DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września był Dzień Chłopaka. W każdej klasie dziewczęta przygotowały prezenty. Z tego faktu wszyscy chłopcy bardzo się cieszyli, co okazywali na przerwach szkolnych. Przybliżmy sobie historię tego święta; Dzień Chłopaka powstał, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. „International Men’s Day” był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.
Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men’s Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.
Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą „Dzień Chłopaka”, podczas gdy 10 marca z nazwą „Dzień Mężczyzny”.
Wszystkim chłopcom życzyliśmy :
Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości –
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka 🙂 .
Z tej okazji członkinie Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowały i przeprowadziły plebiscyt na najmilszego chłopaka w każdej z klas I-III.
A oto wyniki:
Olaf Leśniak kl. 1a,
Bartosz Pulkowski kl. 1b,
Celestyn Piastowski kl. 2a,
Piotr Niedośpiał kl. 2b,
Kamil Skrzypczak kl. 3a.
Gratulujemy!!!

Zielona Szkoła – Bukowiec

Zielona szkoła – to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno – wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce.  Dzięki temu nasi uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.

15.04.2016 roku z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Nasza grupa składała się z 37 uczniów – klasa IIIA i IIIB oraz wychowawców, przewodnika i rodzica. Przed wyjazdem żegnali nas rodzice oraz  pani dyrektor, która życzyła nam szczęśliwej podróży.

Nasze miejsce zakwaterowania to Dom Wczasów Dziecięcych w Bukowcu. Wydaje się, że los postanowił nam nagrodzić wcześniejsze zmartwienia i obawy, bo w ośrodku czekały na nas smaczne posiłki, zawsze życzliwy personel, a pogoda była wymarzona na wędrówki.

Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami oraz wycieczkami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowiniczo położoną miejscowość na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, otoczoną pięcioma stawami. Dzieci oprócz codziennych zajęć uczestniczyły w licznych konkursach, turniejach sportowych. Nie zabrakło takich atrakcji jak: ognisko czy dyskoteka.

Podczas ,,zielonej szkoły” odbywały się wycieczki. Już pierwszego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku w Świnach oraz w Bolkowie. Następnie dotarliśmy  do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

w Kowarach, a potem Karpacza, aby zwiedzić świątynię Wang, Muzeum Zabawek oraz Muzeum Sportu. Jednak największe wrażenie zrobiła na nas całodniowa wycieczka do  Rudawskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zdobyliśmy jeden ze szczytów o nazwie Sokoliki. Po ciężkiej wspinaczce udaliśmy się na basen w Cieplicach.

Pobyt na ,,zielonej szkole” dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć między innymi  dzięki naszemu wspaniałemu przewodnikowi – panu Kazimierzowi, który potrafił przepięknie i interesująco opowiadać o zamkach, przyrodzie i zabytkach. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. W każdym dziecku to „coś“, co odpowiednio stymulowane dowartościowywało go, mobilizowało i umożliwiało harmonijny rozwój. Dzieci, które wyjechały na zieloną szkołę uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności.

Czas minął bardzo szybko. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

Dziękujemy darczyńcom, dzięki którym  wszystkie dzieci mogły pojechać na ,,zieloną szkołę”.

Byli to Urząd Gminy, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-
Przedszkolnym w Radwanicach  oraz Parafialny Zespół Caritas w Łagoszowie Wielkim

 

cam000021   cam00017   cam01203

Dzieci z Bullerbyn – Powiatowy Konkurs Czytelniczy

   Dnia 16.03.2016 roku w naszej szkole  odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Czytelniczego na znajomość książki „Dzieci z Bullerbyn”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania twórczością Astrid Lindgren, propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, zachęcenie do uważnego czytania ze zrozumieniem.

   Do konkursu przystąpiły cztery uczestniki z klas trzecich: Weronika Kiekierz, Aleksandra Mikoś, Marta Waligóra i Izabela Woźniak,  które rozwiązywały zadania testowe. Po  wyrównanej i zaciętej walce oraz dogrywce wyłoniono zwycięzców.

  Naszą szkołę w powiecie reprezentowały Aleksandra Mikoś z kl. IIIb i Marta Waligóra z kl. IIIa, które na powiatowym konkursie, 12.04.2016 roku zajęły pierwsze miejsce, pokonując 9 drużyn.

Gratulujemy!

[SinglePic not found]   [SinglePic not found]

Zielona Szkoła w Przemkowie

W dniach 7.11-3.11.2014 r. klasy drugie wraz z wychowawcami: Katarzyną Frankowską i Wioletą Magdziak spędzały miło czas na ,,Zielonej Szkole” w Przemkowie. Był to turnus ekologiczny, który w 70% sfinansował powiat polkowicki.

101

Kiedy dotarliśmy na miejsce, zapoznaliśmy się z zasadami pobytu, urządziliśmy się w pokojach i wybraliśmy grupowych.
Potem poszliśmy na spacer po Przemkowie. Zwiedziliśmy stary cmentarz z zabytkowy z drewnianym nagrobkiem, cerkiew prawosławną, tereny, na którym stał piękny zamek. Na koniec spaceru sfotografowaliśmy się przy pomniku Przemka I – założyciela tego miasteczka. Pojechaliśmy również na wycieczkę autokarową do Rezerwatu Buczyna Szprotawska, gdzie poznaliśmy jak określa się wiek drzewa. Odwiedzili nas Indianie, którzy pokazali nam jak się dawniej ubierali, jaką bronią się posługiwali oraz w jaki sposób matki nosiły na plecach małe dzieci. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy do celu a na koniec bawiliśmy się przy ognisku.

097

Największą atrakcją były warsztaty piernikowe, na których własnoręcznie dekorowaliśmy pierniki oraz tkackie.

Czas nam szybko upłynął i musieliśmy pożegnać się z ośrodkiem i miłymi nauczycielami, którzy przez cały pobyt organizowali nam czas. Będziemy miło wspominać chwile spędzone w Przemkowie.

Uczniowie klas drugich z wychowawcami.

105

,,Zielona Szkoła” w Świeradowie Zdroju

W dniach 22.04.-28.04.2013 klasa trzecia przebywała na ,,Zielonej Szkole” w Świeradowie Zdroju.
W ramach Zielonej Szkoły odbyły się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:
• piesze wycieczki po Górach Izerskich i najbliższej okolicy,
• gry i zabawy na placu zabaw i boiskach sportowych na terenie DWD,
• wycieczka autokarowa do Szklarskiej Poręby i Zamku Czocha,
• spacery po Świeradowie Zdroju ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc,
• konkurs plastyczny oraz wiedzy na temat Świeradowa Zdroju i najbliższej okolicy,
• karaoke,
• ognisko z pieczeniem kiełbasek,
• dyskoteki.
Zorganizowane wycieczki miały na celu poznanie historii oraz zabytków Świeradowa Zdroju i okolic. Dzieci poznały jak powstaje szkło i w jaki sposób robi się z niego różnorodne ozdoby. Zdobyły szeroką wiedzę przyrodniczą. W ramach pakietu animacji zagwarantowanego przez organizatora uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych, bawili się na kręgielni, uczestniczyli w zajęciach z chustą animacyjną.
Podczas pobytu przeprowadzono szereg konkursów, m. in. konkurs na utrzymanie porządku wokół siebie, konkurs wiedzy o Świeradowie Zdroju oraz na najciekawszą pracę plastyczną na temat ,, Najpiękniejsze miejsce w Świeradowie Zdroju i okolicy”.
Wyjazd ten został współfinansowany przez Urząd Gminy w Radwanicach, który to pokrył w całości koszty przejazdu oraz Zespół Parafialny Caritas w Łagoszowie Wielkim i TPD przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Radwanicach. Dzięki tym ofiarodawcom dzieci z klasy III spędziły miło i aktywnie czas na ,,Zielonej Szkole” w Świeradowie Zdroju.

Zielona Szkoła w Przemkowie

W dniach 07.11.-13.11.2011 r. klasa 2 wraz z wychowawcą: Katarzyną Frankowską spędzała miło czas na ,,Zielonej Szkole” w Przemkowie. Był to turnus ekologiczny, który w 70% sfinansował powiat polkowicki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, zapoznaliśmy się z zasadami pobytu, urządziliśmy się w pokojach i wybraliśmy grupowych.
Potem poszliśmy na spacer po Przemkowie. Zwiedziliśmy stary cmentarz z zabytkowy z drewnianym nagrobkiem, cerkiew prawosławną, tereny, na którym stał piękny zamek.
Na koniec spaceru sfotografowaliśmy się przy pomniku Przemka I – założyciela tego miasteczka.

Pojechaliśmy również na wycieczkę autokarową do dębu Chrobry, który liczy ponad 750 lat i jest jednym z najstarszych drzew w Polsce oraz do Rezerwatu Buczyna Szprotawska.

Byliśmy także w nadleśnictwie Przemków, gdzie zapoznaliśmy się z pracą leśnika oraz w Wilkocinie na ruchomych wydmach śródlądowych.

Odwiedzili nas także Indianie. Pokazali nam jak się dawniej ubierali, jaką bronią się posługiwali oraz w jaki sposób matki nosiły na plecach małe dzieci. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy do celu a na koniec bawiliśmy się przy ognisku.

Największą atrakcją okazała się wycieczka do Zamienic. Tam mogliśmy dokładnie przyjrzeć się danielom, a nawet karmić je z ręki. To było niesamowite.

Czas nam szybko upłynął i musieliśmy pożegnać się z ośrodkiem i miłymi nauczycielami, którzy przez cały pobyt organizowali nam czas. Będziemy miło wspominać chwile spędzone w Przemkowie.

Uczniowie klasy 2 z wychowawcą.

Kwiat paproci

Dnia 04.11.2010 w naszej szkole odbyło się przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Kwiat paproci” wg bajki J.I. Kraszewskiego. Brali w nim udział uczniowie klas I-III oraz ,, zerówka”. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali bajkę, która uświadomiła nam, że bogactwo nie przynosi szczęścia i często jest powodem samotności.
Dzieciom najbardziej podobało się to, że mogły dokładnie obejrzeć kukiełki, które brały udział w przedstawieniu.

WSTECZ