warsztaty integracyjne

12 czerwca w naszej szkole odbyły się integracyjne warsztaty pod tytułem „Podwodny świat”. W zajęciach brały udział chętni uczniowie klas I-III oraz ich rodzicie. Dzieci przed rozpoczęciem prac obejrzały zdjęcia dotyczące życia pod wodą, następnie wykonały wspólną makietę, którą można zobaczyć w szkolnej galerii prac. Uczniowie pod czas warsztatów korzystały z bardzo różnych, kolorowych materiałów, np.: filc, płyty Cd, folie do kwiatów, tektury itp. Makieta wyszła bardzo pomysłowo.

organizatorzy: E. Ceklarz, M.Zaremba- Wajnert

warsztaty wielkanocne

Uczniowie z klasy Ib obchody Świąt Wielkanocnych zaczęli już 27 marca podczas warsztatów wielkanocnych. Tego dnia dzieci nauczyły się robić piękne koszyczki z siana, wspólnie ozdabiały babeczki, oraz malowały jajka. Następnego dnia odbyło się śniadanko wielkanocne. Najpierw dzieci zaśpiewały wesołą piosenką zgodną z tematem oraz zarecytowały wiersze wielkanocne. Wspólnie z nauczycielką rozmawiali na temat symboli oraz tradycji świąt. Na świątecznym stole pojawiły się takie dania jak: kiełbaska, jajka, masło, pieczywo, gorąca czekolada, babka wielkanocna, wcześniej ozdobione babeczki oraz ciasta. Podczas wspólnego świętowania odwiedził nas zajączek, który wręczył dzieciom podarunki

Wycieczka do apteki

09.03.2018r. dzieci z klasy Ib poznały nowy zawód, który może zechcą wykonywać gdy dorosną. Uczniowie byli na wycieczce w aptece, poznali warunki pracy aptekarza- farmaceuty. Pani farmaceutka opowiedziała im o wielkiej odpowiedzialności jaka na niej ciąży, omówiła jakie dane są na recepcie, opowiedziała jakie leki możemy na nią kupić a jakie dostaniemy bez recepty. Dzieci dowiedziały się także, że niektóre leki są robione na miejscu i że mają krótką ważność. Uczniowie poznali niektóre nazwy leków i dowiedzieli się na jakie choroby pomagają, dowiedzieli się jakie choroby są przewlekłe a jakie nie. Pierwszaki wiedzą już, że w aptece należy zachować ciszę, aby aptekarza się nie pomylił przy wydawaniu leków. Dzieci zadawały wiele pytań, na które otrzymały rzetelną odpowiedź. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak udanej wycieczki edukacyjnej.

Śniadanie

13 marca 2018 r. dzieci z klasy Ib same przygotowały sobie śniadanie podczas pierwszej lekcji. Uczniowie przynieśli ze sobą same zdrowe produkty. Były to: chleb, masło, serki, wędliny oraz warzywa. Celem tego zadania było zachęcenie dzieci do zjadania wartościowych śniadań w szkole oraz w domu przed rozpoczęciem zajęć. Pierwszaki dowiedziały się, że po zjedzeniu pożywnego posiłku będą miały energię na wiele godzin do nauki oraz zabawy. Takie zajęcia w naszej klasie będą się powtarzały, ponieważ dzieci z chęcią zjadały to co same przygotowały oraz zauważyły, że rzeczywiście były żywsze w ciągu dnia.

wycieczka

12.01.2018r. dzieci z  klas I b oraz III b były na wycieczce w Zielonej Górze. Uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Keplera- Centrum Przyrodnicze. Dzieci mogły zobaczyć m.in.: Dmuchawę Bernoullego, Bloczki, Wahadło Maxwella, Efekt żyroskopowy. Dowiedziały się ja zmierzyć siłę uścisku, lepkość cieczy, pracę serca, elastyczność kręgosłupa. Uczniowie wiedzą już jak przygotować odpowiedni posiłek oraz jak powstają chmury, wiry, co przewodzi prąd. Dzieci obejrzały także film na temat życia dinozaurów, wiedzą co to jest skamienialina, jakie zwierzęta żyły bardzo dawno temu, jak powstają wulkany. Brały udział w doświadczeniu „Wybuch wulkanu” oraz zajęciach plastycznych, podczas których malowały farbami odcisk skamienialiny.

 

Dzień Dziadka i Babci w klasie Ib

06.02.1018 r. dzieci z naszej klasy miały wspaniałych gości. Byli to ich ukochani dziadkowie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie przygotowali bardzo ładny występ. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wszystko odbyło się w atmosferze radości i uśmiechu. Po przedstawieniu wnukowie wręczyli swoim bliskim upominki, które przygotowali podczas lekcji techniki. Po uroczystości wspólnie zjedliśmy słodki poczęstunek.

 

 

 

Barbórka

4.12.2017  dzieci z naszej klasy odwiedzili goście: panowie Buczek oraz Cybulski- górnicy. Dzieci przyjęły ich bardzo serdecznie, złożyły piękne życzenia z okazji Barbórki oraz wręczyły laurki. Panowie w zamian za gościnę opowiedzieli dzieciom o ciężkiej pracy górnika, podarowali bryłki soli, pocztówki z wizerunkami kopalni oraz statuetki górników. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez jedną mamę ucznia z klasy.

 

Andrzejki

28.11.2017 r. w klasie Ib dzieci bawiły się na zabawie andrzejkowej. Impreza była bardzo fajna. Najpierw uczniowie zapoznali się z historią tego dnia, dowiedzieli się dlaczego nazywa się andrzejkami, dlaczego akurat w tym dniu, co jest w okresie między andrzejkami a świętami, jak świętowali ludzie w dawnych czasach. O teraźniejszości dzieci mogły się dowiedzieć na własnym przykładzie- były tańce: Serca z imionami, Zawody, Lanie wosku, Owoce, Studnia oraz Buty.

WSTECZ