Zebranie z rodzicami

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Radwanicach informuje, że dnia 27 sierpnia 2019r. (wtorek)
o godzinie 17:30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkola w roku szkolnym 2019/2020.

 

Zebranie odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 14.

 

„Kredą po tablicy”

Przed nami wakacje, czas relaksu i wypoczynku. Mamy jednak nadzieję, że znajdziecie trochę czasu, aby przeczytać ostatni numer „Kredą po tablicy”zredagowany przez nasze grono w roku szkolnym 2018/2019. A zapewniamy, że naprawdę warto! Wraz z nami możecie raz jeszcze powrócić do wrażeń i emocji, które zapewniły nam szkolne wycieczki i imprezy, poznać malownicze zakątki okolicy, dowiedzieć się, jak aktywnie spędzać letnie dni czy zaplanować wakacje. Ale to nie wszystkie atrakcje, które czekają na Was na stronach najnowszego numeru. Zachęcamy do lektury!

Zapraszamy do lektury!

PREZENTACJE PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW ZESPOŁU SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO NA DNIACH GMINY RADWANICE!

29 czerwca 2019 r. w sobotnie popołudnie społeczność lokalna mogła spędzić wolny czas w miłej atmosferze w parku radwanickim. GOK w Radwanicach przy współpracy Urzędu Gminy i Sołectw poszczególnych wsi gminy zorganizowali artystyczno – sportowy dzień ze stoiskami bogatymi w produkty, rękodzieła, gwiazdami wieczoru – Cleo i Abba Cover  i pełen atrakcji dla dzieci. Pan Wójt Paweł Piwko oraz Pan Dyrektor GOK-u Bartosz Hejmej z panią Przewodniczącą Rady Gminy Ewą Flak powitali mieszkańców. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi z gminy Radwanice – przedszkolacy.

Grupa 4-5 latków „Słoneczka”, której wychowawcą jest pani Iwona Derkacz  zatańczyła taniec „Moja planeta”, przypominając o dbaniu o naszą planetę, że jest tak cenna, gdy wszyscy się o nią zatroszczymy, bo SOS – to Ziemia woła ludzi…,. Dziewczynki ubrane w ludowych wiankach i czerwonych spódnicach wyglądały olśniewająco. Dzieci poderwały szczególnie publiczność, kiedy poszły w tany szybkim krokiem w parach do piosenki „Płynie Wisła płynie”…

Dziewczynki i chłopcy z grupy 5 latków „Gwiazdeczki” przygotowani przez panią Magdalenę Remiszewską tańczyły „Wymarzoną” wprowadzając w zadumę, w świat marzeń. Dziewczynki do śmiechu aż do łez rozbawiły publiczność w kabaretowym widowisku,  grając role babć, ubranych w chustach i spódnicach w kwiaty z laseczkami do piosenki „Babuszki – staruszki”.

Pani Beata Orator ze swoimi wychowankami z grupy 6 latków „Sówki” pokazała taniec z lat 70 –tych do piosenki Karin Stanek „Jedziemy autostopem” zabierając widownię na wycieczkę autostopem z różnymi barwnymi rekwizytami – autami. W czarnych melonikach dzieci zaprezentowały także taniec z zasadami savoir – vivre z krzesłami.

Zespół Atut pod kierownictwem pani Anny Trochanowskiej, wyglądając bajkowo w czerwonych tiulowych spódnicach i białych bluzkach zatańczył trudny, zaskakujący układ do piosenki słynnej wokalistki, zdobywczyni I miejsca na Eurowizji Dziecięcej Roksany Węgiel „I Anyone I Want To Be”.

Nie zabrakło również Adrianny Mazur oraz Aleksandry Stemplewskiej – tegorocznej uczennicy III klasy gimnazjum. Swoje talenty gry na instrumentach zaprezentowali Hubert Stadnik oraz Julian Trochanowski. Przygotowana przez Pawłą i Sylwię Żytów Amelia Chodorowska  refleksyjnie śpiewała piosenkę Maryli Rodowicz „Łatwopalni”.

Oczywiście pięknym śpiewem uczennic urzekał jeszcze widownię chór „Rybałci”, dyrygowany przez panią Aleksandrę Stramę, który we Wrocławiu podczas Konkursu Chórów regionu dolnośląskiego wygrał Złote Pasmo! Wszyscy występujący otrzymali słodkie niespodzianki.

Dziękujemy artystom z przedszkola i szkoły biorącym udział w Dniach Gminy Radwanice. Życzymy im dalszych sukcesów.     

Zapraszamy do galerii!                         

🕺🏼Bal ósmoklasistów 

Dnia 13 czerwca 2019 roku, w auli szkolnej ZSP, uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej bawili się na balu ósmoklasistów🎉. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17:00 tradycyjnym staropolskim polonezem. Pani Marta Wiertelak perfekcyjnie przygotowała młodzież, toteż burza oklasków była zasłużoną nagrodą dla wykonawców. Gdy ucichły ostatnie nuty poloneza i wybrzmiały brawa, głos zabrał wychowawca klasy 8b, pan Kazimierz Laskowski, który po przywitaniu gościu, zaprosił wszystkich na część artystyczną🎭.
Następnie pod okiem pani Alicji Dosiak i pana Kazimierza Laskowskiego uczniowie zaprezentowali swoje show – przedstawienie sylwetek nauczycieli w formie kabaretu👌. Humorystyczne scenki z życia szkoły bardzo rozbawiły zaproszonych gości, a nasza młodzież wykazała się świetnym poczuciem humoru😃.
Niezwykłym momentem było wzruszające podziękowanie dla wychowawców, nauczycieli i dyrekcji szkoły, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom naszych ósmoklasistów. 😊Ten bal nie byłby tak wyjątkowy gdyby nie Państwa zaangażowanie i pomoc👏🏻.
Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Bogusława Niemasz, a także Wójt Gminy – pan Paweł Piwko.
Po przedstawieniu uczniowie wraz z wychowawcami ustawiali się do pamiątkowego zdjęcia z pierwszego prawdziwego balu w ich życiu📸. A po fotograficznej sesji był czas na poczęstunek🥗🎂, a później tańce i wspólną zabawę. Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił DJ, który wyśmienicie bawił młodzież i dorosłych tak, że każdy z uczestników balu czuł się gwiazdą parkietu. Było wesoło i radośnie😄.
O 23:00 nadeszła chwila pożegnania, wszyscy odtańczyli ostatni taniec, a potem wraz z rodzicami rozeszli się do domów.
I tak oto zakończył się pierwszy od wielu lat bal ósmoklasistów😊.

Spacer Gwiazdeczek po ścieżce przyrodniczej

10 czerwca 2019 roku dzieci z grupy Gwiazdeczki uczestniczyły w zajęciach
edukacyjnych w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci zgłębiały wiedzę podczas spaceru po przedszkolnej ścieżce przyrodniczej na temat różnych gatunków roślin i zwierząt. Wśród naszych ulubieńców znalazł się między innymi Zając szarak, Lis, Jeleń szlachetny czy Jeż europejski. W ramach aktywności plastycznej, Gwiazdeczki stworzyły wspólnie wielkoformatową pracę plastyczną, przedstawiającą krzew różany. Przepiękne pąki to odbicia rąk naszych Gwiazdek. Po obejrzeniu tego, co już rośnie w ogrodzie, nie mogło zabraknąć
i naszej aktywności ogrodniczej. Dzieci samodzielnie zasiały nasiona kwiatów, które za jakiś czas dołączą do naszych okazów. W tak ciepłym i słonecznym dniu Gwiazdeczki ćwiczyły również sprawność fizyczną w zabawie orientacyjno – porządkowej „Idzie lis!”.

SZKOLNY KONKURS LOGOPEDYCZNO-RECYTATORSKI ,,SPRAWNY JĘZYCZEK”

W czwartek, 30 maja 2018, w auli  naszej szkoły, odbył się pierwszy Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Sprawny Języczek”. W konkursie udział wzięli chętni uczniowie klas I-III.
Celem konkursu było budzenie zainteresowań literackich oraz propagowanie poprawnej wymowy. Uczniowie zaprezentowali wierszyki przepełnione trudnymi głoskami, ćwiczonymi podczas zajęć logopedycznych oraz w domu.
Występom towarzyszyło wiele emocji. Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do konkursu. Za włożoną pracę wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i niewielkie upominki.
A oto wyniki:
I miejsce- Aleksandra Maćkowiak kl. 1a
II miejsce- Katarzyna Szozda i Adrianna Mazur
III miejsce- Teodor Leitan
Wyróżnienie:
Tymoteusz Żydziak
Barbara Czerwińska
Maciej Jarosz
Hanna Pokora
WSTECZ