XVII Piknik Rodzinny pod hasłem „Dla Niepodległej”

Dnia 25.06.2019r. odbył się XVII Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i pracowników ZS-P w Radwanicach. Myślą przewodnią uroczystości było hasło: Piknik dla Niepodległej. Stanowił on zwieńczenie obchodów stulecia niepodległości w roku szkolnym 2018/2019. Piknik był doskonałą okazją do podsumowania działań szkoły i lokalnej społeczności. Podczas uroczystego otwarcia organizatorzy podkreślali, parafrazując słowa Romana Dmowskiego, że pomimo tego, że jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, łączy nas jeden cel. Celem tym jest Ojczyzna, dla której wszyscy żyjemy i pracujemy.

Tegoroczny piknik został połączony z  Galą Talentów. W trakcie uroczystości
p. Dyrektor Bogusława Niemasz wyróżniła uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę w wielu konkursach na terenie powiatu, regionu a nawet kraju, pokazując tym samym, jak szeroką gamę zdolności i umiejętności posiadają i cały czas doskonalą,
i rozwijają. Jak mawiał Paulo Cohelo talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Z piknikowej sceny płynęły zatem podziękowania i gratulację dla tych uczniów, którzy mieli tę odwagę by być najlepsi.

Galę Talentów uświetniły występy. Na scenie zaprezentował się szkolny zespół taneczny Atut, który do utworu Roksany Węgiel ,,sięgał tam, gdzie nie sięga wzrok”, „odkrywając przed publicznością nieznane lądy” taneczne. Grupy przedszkolne pięknie wyśpiewały definicje niepodległości i patriotyzmu. Występ finalny Adrianny Mazur był muzycznym podziękowaniem dla  wszystkich nagrodzonych oraz tych, którzy przyczynili się do sukcesów wychowanków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – rodziców i nauczycieli.

Kolory biało-czerwone zdominowały obszar pikniku. Organizatorzy, zaproszeni goście oraz dzieci i młodzież ubrani w narodowe barwy tworzyli żywą flagę dla Niepodległej. Wystawa plastyczna na szkolnych korytarzach podkreślała charakter uroczystości. Mogliśmy na niej znaleźć informacje na temat najważniejszych majowych wydarzeń historycznych. Nie zabrakło zatem plakatów i wzmianek o Konstytucji 3 Maja, Dniu Flagi czy 15-leciu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podczas pikniku zorganizowano różne konkurencje sportowych. Odbył się bieg
z flagą, skok z miejsca, przeciąganie liny. Zmaganiom międzyklasowym towarzyszył duch pozytywnej rywalizacji. Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

  • I – III   I miejsce klasa II a, II miejsce klasa IIb
  • IV       I miejsce klasa IVc, II miejsce klasa IVa
  • V       I miejsce klasa Va, II miejsce klasa Vb
  • VI      I miejsce klasa VIb, II miejsce klasa VIa

Najmłodsi ustawiali się w długich kolejkach do dmuchańców. Okrzykom radości nie było końca. Wyeksploatowane pokłady energii uczniowie mogli podładować na stoiskach z jedzeniem, gdzie królowały hot dogi, waty cukrowe, lody i spiralki ziemniaczane, czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej. Dorośli zaś mogli skorzystać z dobrodziejstwa Kawiarenki, z której cały dochód został przeznaczony na wsparcie akcji charytatywnej.

W trakcie pikniku odbył się turniej szachowy, którego celem była popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi. W turnieju wzięło udział  44 uczestników. Zawody były rozegrane w trzech kategoriach wiekowych. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Wyniki w poszczególnych kategoriach:

  • Kategoria kl. I-III

1 miejsce – Marcin Kejna kl.2a
2 miejsce – Natalia Krawiec kl.2a
3 miejsce – Szymon Tryler kl.2a

  • Kategoria kl. IV-Gim.

1 miejsce – Weronika Woźniak kl. III Gim
2 miejsce  – Kornel Lewandowski – kl. VIb
3 miejsce – Mateusz Ściernicki – kl. Vb

  • Kategoria – Rodzice

1 miejsce – Mikołaj Litwiniec
2 miejsce  – Stefan Tryler
3 miejsce – Waldemar Frątczak

Punktem finalnym programu była loteria fantowa, w której można było wygrać wiele cennych nagród pozyskanych dzięki hojności naszych sponsorów. Największe emocje wzbudziło losowane nagrody głównej- laptopa- ufundowanego przez Wójta naszej gminy. Na szczęście na miejscu byli strażacy, którzy swoim pokazem ugasili gorące nastroje.

XVII Piknik Rodzinny pod hasłem ,,Dla Niepodległej” odszedł już do historii, ale na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. A już za rok kolejna okazja do wspólnego aktywnego spędzania czasu. Mamy nadzieję, że znów dopiszą humory, pogoda, sponsorzy i  mieszkańcy naszej gminy.

 

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii!

Wyniki szkolnego etapu konkursu plastycznego „Moja Mała Ojczyzna”

Kl. I
I m. – Bartosz Pulkowski
II m. – Aleksandra Maćkowiak
Kl. II
I m. – Zofia Chalaba
II m. – Lena Krasicka
III m . – Aurelia Rachwalska, Hanna Bobela
Wyróżnienia: Alicja Kołodziej, Natalia Krawiec, Lena Kwoka,
Julia Leja, Szymon Tryler
Kl. III
I m. – Błażej Fudali
II m. – Tymoteusz Żydziak
III m. – Natalia Walacik
Wyróżnienia: Oskar Olszewski, Mateusz Smulski, Antoni Janas,
Kamil Skrzypczak
Kl. IV-VIII
I m. – Miłosz Wyrwa
II m. – Hubert Dąbrowski
III m. – Amelia Dąbrowaka, Zuzanna Jamrozik
Wyróżnienia: Natalia Głodowicz, Roksana Dąbrowska, Olga Płaskoń,
Daria Płaskoń, Wiktoria Stefan, Michał Worhacz

autor: Izabela Jokiel

Witaj Maj, piękny Maj!!!

07 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkolnych obchodach Święta Narodowego 3 Maja. Przez kilka dni każda z klas uczyła się wybranej piosenki. We wtorek dzieci przyszły do szkoły odświętnie ubrane. Uformowały radosny korowód i udały się pod Urząd Gminy w Radwanicach. Tutaj dzieci powitał wójt p. Paweł Piwko. Następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali pieśń „Mazurek 3 Maja”. Potem każda z klas zaprezentowała przygotowaną piosenkę. I tak: kl. I – „Jesteśmy Polką i Polakiem”, kl. II – „Płynie Wisła, płynie”, a kl. III – „Jak długo w sercach naszych”. Na zakończenie spotkania dzieci odpowiedziały na pytania p. wójta zadane słowami wiersza „Katechizm polskiego dziecka”. Gospodarz Urzędu Gminy podziękował dzieciom za odwiedziny i wręczył słodki poczęstunek.
Kolejnym punktem dnia był spacer pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Tutaj dzieci dowiedziały się, że pomnik został ufundowany w 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i jest hołdem oddanym temu wielkiemu Polakowi przez mieszkańców gminy Radwanice.
Po powrocie do szkoły uczniowie spotkali się w auli, gdzie wysłuchali opowiadania p. Izabeli Jokiel o wydarzeniach z 3 maja 1791 r. oraz obejrzeli prezentację multimedialną „Polskie symbole narodowe”.

 

 

 

 

 

 

autor: Izabela Jokiel

XIII Finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Znam historię polskich symboli narodowych”

19 marca uczniowie klas VII SP w Radwanicach Kinga Rusinko i Szymon Kęska wzięli udział w XIII Finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Znam historię polskich symboli narodowych”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 93 we Wrocławiu im. Tradycji Orła Białego, a Patronat nad nim objął Dolnośląski Kurator Oświaty. Do konkursu uczniowie przygotowali się pod opieką p. Izabeli Jokiel oraz rodziców.
W konkursie wzięło udział 32 uczestników (12 szkół z Wrocławia i 12 spoza Wrocławia), których zadanie było dwuetapowe: praca pisemna i test wiadomości. Kinga uzyskała 61 punktów, a Szymon – 55. Najlepszy uczestnik zdobył ich 69. Zatem nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze.
Podczas konkursu zostały wręczone nagrody zwycięzcom etapu powiatowego, który polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej. Tutaj Szymon zdobył 1. miejsce, a Kinga – 15. W etapie powiatowym brali udział uczniowie z powiatów województwa dolnośląskiego.
Gratulujemy naszym uczniom i wierzymy, że w przyszłym roku Finał będzie należał do nich!!!

Szkolny etap konkursu historycznego „Znam historię polskich symboli narodowych”

Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w prestiżowym konkursie historycznym „Znam historię polskich symboli narodowych”. Jego organizatorem jest SP nr 93 im. Tradycji Orła Białego we Wrocławiu.
Honorowy patronat nad konkursem sprawują: Dolnośląski Kurator Oświaty oraz
Dolnośląska Rodzina Szkół im. AK i Bohaterów AK.
25 lutego odbyły się szkolne eliminacje do konkursu. Wzięli w nich udział uczniowie: Hanna Kałużka z klasy V oraz Kinga Rusinko i Szymon Kęska z klasy VII. Uczestnicy zostali przygotowani przez nauczycieli historii i rodziców. Szkolny etap konkursu koordynowała p. Izabela Jokiel. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 16 pytań. Zwycięzcą został Szymon Kęska, który zdobył maksymalną liczbę punktów, dziewczęta zdobyły ich po 14. W etapie powiatowym szkołę będą reprezentować Kinga i Szymon. Ich zadaniem jest wykonanie prezentacji multimedialnych na jeden z proponowanych przez Organizatora tematów. Kinga zaprezentuje w powiecie temat „75.rocznica wybuchu powstania warszawskiego”, a Szymon – „Rok 2019 – rokiem Stanisława Moniuszki”. Gratulujemy i trzymamy kciuki za zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego!!!

XIII Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

Dnia 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej pod Honorowym Patronatem Starosty Polkowickiego Pana Marka Tramś. W konkursie brało udział 120 uczestników w kategoriach solistów i grup wokalnych.
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

kategoria klas IV- VIII
1. Julia Lisowska z SP Grębocice
2. Anna Ziółek z SP Rzeczyca
3. Lena Płaskoń z SP Radwanice
wyróżnienie – Joanna Grabowska z SP Buczyna

GRATULUJEMY!

autor: Natalia Boczniewicz

WIECZORNICA Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 26 listopada, o godz. 15:30, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach, rozpoczęło się widowisko słowno-muzyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. W ten sposób cała radwanicka społeczność oddała hołd tym, którzy walczyli o niepodległość Polski. W „wieczornicy” brali udział rodzice uczniów naszej szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych osób byli między innymi: wójt gminy Radwanice- pan Paweł Piwko, starosta polkowicki- pan Kamil Ciupak.

Nad całością oprawy artystycznej czuwała pani Marta Wiertelak. „Wieczornicę” rozpoczęła Lena Płaskoń- uczennica klasy 7a, która dzięki pieśni pt. „O mój Rozmarynie”, wprowadziła wszystkich obecnych w nastrój pełen nostalgii, patosu i zadumy nad losami naszej Ojczyzny.

Każda klasa, wraz z wychowawcami, zaprezentowała pieśń patriotyczną powstałą w okopach, na froncie, w marszu. Śpiewano także znane hity nawiązujące do czasów PRL-u, kiedy to nie można było głośno domagać się swoich praw. Największą popularnością cieszyła się piosenka zespołu Mr Zoob pt. „Mój jest ten kawałek podłogi”.

Tym wspaniałym występom towarzyszyła bardzo ciekawa oprawa narracyjna, która oprowadzała słuchaczy po dawnych czasach od momentów zaborów, po I i II wojnę światową, aż do wystąpień św. Jana Pawła II, który dla wielu Polaków stał się prawdziwą ikoną wiary w niezależność państwa i wolność słowa.

Nie obyło się także bez cudownego występu dziewczynek z koła tanecznego, przygotowanego pod czujnym okiem pani Anny Trochanowskiej oraz wspaniałej recytacji w wykonaniu Hani Kałużki i Marysi Zawis.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

WSTECZ