XXII Dolnośląski Festiwal nauki we Wrocławiu

W dniu 20.09.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXII Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu.

Uczniowie klas siódmych i ósmych ZSP pod opieką nauczycieli uczestniczyli w zajęciach proponowanych przez pracowników wyższych uczelni głównie Politechniki Wrocławskiej jak i Uniwersytetu Przyrodniczego. Były to następujące propozycje:

  • Siła światła: od statków kosmicznych po szczypce optyczne – wykład i pokaz
  • Jak wygląda ciepło – termowizja – pokaz
  • Czy rośliny mogą podróżować – wykład z prezentacją.

Najciekawszy w naszym odbiorze był wykład „Siła światła: od statków kosmicznych

po szczypce optyczne” choć dla wielu z nas interesujące były także pozostałe propozycje.

Uzupełnieniem wykładów i pokazów były spacer edukacyjny w Parku Szczytnickim, gdzie podziwialiśmy piękno roślin w barwach jesieni oraz kunszt architektoniczny Hali Stulecia, Pawilonu Czterech Kopuł oraz Iglicy.

Wycieczka była udana. Po raz kolejny przekonaliśmy się jak fascynująca może być nauka, z pomocą której poznajemy otaczający nas świat.

Zapraszamy do galerii!

Sprawozdanie

                  Sprawozdanie z uczestnictwa

              w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki

                             we Wrocławiu

 

W dniu 27.09.2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu.

Grupa pod opieką p. Bożeny Nowickiej i p. Jolanty Łuki uczestniczyła w wykładzie „Elektroniczne nosy kontra zapachy w Twoim domu” oraz wystawach „Mars bez granic”, ”Gry matematyczne i logiczne” oraz „Kompania uzdolnionych robotów w akcji”.

Grupa pod opieką p. Mieczysławy Murak i Marii Rychlik najpierw zwiedziła Muzeum Anatomiczne, następnie uczestniczyła w  wykładzie „Przepis na życie – od cząsteczki DNA do białka” i wreszcie wzięła udział w wystawach „Laboratorium w mikroskali”, „Jakość powietrza w Twoim domu” oraz „Zastosowanie nowych technologii w inżynierii biomedycznej”.

Uzupełnieniem wykładów, pokazów i wystaw były odwiedziny w Parku Szczytnickim, gdzie na terenie Ogrodu Japońskiego podziwialiśmy piękno egzotycznych roślin w barwach jesieni.

Wreszcie udaliśmy się do Parku Wodnego „Hydropolis”, w którym zobaczyliśmy wodę w jej aspekcie geograficznym, chemicznym i fizycznym a także biologicznym.

Wycieczka była udana. Po raz kolejny przekonaliśmy się jak fascynująca może być nauka, z pomocą której poznajemy otaczający nas świat.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

WSTECZ