Dzień Osób Niepełnosprawnych połączony z Dniem Wolontariusza

02 grudnia 2019r w naszej szkole będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych połączony z Dniem Wolontariusza.
W tym roku szczególną uwagę poświęcamy naszej koleżance Weronice Bisikierskiej, uczennicy klasy Ib

Już od 26.11 rozpoczną się zbiórki w budynkach szkół poprzez :
-Sprzedaż ciast podczas przerw w małej i dużej szkole
– Sprzedaż własnoręcznie robionych bałwanków, aniołków i świeczników w małej szkole
oraz
– Sprzedaż serduszek zrobionych przez naszych wolontariuszy podczas dyskoteki Andrzejkowej w najbliższy czwartek w budynku dużej szkoły.
Dochód w całości będzie przeznaczony na rehabilitację uczennicy.

Serdecznie zapraszamy również na uroczysty apel, który odbędzie się 02.12.2019r. o godzinie 10: 20 na Sali gimnastycznej.

Warsztaty „Jak budować przyjazną atmosferę w grupie”

We wczesnej fazie dorastania pojawia się silna

potrzeba więzi z rówieśnikami – osobistego i

indywidualnego kontaktu z nimi.

Członkostwo w grupie rówieśników daje

szansę lepiej poznać zachowania oraz

oczekiwania innych oraz są okazją do

budowania umiejętności dostosowywania

się do inności drugiego człowieka.


Dlatego też 23.05.2019r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym gościliśmy specjalistów z Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa, którzy przeprowadzili warsztaty w klasach 5 i 6.

Tematem spotkań było : „Jak budować przyjazną atmosferę w grupie”.

,,Dzień Profilaktyki”

Dnia 27.11.2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radwanicach odbył się ,,Dzien Profilaktyki”. Warsztaty  przeprowadzili specjaliści z Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa.

Podczas zajęć z młodszymi uczniami poruszony był temat agresji i cyberprzemocy (przemocy elektronicznej) pt. ,,Cyfrowe SOS”. Ze starszymi omawiano szkodliwości substancji psychoaktywnych i alkoholowych w organizmie człowieka. Tematem spotkania był ,,Pierwszy stopień”, który mówił o zgubnych skutkach nałogów.

Zakończeniem ,,Dnia Profilaktyki” w naszej szkole były warsztaty dla rodziców pt.: ,,Lustrzane odbicie – słów kilka o podniesieniu świadomości i znaczeniu rodziców w budowaniu samooceny dziecka”.

 

 

Prelekcja „Jak należy kochać dzieci?”

Szanowni Rodzice dzieci przedszkolnych i klas I-III

 

          W trosce o dobre wychowanie naszych dzieci serdecznie zapraszamy Państwa dnia 22.11.2016 r. ( wtorek ) o godzinie 16:00 na prelekcję dla rodziców, która odbędzie się w auli naszej szkoły. Spotkanie będzie poprowadzone przez specjalistę poradni psychologiczno – pedagogicznej z Polkowic.

Temat pogadanki : „ Jak należy kochać dzieci?”

Przewidziany czas spotkania 40 min.

Koncert profilaktyczny „ Dopóki masz wybór”

Dnia 28.10.2016 r. uczniowie klas VI naszej szkoły pod opieką P. Alicji Dosiak, P. Edyty Maćkowiak i p. Kazimierza Laskowskiego wzięli udział w koncercie profilaktycznym: „ Dopóki masz wybór” organizowanym przez Gimnazjum w Radwanicach. Głównym wykonawcą i autorem programu był Pan Piotr Nagiel – kompozytor, autor tekstów, wokalista zespołu STO %, jak również terapeuta uzależnień, który doskonale zna problem choroby i wie jak można pomagać ludziom, którzy utracili kontrolę nadużywania alkoholu czy środków psychoaktywnych. W swoich utworach poruszał głównie tematykę uzależnień

 i przemocy, opowiadał o własnych doświadczeniach, jak również przestrzegał przed znieczulicą jaka panuje w społeczeństwie. Mówił o tym, że warto wstawiać się za słabszymi, reagować jeśli dzieje się wokół nas krzywda, bo takie zachowanie może nawet ocalić komuś życie. Natomiast stanie i bierne przypatrywanie się negatywnym postawom kolegów i koleżanek może zakończyć się tragedią. Pan Piotr podczas koncertu udzielał wskazówek, jakimi wartościami należy się kierować w życiu, aby być szczęśliwym i godnym do naśladowania.

Koncert był bardzo ciekawy, skłaniający do przemyśleń i refleksji.

Warsztaty Edukacyjne

      W ubiegłym tygodniu w klasach IV -VI odbywały się warsztaty prowadzone przez specjalistów Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Polkowicach.

Klasy IV i V skupiły się na zajęciach Pt: „ Przyjaźń a współpraca i współdziałanie w zespole klasowym”  . Zajęcia pokazywały dzieciom jak można doskonale ze sobą współpracować i porozumiewać się bez agresji, złości i negatywnych emocji.  Każdy z nas jest inny, ale w zespole klasowym tworzymy pewną całość.

Dzieci z klas VI rozmawiały na temat : „ Tolerancja i komunikacja – inny nie znaczy gorszy”. Brak tolerancji bardzo często jest wynikiem uprzedzeń opartych na niepełnych informacjach, fałszywych sądach i nielogicznych obawach . Zdarza się, że czyjeś uprzedzenia dotykają nas osobiście i wtedy czujemy się pokrzywdzeni. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę z tego jak czują się inni jeśli my traktujemy ich w ten sposób.

Dzieciom bardzo się podobały zajęcia, wyszły zadowolone i bogatsze o nową wiedzę.

Paniom z Poradni serdecznie dziękujemy za pomoc i realizację zajęć.

„Co zamiast karania? Jak prawidłowo wychowywać dziecko?”

Szanowni Rodzice !

W trosce o dobre wychowanie naszych dzieci serdecznie zapraszamy Państwa dnia 27.10.2016 r. ( czwartek ) o godzinie 16:00 na warsztaty dla rodziców, które odbędą się w auli naszej szkoły. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów poradni psychologiczno – pedagogicznej z Polkowic.

Temat spotkania : „ Co zamiast karania? Jak prawidłowo wychowywać dziecko?”

Przewidziany czas warsztatów 50 min. W tym samym czasie w gabinecie obok będzie można zasięgnąć porad psychologa.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona dlatego prosimy Państwa o deklarację do Pani Edyty Maćkowiak pod numerem telefonu: 699-993-109

Dzień Profilaktyki

dsc02952 W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach przeprowadzono Dzień Profilaktyki. W ramach akcji odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VI prowadzone przez terapeutę, Pana Stefana Domagałę. Dzieci na początku zajęć słuchały krótkiej prelekcji, po czym intensywnie pracowały w grupach. Tematem wiodącym warsztatów były uniwersalne wartości, jakimi powinniśmy się kierować w życiu, a więc: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, mądrość, przyjaźń. Każdy człowiek w swoim życiu musi dokonywać wyborów, w ten sposób kształtuje swój charakter i pokonuje przeszkody. Są to zadania bardzo trudne, dlatego już od najmłodszych lat należy uwagę dzieci zwracać na dokonywanie pożądanych wyborów i nie akceptowanie złych postaw. Podczas warsztatów nasi uczniowie skoncentrowali się na takich wartościach jak miłość, mądrość, przyjaźń, lojalność, tolerancja, rodzina.

W szkole zagościł również Teatr edukacyjno-profilaktyczny „Inspiracja” z Krakowa. Spektakl obejrzały dzieci z klas IV – VI. Teatrzyk miał za zadanie uświadomić im konsekwencje jakie niesie ze sobą eksperymentowanie ze środkami psychoaktywnymi oraz nauczać jak asertywnie odmawiać. Pokazał również jak w sugestywny sposób zachęcić młodych ludzi do podjęcia wysiłku w sztuce radzenia sobie z problemami używek i ewentualnych nałogów, w myśl starej maksymy alpinistów: „Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak już będziesz stał i czekał to zrobi się ona mniejsza”.

Zwieńczeniem podejmowanych działań będzie udział uczniów w koncercie Piotra Nagiela – muzyka, kompozytora i terapeuty.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

WSTECZ