicach. Było wesoło i słodko.

Akcja „Podaruj Prezent na Święta Małym Pacjentom Przylądka Nadziei” zakończona!

Tegoroczna akcja „Podaruj Prezent na Święta Małym Pacjentom Przylądka Nadziei” dobiegła końca. Jej organizatorami był Oddział Gminny TPD w Radwanicach i Stowarzyszenie „Bliżej Siebie”, Akcja trwała w przedszkolu i szkole. Przyłączyło się do niej również Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” z Radwanic.

W ramach akcji udało się zebrać mnóstwo gier planszowych i zabawek, które przekazaliśmy do kliniki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.

Dziękujemy FitnessMania Studio z Głogowa za włączenie nas do akcji, p. Joannie za odbiór naszych darów, a p. Agacie za ich dostarczenie do adresatów.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Akcja „Razem dla Weroniki”

W dniach 26-28.11 w „małej szkole” odbyły się kolejne działania w ramach akcji „Razem dla Weroniki”. 26.11 został zorganizowany kiermasz przedmiotów, które wykonali wolontariusze podczas warsztatów. Była też czynna kawiarenka z domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców naszych uczniów. Przez kolejne dwa dzieci mogły nadal odwiedzać stoisko ze słodkościami.

Kiermasz i kawiarenkę prowadziły uczennice klas III. Zainteresowanie było ogromne. Dzięki tym przedsięwzięciom udało się zgromadzić środki na leczenie Weroniki z klasy I.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyłączenie się do akcji, nauczycielom za jej koordynowanie, a naszym uczniom za dokonanie zakupów i pomoc chorej koleżance.

Plastyczne warsztaty zimowe już za nami!

W listopadowe popołudnie uczniowie naszej szkoły spotkali się na warsztatach plastycznych. Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu, więc tematem przewodnim były ozdoby świąteczne. Wszyscy bardzo się zaangażowali w pracę i w mgnieniu oka powstawały piękne Mikołaje, lampiony oraz małe aniołki.
Stworzone przez dzieci prace z pewnością posłużą za idealną dekorację w nadchodzących wyjątkowych dniach. To już nasze kolejne wspólne spotkanie, które upłynęło w ciepłej i miłej atmosferze.

 

XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. ,,Moja Ojczyzna”

W dniach 20 i 22 listopada odbył się  w Gaworzycach XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt.,,Moja Ojczyzna” pod honorowym patronatem Starosty Polkowickiego. Miło nam zakomunikować, że odnieśliśmy w nim ogromny sukces! W kategorii klas IV-V – pierwsze miejsce zajął Tymoteusz ŻydziakHanna Kałużka została wyróżniona w kategorii klas V-VI. W najstarszej kategorii aż dwie nasze reprezentantki stanęły na podium. Miejsce pierwsze przyznano Zofii Kuroczyckiej, drugie – Marii Zawis. Wszystkim recytatorom i ich opiekunom składamy ogromne gratulacje!

Dzień Osób Niepełnosprawnych połączony z Dniem Wolontariusza

02 grudnia 2019r w naszej szkole będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych połączony z Dniem Wolontariusza.
W tym roku szczególną uwagę poświęcamy naszej koleżance Weronice Bisikierskiej, uczennicy klasy Ib

Już od 26.11 rozpoczną się zbiórki w budynkach szkół poprzez :
-Sprzedaż ciast podczas przerw w małej i dużej szkole
– Sprzedaż własnoręcznie robionych bałwanków, aniołków i świeczników w małej szkole
oraz
– Sprzedaż serduszek zrobionych przez naszych wolontariuszy podczas dyskoteki Andrzejkowej w najbliższy czwartek w budynku dużej szkoły.
Dochód w całości będzie przeznaczony na rehabilitację uczennicy.

Serdecznie zapraszamy również na uroczysty apel, który odbędzie się 02.12.2019r. o godzinie 10: 20 na Sali gimnastycznej.

WSTECZ