VII MIĘDZYPOKOLENIOWY PRZEŁAJOWY BIEG POJEDNANIA „Rodzina bez przemocy” KRZYŻOWA 03.10.2020 OTWARTY DOLNOŚLĄSKI FINAŁ BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH LZS

03 października 2020 r. na terenach Fundacji Krzyżowa odbył się VII Międzypokoleniowy Przełajowy Bieg Pojednania „Rodzina bez przemocy”, będący jednocześnie Dolnośląskim Finałem Otwartych Biegów Przełajowych LZS.

Na starcie biegów stanęło łącznie 375 zawodniczek i zawodników w 18 kategoriach biegowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, za miejsca I- VIII pamiątkowe statuetki, a dodatkowo za miejsca I-III pamiątkowe plecaczki. Na mecie każdy z biegaczy otrzymywał także pamiątkowy medal.

Cała impreza odbywała się z zachowaniem przepisów wynikających z COVID-19, zachowano starty o różnych porach oraz dystans społeczny. Wejść na teren Krzyżowej strzegli strażacy z płynami do zdezynfekowania rąk, a przy wejściu do pomieszczeń obowiązywały maseczki.

Na zawodach Zespół Szkolno-Przedszkolny reprezentowało 28 uczniów pod opieką p. Cecylii Łakomiec i p. Anny Trochanowskiej.

Nasi zawodnicy osiągnęli w Krzyżowej bardzo dobry wynik sportowy zdobywając 277 punktów do klasyfikacji gmin i powiatów województwa dolnośląskiego. Za te zawody gmina Radwanice została sklasyfikowana na 5 miejscu wśród 21 gmin reprezentowanych na biegach (za takimi gminami jak: Oława, Świdnica, Lwówek Śl., Kłocko), a powiat polkowicki na 6 miejscu na 11 powiatów.

Na Finałach Biegów Przełajowych w Krzyżowej wśród naszych sportowców najlepszy wynik osiągnęła Kornelia Szylko, która zajęła I miejsce w biegu dziewcząt (rocznik 2010-2011) i została mistrzynią województwa dolnośląskiego.

Wyniki zawodników ZSP Radwanice:

I miejsce Kornelia Szylko (dziewczęta rocznik- 2010-2011)

V- Weronika Węgrzycka (dziewczęta rocznik- 2008-2009)

VI- Hanna Dziuńko (dziewczęta rocznik- 2008-2009)

VII- Bartłomiej Moskwa (chłopcy rocznik- 2008-2009)

VIII- Kacper Węgrzycki (chłopcy rocznik- 2004-2005)

X- Błażej Depta (chłopcy rocznik- 2010-2011)

X- Sebastian Mietliński (chłopcy rocznik- 2006-2007)

XII- Wojciech Konieczny (chłopcy rocznik- 2008-2009)

XVI- Olaf Bęben- Rzeczycki (chłopcy rocznik- 2008-2009)

XVIII- Julia Kusiak (dziewczęta rocznik- 2008-2009)

Ponadto w zawodach wzięli udział:

Zuzanna Ignas, Oskar Miklarz, Tymoteusz Buczek, Oskar Kulig, Sebastian Chucaluk, Krystian Śnieszko, Dominik Łaszewski, Krystian Frąckowiak, Michał Żyta, Nicola Kowalska, Amelia Chodorowska, Olaf Ciosek,Amelia Danowska, Zofia Gabrysz, Karolina Kiekierz, Zofia Kosidło, Gracjan Kijaszko, Wiktor Pietruszka.

Wyjazd do Krzyżowej na Dolnośląski Finał Biegów Przełajowych mógł się odbyć dzięki środkom finansowym pozyskanym na działalność UKS „Iskra” Radwanice od Wójta i Rady Gminy Radwanice oraz przychylności p. dyrektor B. Niemasz.

Godnie reprezentowali gminę Radwanice i szkołę

Dnia 05.04.19r. w Budziszowie Wielkim odbyły się Strefowe Biegi Przełajowe (III i IV strefa) w ramach Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS. W wiosennych zawodach Zespół Szkolno- Przedszkolny reprezentowało 12 dziewcząt i 6 chłopców. Sportowcy z naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki w swoich kategoriach wiekowych zajmując:

 • II miejsce- Weronika Węgrzycka (rocznik 2008),
 • II miejsce- Marcel Ziemba (rocznik 2003),
 • III miejsce- Blanka Waliszewska (rocznik 2004),
 • V miejsce- Karina Rusinko (Rocznik 2008)
 • VI miejsce- Remigiusz Frankowski ( rocznik 2006),
 • VII miejsce- Hanna Kałużka, Hanna Dziuńko (rocznik 2007), Kinga Nogaj (rocznik 2004), Szymon Mazurczak (rocznik 2002),
 • VIII miejsce- Lena Płaskoń, Kinga Rusinko (rocznik 2007).

Ponadto w zawodach wzięli udział:

 • Julita Hynek- IX miejsce,
 • Sebastian Mietliński- X miejsce,
 • Dawid Polak- XIII miejsce,
 • Julia Ludwisiak- XV miejsce,
 • Amelia Szklana- XV miejsce,
 • Krystian Frąckowiak- XV miejsce,
 • Szymon Kęska- XX miejsce,
 • Ewa Stojke- XXXI miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejne sukcesy sportowe Anastazji

W niedzielę, 12.05.19r., we Wrocławiu uczennica naszej szkoły- Anastazja Budzińska startowała we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. Pomimo trudnych warunków- deszcz i niska temperatura, osiągnęła znakomity wynik w biegu na 200m- 27,88s. Anastazja wygrała kategorię młodziczek. Jej wynik jest najlepszym rezultatem w kraju wśród 14 latek, a szóstym wśród młodziczek (14-15- latek).

Gratulujemy!

TURNIEJ MINIPIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W POLKOWICACH

W środę, 27.03.2019r. w Polkowicach, drużyna dziewczyn z klas V-VI ZSP Radwanice wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej.

ZSP Radwanice reprezentowały: Z.Suchodolska (B), N.Kowalska (B), W.Kiekierz, M.Zawis, A.Szklana, W.Węgrzycka, I.Woźniak, M.Przygocka, N.Cymbalak, A.Dąbrowska, H.Dziuńko, N. Przybysz.

Trener- Cecylia Łakomiec.

Wyniki meczów: SP3 Polkowice- SP Chocianów 24:0 SP3 Polkowice- ZSP Radwanice 6:2 SP Chocianów- ZSP Radwanice 4:3

Klasyfikacja końcowa: I miejsce- SP3 Polkowice II miejsce- SP Chocianów III miejsce- ZSP Radwanice Gratulacje i podziękowania za walkę „do ostatniego gwizdka”!

SIATKARSKA UCZTA

Moc pozytywnych emocji, niezapomniane wrażenia, zdjęcia, autografy od siatkarskich reprezentantów Polski. Tak można w skrócie opisać wydarzenia, w których uczestniczyli uczniowie ZSP Radwanice.

W środę, 20.02., do Lubina pojechała liczna, bo 44- osobowa grupa młodzieży Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z klas VII-VIII i gimnazjum, aby „na żywo” zobaczyć i przeżyć emocje towarzyszące kibicom obserwującym mecz siatkarskiej PlusLigi pomiędzy zawodnikami Cuprum Lubin i ZAKSA Kędzieżyn Koźle.

Na pewno nikomu nie trzeba przedstawiać takich zawodników jak: Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, którzy grają w ZASKie Kędzieżyn Koźle, a również są reprezentacyjnymi zawodnikami Polski.

Choć mecz rozgrywany tego dnia w lubińskiej hali zakończył się porażką drużyny z Lubina, której kibicowaliśmy, to rekompensatą była możliwość spotkania się, porozmawiania, otrzymania autografów i zrobienia pamiątkowych zdjęć z reprezentantami naszego kraju.

Z całą pewnością wszyscy na długo zapamiętajmy ten wyjazd, a zdjęcia i autografy będą dla nas bezcennymi pamiątkami.

Opiekunowie: Cecylia Łakomiec, Dorota Kaleta- Tymowicz, Bartosz Różycki.

Zapraszamy do galerii!

Zwycięstwo dziewcząt ZSP Radwanice w turnieju halowej piłki nożnej  „Mini Lejdis Cup 2019”

Na zaproszenie Akademii Piłki Nożnej Chrobry Głogów, drużyna dziewcząt (rocznik 2006-2008) z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach wzięła udział w turnieju halowej piłki nożnej  „Mini Lejdis Cup 2019”, który odbył się 12.02.19r. w hali widowiskowo- sportowej w Głogowie.

W turnieju rywalizowały ze sobą drużyny: SP 6, SP 10, SP 13 z Głogowa oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej w Białołęce i  ZSP Radwanice.

 

Drużyna z naszej szkoły- z jedną przegraną- 0:1 z SP 10, remisem 0:0 z SP 13, i dwoma wygranymi: 1:0 z SP 6 i 2:0 z SP Białołęka zajęła w turnieju I miejsce!

W nagrodę za zwycięstwo drużyna ZSP otrzymała okazały puchar, sprzęt sportowy i voucher na grupowy wstęp na wybrany mecz I ligi piłki nożnej drużyny Chrobry Głogów.

 

Końcowe wyniki:
I miejsce- ZSP Radwanice

II miejsce- SP 13

III miejsce- SP Białołęka

IV miejsce- SP 10

V miejsce- SP 6

W drużynie ZSP zagrały: Weronika Węgrzycka (K), Zofia Suchodolska (B), Nikola Kowalska (B),  Julita Hynek, Natalia Przybysz, Amelia Dąbrowska, Amelia Szklana, Weronika Kiekierz, Maria Zawis, Iza Woźniak.

Opikun drużyny- Cecylia Łakomiec.

 

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i za wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła nam podczas turnieju.

Zapraszamy do galerii!

ANASTAZJA NIE PRÓŻNUJE

Anastazja Budzińska, uczennica klasy 7B Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach, odnosi znaczące sukcesy na lekkoatletycznych arenach sportowych zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Na początku grudnia 2018r. Anastazja brała udział w prestiżowych zawodach lekkoatletycznych pod nazwą „Pomarancivy Miting” w Jabloncu. W zawodach w Czechach, które zgromadziły około pół tysiąca uczestników z Czech, Polski i Niemiec, Anastazja          w biegu na 300m osiągnęła wynik 46,80s i ustanowiła swój rekord życiowy.

28.12.18r. w Zielonej Górze podczas Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego

Anastazja w swojej kategorii wiekowej wygrała bieg na 60m z wynikiem 8,78s i ustanowiła swój rekord życiowy na tym dystansie.
Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać.

12.01.19r. na Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznych w Cottbus (Niemcy) Anastazja w biegu na 60m uzyskała wynik 8,59s i tym samym poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie.

16.01.19r., w Jabloncu (Czechy), Anastazja wygrała w kategorii młodziczek bieg na 300m    z wynikiem 45,63s. i po raz kolejny poprawiła swój rekord życiowy.

Sukcesy sportowe, które Anastazja osiąga, są wynikiem jej ciężkiej pracy. Kilka razy            w tygodniu Nastka uczestniczy w treningach w LKS Polkowice „pod okiem” trenerki, p Doroty Wojciech.

Gratulujemy i czekamy na kolejne rekordy!

WIZYTA WOLONTARIUSZY W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Po raz kolejny społeczność nasze szkoły udowodniła, że nie pozostajemy obojętni na potrzeby bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku.

Przez ponad miesiąc członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu prowadzili zbiórkę darów       i pieniędzy, aby pomóc podopiecznym Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim, w którym aktualnie przebywa 140 bezdomnych psów i 30 kotów.

Zwieńczeniem prowadzonej w szkole akcji był wyjazd, w środę (12.12.), 15- osobowej grupy wolontariuszy z klas V-VIII do schroniska i przekazanie zebranych od uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach pieniędzy i darów.

Wolontariusze, na ręce pracowników schroniska, przekazali kwotę- 133,55 zł., znaczną ilość karmy dla psów i kotów, kołdry, koce oraz inne, niezbędne dla zwierząt, akcesoria.

Podczas wizyty, przez cały czas towarzyszyła nam przyjazna atmosfera, którą zapewniali pracownicy schroniska. Usłyszeliśmy od Nich wiele interesujących historii o przebywających tam „bezdomniakach”. Mogliśmy także, wziąć na spacer niektóre psy.

Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim utwierdziła nas w przekonaniu, że warto pomagać!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji.


 

ANASTAZJA NA ZAWODACH W OLEŚNICY

Anastazja Budzińska- uczennica Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach, która nie tak dawno została drugą wicemistrzynią województwa dolnośląskiego w skoku       w dal nie kazała długo czekać na swoje kolejne sukcesy sportowe.

 17.06.2018 r. w Oleśnicy odbyły się I Mistrzostwa Dzieci w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział kilkuset adeptów lekkiej atletyki. Zawodnicy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych.

Anastazja spisała się znakomicie. Zawodniczka (2005) wygrała skok w dal wynikiem 4,60 m. oraz zajęła II miejsce w biegu na 300 m z nowym rekordem życiowym 47,81 s. 

Po raz kolejny gratulujemy!

WSTECZ