„Kredą po tablicy”

Witamy w kolejnej odsłonie naszej gazetki!
Tym razem będzie ona zupełnie inna. Tak niezwyczajna jak czas, w jakim obecnie przyszło nam żyć. Nie zamieściliśmy w niej wydarzeń z życia szkoły, gdyż w chwili obecnej jej drzwi są dla nas zamknięte. Nie oznacza to jednak, że w ogóle o szkole nie będziemy wspominać. Nie mamy wakacji. Ciężko pracujemy każdego dnia, ale w innej -wirtualnej rzeczywistości. I właśnie o tej ,,innej rzeczywistości”, izolacji, edukacji zdalnej, o smutkach i radościach, czyli o naszym życiu w czasach pandemii, chcielibyśmy Wam opowiedzieć. Nasze dzisiejsze wydanie to zbiór kartek z pamiętników naszego zespołu redakcyjnego. Jesteśmy różni, mamy odmienne zainteresowania, inne cele i doświadczenia, ale obecnie łączy nas jedno- życie nas wszystkich zmieniło się ze względu na pandemię Covid-19.
A jak? O tym będzie można przeczytać w naszym najnowszym wydaniu.
Zapraszamy do lektury!
Pozdrawiam
Magdalena Zawada

 Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem naszej szkolnej gazetki w wersji elektronicznej

Tym razem również przygotowaliśmy dla Was sporą dawkę informacji z życia szkoły. Z nami będziecie mogli przeżyć raz jeszcze wycieczkę do teatru,  akademię z okazji Dnia Niepodległości czy andrzejki. Wspólnie będziemy mogli rzucić okiem na męską przyjaźń oraz zastanowić się nad jednym z głównych problemów naszych czasów – marnowaniem żywności. Nie zapomnieliśmy także o akcji ,,Przerwany marsz…”. Tym razem w naszych ,,Pamiętnikach pokoleń|” publikujemy wywiad z p. Lesławem Nesterem, który opowiedział nam o
świątecznym czasie w jednym z najmroczniejszych okresów naszej historii, czyli podczas II wojny światowej.
Życzymy przyjemnej lektury !

XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. ,,Moja Ojczyzna”

W dniach 20 i 22 listopada odbył się  w Gaworzycach XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt.,,Moja Ojczyzna” pod honorowym patronatem Starosty Polkowickiego. Miło nam zakomunikować, że odnieśliśmy w nim ogromny sukces! W kategorii klas IV-V – pierwsze miejsce zajął Tymoteusz ŻydziakHanna Kałużka została wyróżniona w kategorii klas V-VI. W najstarszej kategorii aż dwie nasze reprezentantki stanęły na podium. Miejsce pierwsze przyznano Zofii Kuroczyckiej, drugie – Marii Zawis. Wszystkim recytatorom i ich opiekunom składamy ogromne gratulacje!

Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem: ,,Tworzymy wszystko to, co wiedzieć chcemy!”
Jej trzon stanowiły dwa przedstawienia pantomimiczne. Pierwsze z nich nawiązywało do wiersza ,,Dom” Zbigniewa Herberta. Tytułowy dom stał się w nim synonimem szkoły dającej poczucie bezpieczeństwa i rodzinnego ciepła. Główny rekwizyt w przedstawieniu, w postaci biało – czarnego pudełka, ukazujący przestrzeń zamkniętą do obszaru kostki, sześcianu – przestrzeń znaną i rodzinną, podkreślał, że szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim wspólnota, którą łączą więzy emocjonalne, budujące szczególne poczucie przynależności. Nauczyciele zaś są spiritus movens, czyli głównymi inicjatorami działań w szkolnej rzeczywistości. Drugi obraz pantomimiczny inspirowany był ,,Nadzieją” Czesława Miłosza. Stanowił metaforę szkolnego świata i nauczyciela  jako mistrza i opiekuna wszechstronnego rozwoju uczniów.
Zwieńczeniem uroczystości były podziękowania dla nauczycieli ze strony p. Dyrektor – Bogusławy Niemasz i uczniów. Wszystkim pracownikom szkoły życzono pozytywnych efektów działań, wrażliwości oraz cierpliwości w pokonywaniu codziennych trudności.
­
­
­

„Kredą po tablicy”

Przed nami wakacje, czas relaksu i wypoczynku. Mamy jednak nadzieję, że znajdziecie trochę czasu, aby przeczytać ostatni numer „Kredą po tablicy”zredagowany przez nasze grono w roku szkolnym 2018/2019. A zapewniamy, że naprawdę warto! Wraz z nami możecie raz jeszcze powrócić do wrażeń i emocji, które zapewniły nam szkolne wycieczki i imprezy, poznać malownicze zakątki okolicy, dowiedzieć się, jak aktywnie spędzać letnie dni czy zaplanować wakacje. Ale to nie wszystkie atrakcje, które czekają na Was na stronach najnowszego numeru. Zachęcamy do lektury!

Zapraszamy do lektury!

XVII Piknik Rodzinny pod hasłem „Dla Niepodległej”

Dnia 25.06.2019r. odbył się XVII Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i pracowników ZS-P w Radwanicach. Myślą przewodnią uroczystości było hasło: Piknik dla Niepodległej. Stanowił on zwieńczenie obchodów stulecia niepodległości w roku szkolnym 2018/2019. Piknik był doskonałą okazją do podsumowania działań szkoły i lokalnej społeczności. Podczas uroczystego otwarcia organizatorzy podkreślali, parafrazując słowa Romana Dmowskiego, że pomimo tego, że jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, łączy nas jeden cel. Celem tym jest Ojczyzna, dla której wszyscy żyjemy i pracujemy.

Tegoroczny piknik został połączony z  Galą Talentów. W trakcie uroczystości
p. Dyrektor Bogusława Niemasz wyróżniła uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę w wielu konkursach na terenie powiatu, regionu a nawet kraju, pokazując tym samym, jak szeroką gamę zdolności i umiejętności posiadają i cały czas doskonalą,
i rozwijają. Jak mawiał Paulo Cohelo talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Z piknikowej sceny płynęły zatem podziękowania i gratulację dla tych uczniów, którzy mieli tę odwagę by być najlepsi.

Galę Talentów uświetniły występy. Na scenie zaprezentował się szkolny zespół taneczny Atut, który do utworu Roksany Węgiel ,,sięgał tam, gdzie nie sięga wzrok”, „odkrywając przed publicznością nieznane lądy” taneczne. Grupy przedszkolne pięknie wyśpiewały definicje niepodległości i patriotyzmu. Występ finalny Adrianny Mazur był muzycznym podziękowaniem dla  wszystkich nagrodzonych oraz tych, którzy przyczynili się do sukcesów wychowanków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – rodziców i nauczycieli.

Kolory biało-czerwone zdominowały obszar pikniku. Organizatorzy, zaproszeni goście oraz dzieci i młodzież ubrani w narodowe barwy tworzyli żywą flagę dla Niepodległej. Wystawa plastyczna na szkolnych korytarzach podkreślała charakter uroczystości. Mogliśmy na niej znaleźć informacje na temat najważniejszych majowych wydarzeń historycznych. Nie zabrakło zatem plakatów i wzmianek o Konstytucji 3 Maja, Dniu Flagi czy 15-leciu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podczas pikniku zorganizowano różne konkurencje sportowych. Odbył się bieg
z flagą, skok z miejsca, przeciąganie liny. Zmaganiom międzyklasowym towarzyszył duch pozytywnej rywalizacji. Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

  • I – III   I miejsce klasa II a, II miejsce klasa IIb
  • IV       I miejsce klasa IVc, II miejsce klasa IVa
  • V       I miejsce klasa Va, II miejsce klasa Vb
  • VI      I miejsce klasa VIb, II miejsce klasa VIa

Najmłodsi ustawiali się w długich kolejkach do dmuchańców. Okrzykom radości nie było końca. Wyeksploatowane pokłady energii uczniowie mogli podładować na stoiskach z jedzeniem, gdzie królowały hot dogi, waty cukrowe, lody i spiralki ziemniaczane, czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej. Dorośli zaś mogli skorzystać z dobrodziejstwa Kawiarenki, z której cały dochód został przeznaczony na wsparcie akcji charytatywnej.

W trakcie pikniku odbył się turniej szachowy, którego celem była popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi. W turnieju wzięło udział  44 uczestników. Zawody były rozegrane w trzech kategoriach wiekowych. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Wyniki w poszczególnych kategoriach:

  • Kategoria kl. I-III

1 miejsce – Marcin Kejna kl.2a
2 miejsce – Natalia Krawiec kl.2a
3 miejsce – Szymon Tryler kl.2a

  • Kategoria kl. IV-Gim.

1 miejsce – Weronika Woźniak kl. III Gim
2 miejsce  – Kornel Lewandowski – kl. VIb
3 miejsce – Mateusz Ściernicki – kl. Vb

  • Kategoria – Rodzice

1 miejsce – Mikołaj Litwiniec
2 miejsce  – Stefan Tryler
3 miejsce – Waldemar Frątczak

Punktem finalnym programu była loteria fantowa, w której można było wygrać wiele cennych nagród pozyskanych dzięki hojności naszych sponsorów. Największe emocje wzbudziło losowane nagrody głównej- laptopa- ufundowanego przez Wójta naszej gminy. Na szczęście na miejscu byli strażacy, którzy swoim pokazem ugasili gorące nastroje.

XVII Piknik Rodzinny pod hasłem ,,Dla Niepodległej” odszedł już do historii, ale na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci. A już za rok kolejna okazja do wspólnego aktywnego spędzania czasu. Mamy nadzieję, że znów dopiszą humory, pogoda, sponsorzy i  mieszkańcy naszej gminy.

 

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii!

WSTECZ