Z indiańskim pozdrowieniem. Piknik w Dobromilu

DSC09146 DSC09294Dnia 31  maja 2014  roku w Dobromilu odbył się XII Piknik Rodzinny – Dobromil 2014 r.

Organizatorem pikniku był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach. Hasło przewodnie brzmiało ,,W indiańskiej wiosce” i w takim też klimacie odbyło się całe przedsięwzięcie.

Już o godzinie 10.00 uczniowie, dzieci z przedszkola zjawili się na polanie w Dobromilu. Początek pikniku został wyznaczony mocnymi i rytmicznymi uderzeniami w indiański bęben przez dyrektora Bogusławę Niemasz, wodza plemienia przybyłego na spotkanie ze społecznością szkolną, Marię Skrzypczak oraz  Beatę Orator i Martę Tarkowską, które wcieliły się w rolę pięknych Indianek. One też zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy w indiańskiej wiosce, stworzonej na polu biwakowym i użyczonym przez Przyjaciół Szkoły- Alinę i Ferdynanda Burasów. Państwo Burasowie od 12 lat fundują Nagrodę Główną, czyli rower górski.

Podczas pikniku dzieci zwiedzały rozstawione tipi, gdzie oglądały indiańskie trofea i oddawały się zajęciom charakterystycznym dla Indian. Wykonywały ozdoby i nawlekały koraliki, było również polowanie na bizony i taniec słońca. Udana zabawa, liczne konkurencje sportowe, pokazy tańca nowoczesnego, prezentacje wokalne, to wszystko wpłynęło na to, że wszyscy świetnie się bawili. A pogoda w tym roku dopisała wyjątkowo. Słońca i uśmiechów na buziach dzieci nie zabrakło

Najmłodsze dzieci, nasze przedszkolaki, mogły pozjeżdżać na dmuchanej, ogromnej zjeżdżalni, a także pojeździć konno dzięki uprzejmości właściciela stadniny z Jakubowa,  Pawła Chrobaka, prezesa Stowarzyszenia ,,Koń i człowiek’.

Wszystkie zmagania uczniów zostały nagrodzone. Fundatorem nagród było Starostwo Polkowickie, Fundacja ,,Porozumienie Wzgórz Dalkowskich, Rada Rodziców Szkoly oraz przewodniczący Rady Gminy w Radwanicach Ryszard Niemasz.

Ponadto wszyscy uczestnicy i goście mogli zjeść pyszne ciasto z kawiarenki, upieczone specjalnie na tę okoliczność przez rodziców, a także spróbować wyśmienitej grochówki i pieczonej kiełbaski.

DSC09078

Roztańczone Radwanice

Już po raz IX w radwanickiej podstawówce zaprezentowały się zespoły taneczne z różnych powiatów. Wystąpiło 200 uczestników, zasadniczo w miniformacjach i formacjach klas I-III i IV-VI. Ogólnie wystąpiły 22 zespoły.

Turniej jest znakomitą okazją do popularyzowania  tańca nowoczesnego, a tym samym konfrontacji umiejętności tanecznych oraz dorobku artystycznego prezentujących się uczestników. Z kolei wymiana doświadczeń w zakresie pracy z zespołami jest bezcenna, gdyż bez wątpienia wpływa na podnoszenie poziomu rywalizacji tanecznej.

Jakkolwiek najlepsze okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie oraz Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, to wszyscy dobrze się bawili i zgodnie z zapewniali, że zawsze chętnie przyjeżdżają do Radwanic. ,,Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy spotkamy się na X jubileuszowym Turnieju.” – powiedziała dyrektor szkoły Bogusława Niemasz -,,Chcielibyśmy podkreślić okrągłą rocznicę tego wydarzenia, więc na pewno nie obędzie się bez niespodzianki .”

Fundatorem nagród jest Starosta Powiatu Polkowickiego.

DSC08582
Komisja Konkursowa przyznała puchary w następujących kategoriach:

 

Klasy I-III Formacje

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie – LUZACZKI

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie – FALA

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie – MISIAKI ROZRABIAKI

 

 Klasy I-III Miniformacje

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie – LUZACZKI

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Radwanicach

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie – FALA

 

Klasy IV-VI Formacje

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie – TWO FACES

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 w Głogowie – NASTKI Z CZTERNASTKI

III miejsce – Szkoła – Podstawowa nr 8 w Lubinie – LUZ

 

 

Klasy IV-VI Miniformacje

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie  – SHOCK DANCE

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie – GOYA

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

Zapraszamy na barwne widowisko taneczne do Radwanic

Już 8 maja będziemy świadkami wspaniałego spektaklu tanecznego, w którym udział weźmie 200 młodych artystów z zespołów tanecznych w ramach Międzypowiatowego Turnieju Tańca Nowoczesnego szkół podstawowych i gimnazjów.

Widzowie będą mogli podziwiać ponad 20 formacji tanecznych zachwycających barwnymi strojami i pięknym tańcem.

Turniej odbędzie się już po raz dziewiąty . Dobra zabawa gwarantowana!

Zatem zapraszamy do sali Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Radwanicach. Taneczne atrakcje zaczną się o godzinie 11.00. Daj się porwać…przyjdź na widowisko.

DSC_0240

Nagroda główna

Wczoraj, tj 14 kwietnia 2014 r. Julita Podgórska, uczennica kl. Va, odebrała nagrodę główną XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Etnograficznego „Pisanka-kraszanka”, w kat. 10-13 lat. Konkurs organizowany jest przez Polkowickie Centrum Animacji i cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci. W tym roku Jury zachwycił nowatorski pomysł i precyzja wykonania pisanek przez Julitę, która powiedziała: „Nauczyłam się wykonywać takie pisanki od cioci, bowiem tradycja malowania jajek jest w moim domu bardzo ważna. Z roku na rok wychodzą mi one coraz lepiej”.

DSC07805

Mówili w języku Szekspira

11 marca 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach rozstrzygnięto VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ,,We love Great Britain”. dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Frekwencja dopisała – zgłosiło się 27 uczniów z 9 szkół z powiatu polkowickiego. Oficjalnego otwarcia dokonał starosta polkowicki Marek Tramś. Wszystkich zebranych powitała też wójt gminy Radwanice Sabina Zawis i dyrektor ZSP w Radwanicach Bogusława Niemasz.

DSC06846

Celem konkursu jest doskonalenie znajomości języka angielskiego, popularyzacja kultury krajów anglojęzycznych i zachęcanie uczniów do nauki języka angielskiego.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym, indywidualnym, uczniowie zmagali się z testem wiedzy o krajach anglojęzycznych i testem leksykalno-gramatycznym, a także sprawdzali swoje „osłuchanie” w języku Szekspira. W drugim, drużynowym, polem rywalizacji były gry i zabawy z językiem angielskim.

DSC06850

Koordynatorkami konkursu były Alicja Dosiak i Katarzyna Kawecka- nauczycielki Zespołu.

Przechodni Puchar Starosty Polkowickiego otrzymała razem Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach, plasując się na I miejscu. Szkołę reprezentowali:

 1. Martyna Kapusta
 2. Julia Kwiatkowska
 3. Halina Chorążykiewicz

Uczniów przygotowała nauczycielka języka angielskiego Joanna Kamińska.

II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach.

 1. Martyna Kalinowska
 2. Aleksandra Perzanowska
 3. Dawid Andrzejewski

Reprezentację uczniów przygotowała do konkursu Ewelina Muller-Knap

Na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Grębocic:

 1. Patryk Paterka
 2. Michał Fiedorek
 3. Mateusz Szadyko

Do konkursu przygotowała uczniów Gabriela Zakrzewska

Fundatorem nagród w VI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego było Starostwo Powiatu Polkowickiego. Wszystkim serdecznie dziękujemy,  a zwycięskim szkołom składamy gratulacje.

Na Dzikim Zachodzie

W dniu 06.02.2014 r. W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Radwanicach odbył się bal karnawałowy dla kl. I – III. Magiczny pociąg zabrał uczestników balu w podróż po Dzikim Zachodzie. Dzieci, pod okiem wychowawców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy wcielili się w kowbojów, bawiły się wyśmienicie. Tańce, konkursy i nagrody wzbudzały ogromną radość i zadowolenie. Uczniowie byli wspaniale poprzebierani , a ich różnobarwne kostiumy budziły aplauz u obserwatorów i zaproszonych gości. Królową Balu została Oliwia Ludwisiak, a Królem został okrzyknięty- Hubert Dąbrowski. ,,Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała główne nagrody dla króla i królowej balu oraz nagrodziła premiowane miejsca. Czas na balu mijał szybko, a zabawa udała się rewelacyjnie”- jak powiedziała wychowawczyni klasy III a Marta Tarkowska.

DSC06280 — kopia

Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo

Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo!

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach dba o bezpieczeństwo uczniów. Potwierdzają to uzyskane już dwukrotnie certyfikaty – Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo

w ramach konkursu ogłoszonego przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Pierwszy certyfikat szkoła otrzymała w roku szkolnym 2008-2009  i kolejny w roku szkolnym 2012-2013). Certyfikaty przyznawane są szkole na trzy lata.

Do konkursu o certyfikat ”Szkoła Dbająca  o Bezpieczeństwo” zgłosiło się 75 szkół

i placówek oświatowych z województwa dolnośląskiego.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat z wyróżnieniem

 

Zgodnie z regulaminem komisje konkursowe oceniały:

 • Szkolny Program „Bezpieczna Szkoła” uwzględniający wyniki diagnozy wstępnej.
 • Zmniejszenie wypadkowości w szkole.
 • Współpracę z instytucjami wspierającymi szkołę.
 • Edukację społeczno-prawną.
 • Efektywność działań – wnioski z diagnozy końcowej.

 

26 czerwca w SP nr 85 we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów laureatom konkursu „Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo”. Obecni byli na niej dyrektor naszej szkoły pani Bogusława Niemasz i koordynator programu pan Robert Kotapski, którzy odebrali wyróżnienie z rąk Kuratora Oświaty we Wrocławiu Beaty Pawłowicz oraz przyjęli gratulacje dla całej społeczności szkolnej od Wicewojewody Dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej.

Szkoła posiadająca certyfikat może być poddana monitorowaniu zewnętrznemu po pierwszym roku jego posiadania w celu potwierdzenia kontynuacji działań w zakresie bezpieczeństwa.

Szkoła wspiera uzdolnienia

Jak co roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach była obchodzona Gala Talentów ,,Mali-Wielcy” . Pierwszym punktem programu był polonez w wykonaniu klas VI. Następnie dyrektor szkoły p. Bogusława Niemasz przywitała zaproszonych gości i rodziców, uroczyście otwierając jubileuszową, X Galę Talentów.

Szkoła  posiada tytuł ,, Szkoły Odkrywców Talentów” nadany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie i przygotowuje, a także przeprowadza działania systemowe na rzecz uczniów zdolnych oraz realizuje projekty związane z obchodami Dnia Promocji Talentów w taki sposób, by promować różne rodzaje  działalności uczniów: naukową, artystyczną, społeczną i sportową.

Podczas Gali swoje talenty zaprezentowały Kasia Aleksandrowicz, Natalia Mazur i Edyta Kulig,  które znakomicie spełniły się jako piosenkarki. Kasi akompaniowała, grając na saksofonie p. E. Bartkowska.  Wystąpił także kabaret ,, Tupecik” prowadzony przez p. G. Bombczyńską. Zaprezentował się również duet  taneczny w wykonaniu Amelki i Dorotki oraz zespół starszych dziewcząt przygotowany przez p. B. Orator. Chór pod kierunkiem p. Aleksandry Stramy zaśpiewał utwór ,,Jeszcze nie”. Utalentowani w różnych dziedzinach uczniowie zostali uhonorowani dyplomami pochwalnymi, a ich rodzice – listami gratulacyjnymi. Na koniec na wszystkich uczestników Gali czekała niespodzianka.

WSTECZ