Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

     29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, ponieważ czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy także myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Książka to klucz, który otwiera bramy do niezwykłych krain i wraz z bohaterami pomaga nam przenieść się w świat fantazji, aby przeżyć niezapomniane przygody. W naszej szkole ten dzień był znakomitą okazją do zaproszenia dzieci i młodzieży do świata utworów Juliusza Słowackiego – dzieci z naszej szkoły czytały poezję Juliusza Słowackiego, natomiast młodzież z klas 7 i 8 przeniosła się do świata „Balladyny”, który jest pełen magii i nieprzewidywalnych wydarzeń.

Cieszymy się, że to cykliczne działanie na rzecz promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży stało się już tradycją w naszej szkole. Wszystkim czytającym i słuchającym dziękujemy za udział.

Egzamin

EGZAMIN JUŻ ZA NAMI!!!

 

W dniach 18-20 kwietnia 2018 roku 38 uczniów radwanickiego gimnazjum       zmagało się z egzaminami na zakończenie trzyletniej nauki. Pierwszego dnia przystąpili do pracy z arkuszami obejmującymi wiedzę z zakresu historii i WOS-u oraz języka polskiego. W drugim dniu rozwiązywali testy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a na koniec sprawdzali swoją wiedzę z  języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Uczniowie przez trzy lata przygotowywali się do sprawdzianu gimnazjalnego, rozszerzali swoją wiedzę oraz uczestniczyli w zajęciach rozwijających, a teraz z niecierpliwością czekają na wyniki swojej trzyletniej pracy.

Dużym wsparciem podczas egzaminu byli dla uczniów rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Rada Rodziców w każdym dniu przygotowała dla uczniów słodki poczęstunek, przy którym relaksowali się w przerwach między kolejnymi częściami egzaminu.

Trzymamy kciuki, by wyniki egzaminu były jak najlepsze i aby uczniowie dostali się do wymarzonych szkół!

 

Konkurs

23 listopada w Gaworzycach odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”. W Konkursie wzięło udział ponad

80 młodych recytatorów z 15 szkół podstawowych naszego powiatu.

Z uwagi na tak dużą ilość zgłoszonych osób konkurs przebiegał w dwóch grupach: klasy I- IV i klasy V- VII, w trzech kategoriach wiekowych. Występy oceniało jury, które podczas wręczania nagród gratulowało uczestnikom bardzo wysokiego poziomu recytacji oraz wielkiej wrażliwości na kulturę żywego słowa.

Naszą szkołę w kategorii klas III-IV reprezentowali uczniowie: Amelia Dąbrowska, Hanna Kałużka oraz Klaudia Wójcik, w kategorii klas V-VII Maria Zawis, Konrad Wójcik oraz Izabella Woźniak.

Z przyjemnością informujemy, iż w kategorii klas III-IV:

I miejsce zajęła Hanna Kałużka,

miejsce II wywalczyła Amelia Dąbrowska.

W kategorii klas V-VII I miejsce zajął Konrad Wójcik.

                Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

11 Listopada

Dnia 11 listopada w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W tym dniu cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Mieliśmy ogromny zaszczyt gościć seniorów z naszej gminy, rodziców uczniów oraz władze gminne w osobie Pana Wójta Pawła Piwko, radnych gminy Radwanice oraz Panią sołtys Barbarę Kula. Na spotkanie przybyło wielu innych zacnych gości, dzięki których życzliwości i zaangażowaniu  uroczystość przebiegała w  wyjątkowej atmosferze. Ważnym punktem  tego dnia był program artystyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły, którego głównym reżyserem była pani Mieczysława Murak. Wzięli w nim udział nie tylko nasi uczniowie i nauczyciele, ale również absolwenci naszej szkoły oraz grono osób ze społeczności lokalnej! Z serca dziękujemy im za aktywny udział w próbach oraz poświęcenie swojego czasu na przygotowanie tego niezwykłego widowiska! Publiczność  ze wzruszeniem a czasem i nostalgią dała się przeprowadzić przez   aleję wspomnień z historii naszego kraju, począwszy od czasów zaborów, przez lata niewoli, czasy odzyskania niepodległości, przez lata wojny, PRL-u aż do czasów współczesnych.  Było nam ogromnie miło, gdy publiczność gromkimi brawami nagrodziła nasz występ.

Po spektaklu wszyscy wspólnie „czerwonym autobusem” udali się na wspaniały poczęstunek przygotowany przez nasze niezastąpione Panie Kucharki.

CUDOWNIE JEST TWORZYĆ DLA TAK WSPANIAŁYCH LUDZI!

WSTECZ