Radwanice, dnia 20.03.2020 r.

 Koledzy i Koleżanki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

            Tęskniąc za atmosferą szkoły, spotkaniami ze znajomymi i przyjaciółmi, może nawet za nauczycielami, wpadliśmy na pomysł, żeby podzielić się kilkoma naszymi wspólnymi przemyśleniami.

Okres „koronaferii” to czas, kiedy wszyscy możemy odetchnąć od ciągłego zmęczenia, wczesnego wstawania do szkoły, nawału pracy. Nie powinniśmy traktować jednak tego czasu jak zwyczajnych ferii.

Kwarantanna to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny – zwracał się minister zdrowia Łukasz Szumowski, apelując o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność.

Jednak kwarantanna wcale nie musi być samym złem, jest wiele sposobów na wykorzystanie tego czasu. Oto parę z nich:

 1. Wreszcie mamy wolny czas, spędź go z rodziną!Może warto poprzeglądać stare albumy, czy obejrzeć jakiś dobry film.
 2. Posprzątaj w pokoju!Zbliża się Wielkanoc, a domowa kwarantanna to dobry czas, by spokojnie zaplanować sprzątanie.
 3. Ucz się języka obcego!Dzisiaj na rynku jest masa internetowych aplikacji, które ci w tym pomogą. Jeśli chodzi o aplikacje na Androida i IOS do nauki języka, wypróbuj na przykład: Busuu, Duolingo, HelloTalk, cz Memrise.
 4. Spacer!Dotlenienie i dawka witaminy „D” zapewni dobre samopoczucie.
 5. Kursy online! Do nauki języka angielskiego polecamy takie aplikacje jak Quizlet, czy Engly. Do powtórek z lektur i nie tylko, sprawdzi się Wiedza z wami podstawówkapolecana szczególnie przed egzaminem dla ósmoklasistów.
 6. Relaks.Być może jest to czas na głębokie przemyślenia, wyżalmy się komuś bliskiemu. Na pewno młodzi ludzie mają wiele pytań do świata, to może być dobry  czas na znalezienie na nie odpowiedzi. 
 7. Wyzywanie. Może warto coś ugotować dla całej rodziny, a może poćwiczyć , choć się bardzo nie chce, namalować obraz, napisać do kogoś z kim się urwał kontakt. Przede wszystkim jednak warto pamiętać o osobach starszych i chorych, uczmy się od nich wytrwałości.

Mamy wyjątkową okazję przećwiczyć umiejętność czekania. Najczęściej wszystko mamy na wyciągnięcie dłoni, natychmiast i jeszcze przez całą dobę. Dlatego dzisiaj zachęcamy wszystkich do cierpliwości i apelujemy o mądre, przemyślane decyzje, to od nich zależy, jak będą przebiegać następne dni czy tygodnie. Swoją postawą mamy  ogromny wpływ na to co się dzieje wokół nas.

Zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegajmy kwarantanny. Od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

Pozdrawiamy i do zobaczenia jak najszybciej
Samorząd Uczniowski
przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Radwanicach

Wiatr w żagle

W tym roku już po raz 20 młodzież z gminy Radwanice włączyła się w działania  Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powołany został sztab z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, na czele z p. Anetą Steciąg, p. Krystyną Zawis i p. Beatą Niemczyk – szefem Sztabu.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy również uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Buczynie. Dziewiętnastu wolontariuszy,  w  dniu  12.01.2020 roku wyruszyło w teren i wspólnymi siłami zebrali  kwotę  6,5 tyś  zł.  Ważnym   działaniem Sztabu była przeprowadzona  wśród  młodzieży i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  aukcja  gadżetów  otrzymanych od Fundacji i innych darczyńców, w trakcie której zebrano    2,5 tyś. I takim oto sposobem znów pobiliśmy rekord z ubiegłego roku, bo w sumie zebraliśmy prawie 9 tyś zł. To  świadczy  o ofiarnych sercach   i niegasnącym zaangażowaniu mieszkańców    Gminy Radwanice w działania charytatywne.

Jak co roku Finał WOŚP to  też  okazja  do wręczenia  wszystkim  wolontariuszom  podziękowań  za  włożony wysiłek i serce  przy  realizacji  szczytnego celu. Wyrazy uznania  skierowaliśmy  także do  rodziców  wolontariuszy,  za  ich  wsparcie.

A na koniec jeszcze raz kierujemy  serdeczne   słowa  podziękowania  do mieszkańców  Naszej  Gminy,  za  hojność i  pomoc, rozbudzanie empatii wśród innych oraz wrażliwość na potrzeby społeczne.

Oto lista wolontariuszy:

 1. Klaudia Oczadło
 2. Zofia Kuroczycka
 3. Martyna Kobiela
 4. Jan Malczeski
 5. Wiktoria Stefan
 6. Kosma Żurek
 7. Oliwia Mila
 8. Jakub Bagiński
 9. Laura Jarosz
 10. Maciej Madziak
 11. Szymon Kęska
 12. Laura Maciejewska
 13. Lena Płaskoń
 14. Tomasz Figas
 15. Kinga Rusinko
 16. Urszula Piwko
 17. Krystian Przykucki
 18. Kacper Kasprzak
 19. Olaf Maksymczak

Sztab  #4671 w Radwanicach melduje swoją gotowość na udział w kolejnych zbiórkach.

❤️❤️❤️ZAPRASZAMY DO GALERII❤️❤️❤️

Dyskoteka Andrzejkowa

W naszej szkole kultywujemy dobre zwyczaje, w tym zabawy i dyskoteki okolicznościowe. W ciągu roku zaplanowane są 3 takie imprezy.  Jedna właśnie za nami. W czwartek 28 listopada miała miejsce zabawa andrzejkowa na rzecz akcji o charakterze charytatywnym. Samorząd Szkolny wpadł na pomysł zbiórki środków na wsparcie naszej młodszej koleżanki ze szkoły.  Wcześniej zostały  przygotowane własnoręcznie poduszeczki, w kształcie serduszek, które można było zakupić na ten szczytny cel. Plan został zrealizowany, spodziewaliśmy się zaangażowania wszystkich, ale zaskoczyła nas hojność z jaką uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wsparli akcję. Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do uśmiechu Weroniki.

Tego wieczoru szkoła była odmieniona. Były kolorowe światła, dekoracje, balony, miły poczęstunek przygotowany przez uczniów, pod czujnym okiem wychowawców. Były pyszne słodkości i pizza,  zdrowe owoce i mniej zdrowa fontanna z czekoladą, ale za to jaka efektowna.

Tym razem przy sprzęcie, jako DJ, debiutowała Laura Maciejewska i szybko się okazało, że świetnie sprawdza się w tej roli. Grała takie utwory, które wyciągały na parkiet nawet tych opornych. Okazało się, że zajęcia taneczne prowadzone w naszej szkole przynoszą rezultaty, więc tańczyć każdy może… i robi to świetnie, bo w swoim, niepowtarzalnym stylu.

Już z niecierpliwością czekamy na następną udaną zabawę.

 

Zapraszamy do naszej galerii!
📸

 

Sprawozdanie z 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W  tym  roku  już po raz 18  młodzież    w  Radwanicach  włączyła  się  w działania  Fundacji  Wielkiej Orkiestry  Świątecznej   Pomocy. Celem  tegorocznego  Finału była  pomoc ,,Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”

Po raz kolejny powołaliśmy sztab,  z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Naszym zadaniem było  przeprowadzić  zbiórkę  pieniężną   w formie  kwesty i aukcji gadżetów WOŚP. Dwudziestu  wolontariuszy,  w  dniu  13.01.2018 roku,  zebrało  kwotę  6528,34  zł.  Znów pobiliśmy rekord z ubiegłego roku , co  świadczy  o ogromnym zaangażowaniu i ofiarnych sercach   mieszkańców    Gminy Radwanice.

Oto lista wolontariuszy, którzy  tego dnia, w chłodzie i po wodzie kwestowali:

 1. Maciej Burchacki IIIb
 2. Mateusz Zaorski IIIa
 3. Ola Bakalarz IIIb
 4. Ola Szalkowska III b
 5. Tosia Niemczyk VIII b
 6. Zuzia Jamrozik VIIIa
 7. Roksana Stadnik VIIIb
 8. Roksana Żerebecka IIIa
 9. Staś Steciag VIII b
 10. Aurelia Maciejewska VIIIa
 11. Kaja Majchrowicz IIIb
 12. Ola Stemplewska IIIb
 13. Kinga Nogaj VIIIa
 14. Szymon Malinowski VIIIb
 15. Roksana Kowal VIIIb
 16. Natalia Kasprzak VIIIb
 17. Ola Rakuś IIIb
 18. Szymon Wojciński III b
 19. Natalia Nogalska VIII a
 20. Asia Ochej VIIIa

Ważnym   działaniem Sztabu była przeprowadzona  wśród  młodzieży i pracowników ZS-P  aukcja  gadżetów  otrzymanych od Fundacji, w trakcie której zebrano   699,00zł. Jak co roku Finał WOŚP to też  okazja  do wręczenia  wszystkim  wolontariuszom  podziękowań  za  włożony wysiłek i serce  przy  realizacji  szczytnego celu. Podziękowania  skierowaliśmy  także do  rodziców  wolontariuszy,  za  ich  wkład i  zaangażowanie. Dużej pomocy udzielił nam   Rewir Dzielnicowych  Policji w Radwanicach  pod  kierownictwem  Pana  Marcina   Andrzejaka  przeprowadzając szkolenie  dla wolontariuszy. Wielkie wsparcie udzieliła nam również Pizzeria Radwanicka, która w dniu Finału przygotowała dla naszych wolontariuszy pyszną, gorącą pizzę. Serdecznie polecamy.

A na koniec jeszcze raz kierujemy  serdeczne   słowa  podziękowania  do mieszkańców  Naszej  Gminy,  za  hojność i  pomoc w realizacji  celu,  jaki  postawili przed  sobą  wolontariusze.

WSTECZ